KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20 
02-12-13 20:28  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Bazy materiałowe, magazyny? Po I wojnie św. Przemyśl właściwie przestał się liczyć jako twierdza.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
02-12-13 20:36  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXII
Edekyogi 

 

Obie wybudowane z cegły !! :-))

 
03-12-13 09:31  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXII
Kolniak 

 - 3

Sturmovik: Chodziło mi o to, że na terenie twierdzy Przemyśl w 1940/41 budowano kolejne schrony bojowe (wg. polskiej ówczesnej terminologii ostrogi forteczne), podczas gdy Osowiecki Rejon Umocniony obejmował fortyfikacje w dość dużym oddaleniu od samej twierdzy.

Technicznie Przemyśl i Osowiec niemal wszystko różni. Przemyśl stanowi przykład dużo nowocześniejszej twierdzy pierścieniowej, a koncepcja Osowica, zwłaszcza twierdza główna, jest żywcem wyjęta z czasów napoleońskich. Tym nie mniej uwzględniając warunki terenowe, Osowiec miał większy sens...

Technicznie i w związku z IIRP... Więc forty przemyskie wyburzano. W Osowcu też wyburzenia były. Ale dotknęły głównie gruzy zostawione w 1919 przez Niemców z Ober-Ostu, cerkiew itp.

Użyłeś słowa "łączy" właśnie tak - czyli nie dosłownie... Mam - Bugonarew!

 
03-12-13 14:59  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXII
Kolniak 

 - 3

Już wiem, co je łączy - linia kolejowa; przez Białystok, Czeremchę, Siedlce, Łuków, Lublin i Przeworsk - budowa ostatniego odcinka teoretycznie skończona w 1914, ale zaraz za IIRP trzeba było to przebudować. No a cudzysłów jak najbardziej uzasadniony - obecnie mimo, że tory istnieją, to połączeń na nich jakby nie było.

 
03-12-13 15:54  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXII
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

A wydawało mi się, że będzie łatwe. I pewnie jest, tylko pytanie sformułowałem mało czytelnie, precyzyjnie, itp.
Chodziło o austriackie pancerne wieże wysuwane M.02 Versenkpanzer zamontowane na forcie XI Duńkowiczki w twierdzy przemyskiej. Po odzyskaniu niepodległości wieże te wymontowano i jedną eksperymentalnie zamontowano na terenie fortu II Zarzeczny twierdzy Osowieckiej.
Niech zadaje pierwszy chętny.

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
05-12-13 09:22  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To może ja,
Gdzie i kiedy stosowano takie oznaczenie na samolotach ?

 
06-12-13 09:48  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jaka cisza.... więc podpowiedź: znak przynależności pewnego oddziału lotniczego pewnych wojsk.

 
07-12-13 13:42  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kolejna podpowiedź - znak namalowano na samolocie tego samego typu co w mojej relacji z budowy.

 
08-12-13 00:19  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXII
chencik   

Wg informacji które znalazłem to Jesień 1918, Pierwszy Syberyjski Oddział Powietrzny (Biali Strażnicy)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024