KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 21Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
09-01-14 20:42  Odp: Konkurs nieustający LXXXIV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

O zmianę układu z zachowaniem masy wspólnych elementów.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
09-01-14 21:34  Odp: Konkurs nieustający LXXXIV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

OK.
Obie maszyny w obu przypadkach były myśliwcami, budowanymi seryjnie. W jednym przypadku samolot docelowy doczekał się jednego rozwinięcia, w drugim skończyło się na pierwszej wersji seryjnej.
W obu przypadkach chodziło o zastąpienie maszyny dotychczas używanej.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-01-14 07:56  Odp: Konkurs nieustający LXXXIV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Edek podał właściwie jedną z maszyn. Druga służyła w sąsiednim państwie. Obie "drugie" nie były sprzedawane innym krajom.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-01-14 09:37  Odp: Konkurs nieustający LXXXIV
yak   

Więc drugą maszyną był zapewne Rogozarski Ik.3, rozwinięty z Ik 2 (górnopłat).
Rumunia (IAR-80) i Jugosławia (Ik 3) raczej nie sprzedawały tych maszyn.

 
10-01-14 10:11  Odp: Konkurs nieustający LXXXIV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Było coś przetworzone z dwupłata, też Bałkany. Z tym, że obie maszyny skonstruowano w ;nnym państwie.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-01-14 13:16  Odp: Konkurs nieustający LXXXIV
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Ja kojarzę tylko wildcata.
Był 2-płatowcem, skończył służbę jako jednopłat.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
10-01-14 13:33  Odp: Konkurs nieustający LXXXIV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

OK, nie przedłużajmy.
Nie brałem pod uwagę Rogożarskiego. yak wybrał odpowiedni samolot z wpisu Edka i dodał drugi, spełniający kryteria pytania.
Ja miałem na myśli jeszcze Avię B.135, analogicznie wywiedzioną z B.534 jak Hurricane z Fury'ego.

yak - czekamy na pytanie.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-01-14 14:20  Odp: Konkurs nieustający LXXXIV
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Avia B.135, to był jeden z trzech B.35, ale z metalowymi skrzydłami i chowanym podwoziem, opracowaną już po zajęciu Czechosłowacji. Bułgarzy wybrali lepsiejszą wersję. Kolejność powinna być więc następująca: B-534, B.35, B.135.
Ale to tak tylko gwoli ścisłości historycznej :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
10-01-14 16:44  Odp: Konkurs nieustający LXXXIV
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Nie do końca. B.35.1 B.35.2 to były prototypy, B.135 to seryjne oznaczenie B.35.3. Nie było co wybierać, po prostu wcześniejsze się do serii nie nadawały. B.35.3 był projektowany jeszcze za CSR, ale oblatany już "za Niemca". Poniekąd ta sama sprawa, co u nas opóźnienia z programem PZL-50 - nie dostarczono na czas chowanego podwozia. Tyle że Czesi nie tracili czasu i przeprowadzili próby samolotu z podwoziem stałym.
Tak samo jak B.534 nie była bezpośrednim następcą B.34, tylko wersje 134, 234, 334 i 434 pozostawały na etapie prototypów.

--

Post zmieniony (10-01-14 18:11)

 
10-01-14 20:40  Odp: Konkurs nieustający LXXXIV
yak   

Całą drogę z pracy myślałem co było nie tak z Ikarusem. Faktycznie przeoczyłem Avię w Bułgarii. Ale niech pytania się toczą swoją koleją.
Berlin 1945. Wiadomo, że Rudy 102 z pomocą Armii Czerwonej zdobył to miasto wyprzedzając zakusy m. in. Amerykanów. Pytanie jest proste. Kiedy (miesiąc i rok) wkroczyła do Berlina pierwsza regularna jednostka armii USA?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 21Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024