KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 22Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
15-03-14 12:31  Odp: KARTONOWE DINOZAURY II
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ten nie zna życia, kto nie służył w Marynarce ....

Nic więcej nie dodaję bo na emotinkach się nie znam i nie stusuję, żeby czegoś głupiego nie zapodać.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-03-14 12:41  Odp: KARTONOWE DINOZAURY II
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

No, żeśmy sobie poemotikowali ! :- )

 
15-03-14 14:22  Odp: KARTONOWE DINOZAURY II
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Ale nadawajcie.
Człowiek się uczy całe życie, więc proszę nie przyrywajcie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-03-14 18:13  Odp: KARTONOWE DINOZAURY II
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No to coś o szkoleniu studentów:

Sierżant do studentów na szkoleniu wojskowym:
Wiecie, studenty, ja to już mam skrzywienie po tym wojsku. Ostatnio byłem z żoną w górach, idziemy przełęczą, żona mówi: „Popatrz jak tu pięknie”. – A ja myślę, że jakby tu rkm postawić, to nikt by nie przeszedł…

 
16-03-14 06:28  Odp: KARTONOWE DINOZAURY II
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Z tym szkoleniem wojskowym na studiach to zawsze było pełno śmiechu. Ja miałem szkolenie na przełomie 1981/82. Wtedy w październiku uczono nas teoretycznie jak strzelać z karabinu, pistoletu, ale nie dostaliśmy broni do ręki, no bo to były trudne czasy. A potem to uczyliśmy się jak dowodzić pułkiem, a nawet dywizją. A zajęcia z dowodzenia pułkiem czołgów prowadził major lotnik (pilot), a o tym, że mu się myliły nazwy czołgów własnych i obcych to nie wspomnę. Zresztą zatrzymał się on na poziomie T-34 i o wyższości tegoż nad innymi nam opowiadał.
A dziewczęta miały szkolenie obronne, a jak pokazano im film z wybuchu bomby atomowej, jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym, to wszystkie dziewczęta uciekły z zajęć. Była afera, ale krotko, bo okazało się, że pochowały się za kotarami na sali projekcyjnej, by przeczekać.

--
gienek

 
16-03-14 13:16  Odp: KARTONOWE DINOZAURY II
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Za moich czasów tylko studentki "medyczne" biegały na studium wojskowe.

Kto z was przeszedł przez onucki??? Na obozach wojskowych w latach 60-tych takie "WYNALAZKI" były wydzielane. O przemyceniu skarpetek mowy nie było. Kto sobie nie radził z odpowiednim owinięciem stopy tym kawałkiem szmaty, miał przechlapane i pęcherze na piętach jak "złotówki".

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
16-03-14 13:23  Odp: KARTONOWE DINOZAURY II
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szkolenie wojskowe o którym wcześniej pisałem miałem na III roku studiów, a były to lata
1979 - 1980, czyli końcówka " Epoki Gierka ". I miałem to szkolenie obronne razem z dziewczynami. Było
nas kilku, takich rodzynków, co to się do "prawdziwej armii " nie nadawali. Oczywiście karabinów nam nie dawano
do nauki. Zajęcia mieliśmy na pierwszym piętrze, na parterze była prawdziwa armia. Pamiętam, że w salach w starym,
poniemieckim budynku, były takie filary - słupy. I najlepsze miejsce było zawsze za takim filarem. Można było nieco się
zadekować, pokimać, no chyba że Pan Major wyłapał takiego osobnika.. Rozliczano nas z każdej
godziny nieobecności. Udało mi się nie opuścić ani jednej , cały rok był praktycznie w plecy. Bo zajęcia były w poniedziałek,
a jak się człowiek wybrał w wyjazd do rodziny, to trzeba było już wrócić w niedzielę wieczorem.
Praktycznie nic nie pamiętam z tych mądrości, które nam wtedy wtłaczano, no może potem
przydała się wiedza z udzielania pierwszej pomocy wypadkowej..

W liceum mieliśmy coś takiego jak PO - przysposobienie obronne. Wyrwało mi się kiedyś
coś niezbyt pochlebnego o tych głupotach, które " sprzedawała " nam wielce szanowna profesorka i zaliczyłem tróję na świadectwie
maturalnym.

 
18-03-14 21:17  Odp: KARTONOWE DINOZAURY II
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Śpicie Dziadki ??? Wiosna za progiem ! W piątek zapowiadają upał 18 stopni w Szczecinie !!

 
18-03-14 21:37  Odp: KARTONOWE DINOZAURY II
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

No te upały dziadków rozleniwiają. Wiem to z autopsji

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
18-03-14 22:55  Odp: KARTONOWE DINOZAURY II
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

W Mielcu tylko 16 gradusów.

Post zmieniony (04-10-18 10:59)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 22Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024