KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 22Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
14-04-14 16:38  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Kolniak 

 - 3

Brawo Edekyogi! Właśnie o to "uciszcie się" chodziło!
Teraz Twoja kolej zadawać.

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
14-04-14 20:31  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Edekyogi 

 

Coś na mokro...
Co to za statek, i o co chodzi


 
15-04-14 05:10  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Lodołamacz Jermak, na górze w trakcie przeróbki dzioba, na dole nowy dziób postawiony na kesonie - w tej postaci zaholowany do doku, gdzie stała reszta statku.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-04-14 08:21  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Edekyogi 

 

Myślałem że będzie trudniejsze.
Dokładnie tak! Jest to lodołamacz Jermak, któremu po pierwszym arktycznym rejsie zdecydowano się usunąć przednią śrubę napędową z maszyną parową jako absolutnie zbędną. Przy okazji zaostrzyli dziób i wydłużyli o 4 m.
Fotoreportaż z tej operacji jest tutaj: http://feldgrau.info/index.php/2010-09-02-14-48-28/9336-ermak-na-perestrojke

Sturmowik zadajesz :-)

 
16-04-14 20:31  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Pytanie będzie tym razem dziwne i sądzę, że niełatwe.
W oparciu o nazwisko pewnego naukowca opracowano (żartobliwie, oczywiście) jednostkę skromności. O jakiego i dlaczego?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-04-14 14:16  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
macias13_84   

Andrews Millikan (1868-1953)

"W swej autobiografii Millikan przedstawia siebie jako człowieka niezwykle skromnego i pobożnego. Nie wszyscy, którzy go znali, zgadzali się z tym sielankowym wizerunkiem, Millikan był bowiem człowiekiem wyniosłym i niezwykle pewnym siebie. W jego otoczeniu krążyło nawet powiedzenie: Jezus zbawia, a Millikan przypisuje sobie zasługę. Niektórzy jego uniwersyteccy koledzy zaproponowali półżartem nową jednostkę fizyczną, będącą miarą skromności. Jeden "kan" miał wyrażać najmniejszą skromność, jaką można było znieść u człowieka. Z nosicielem skromności tysiąc razy mniejszej, jednego "milikana", trudno było wytrzymać. Ale są tacy, którzy sądzą, że skromność niektórych fizyków sięga tylko kilku "mikrokanów"."

Dla "nieścisłych"
mili = 1/1000
mikro = 1/1000000

A mówili, że fakultet na fizyce medycznej do niczego mi się nie przyda :D

Post zmieniony (17-04-14 14:20)

 
17-04-14 19:15  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Nic dodać, nic ująć. Ten tekst pachnie mi zresztą, jakby był wzięty z tego samego źródła, gdzie i ja o tym przeczytałem - czyli z dobrej starej papierowej "Wiedzy i Życia".
macias, zadajesz.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
17-04-14 19:42  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
macias13_84   

Zgadza się wszystko. Tekst jest z wiedzy i życia, z Millikanem "zetknąłem" się na pracowni fizycznej - zjawisko fotoelektryczne zewnętrzne, miałem takiego doktora co lubił w laborce mieć takie smaczki jak biografie itp.


Ale wracajmy do meritum:

Pod jaki silnik był pierwotnie projektowany Fiat G.55 i co wyróżniało tę jednostkę wśród jej współczesnych

Post zmieniony (17-04-14 20:54)

 
17-04-14 21:00  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Edekyogi 

 

Czy chodzi o silnik Daimler-Benz DB 605, Który miał napędzać tzw. "serię 5" myśliwców
A co wyróżniało tę jednostkę - znaczy się chodzi o silnik? Jeżeli tak, czy to że był odwrócony do góry nogami, tzn wał korbowy był na górze a cylindry były poniżej?

 
17-04-14 22:16  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXVII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Raczej wtrysk paliwa.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 22Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024