KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
20-11-13 20:44  Odp: KARTONOWE IMPRESJE- Modele zaczęte i odstawione...
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Kiedyś kolega mojego ojca, opowiadał mi jak w młodzieńczych latach (lata 70 XX w.) pozbywał się modeli (samolotów).
A mianowicie już na etapie budowy faszerował kadłub, silniki jakimiś odpowiednimi substancjami palnymi (zapewne saletra), na kadłubie instalował też druciane oczka.
Następnie na balkonie [czwarte piętro :-)] instalował żyłkę wędkarską, która była naciągana przez kumpli na dole. Instalował samolot do żyłki za pośrednictwem oczek z drutu, podpalał i puszczał :-) samolot zsuwając się po żyłce płonął i ciągnął za sobą długi warkocz dymu :-)

Ja osobiście preferuję wiatrówkę, choć w ten sposób zniszczyłem do tej pory jeden model (kuter torpedowy "Szerszeń"), który był moim pierwszym modelem. Jakieś wielkiej frajdy nie było, gdyż nadbudówka odpadła po pierwszym strzale, ale kadłub przyjął na klatę kilkadziesiąt strzałów :-)

Stanisławie dwa ostatnie zdjęcia, które nie są podpisane przedstawiają odpowiednio Liberatora i B-25 z Małego Modelarza.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
20-11-13 21:52  Odp: KARTONOWE IMPRESJE- Modele zaczęte i odstawione...
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja pamiętam czasy, gdy forumowicze zbierali kasę na to, aby forum przetrwało... i przetrwało, ale nigdy bym nie przypuszczał, że przetrwa po to, aby było miejscem wpisywania takich tekstów jak powyżej. Szczególnie jest to dziwne, że wielokrotnie zamykano tematy w których dyskutowano o modelach , czyli o tym do czego to forum zostało stworzone ku chwale kartonu.
Bardzo przepraszam, ale wydaje mi się, że mam jakieś tam poczucie humoru niekiedy czarnego i niekiedy nie bardzo rozumianego przez jakieś tam mało reprezentatywne grono ludzi , ale może już starczy tego zaśmiecania forum, bo za chwilę ktoś zacznie opisywać swój pierwszy ubój świni, czy innego karpia, a co gorsza swój pierwszy pocałunek, czy to co po nim niekiedy następuje : )

 
20-11-13 22:12  Odp: KARTONOWE IMPRESJE- Modele zaczęte i odstawione...
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cósik mi się widzi co przesadzasz, Halogen.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-11-13 22:15  Odp: KARTONOWE IMPRESJE- Modele zaczęte i odstawione...
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Być może... pamiętasz zapach tych perfum Ostoja ? Nie musisz się z moimi poglądami zgadzać.

 
20-11-13 22:28  Odp: KARTONOWE IMPRESJE- Modele zaczęte i odstawione...
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Karton Cafe ma swoje prawa. Istnieje po to by tego typu wpisów nie było w działach merytorycznych ;)

Stanisławie, bardzo realistycznie pokazałeś Condora. Czytałem w monografii FW-200, że miały delikatną konstrukcje na środku kadłuba i często przy twardym lądowaniu łamały się dokładnie w tym samym miejscu co twój złom. Można powiedzieć - walorka! :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
21-11-13 08:28  Odp: KARTONOWE IMPRESJE- Modele zaczęte i odstawione...
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Różnie to dawniej bywało, w kioskach " Ruch" była benzynka do zapalniczek w takich niby ampułach.
Czasami nadziewało się jakiś model takim wsadem i efekt bombowy ; )
Majkel 91 -dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam .

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024