KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 21Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
29-10-13 21:45  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

yak: no bez takich, Hindenburg jest przepisowym aerostatem. Nie myl definicji.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
29-10-13 21:45  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

No właśnie. Prawie dokładnie tak. Brawo Borowy!
Konkretnie chodzi o nieistniejący już ekranolot KM, wg Rosjan (Korabl Makiet) ale na Zachodzi nazywany Kaspijskie Monstrum. Masę własną i startową miał nieco mniejszą niż A-380. Natomiast był najdłuższym "samolotem" - 92 metry.
Zbudowano go w 1966 roku. Niestety poważnie go uszkodzono podczas prób w 1980 roku. Nie naprawiano.
Ten na twoim zdjęciu to jest Łuń (podgatunek jastrzębia) eksploatowany w latach 1985-1990, masą i wymiarami zbliżony do C-5 Galaxy. Czyli jednak "nieco" mniejszy ale jeszcze istnieje.

No to kolego Borowy - zadajesz :-))

ekranolot KM


Ekranolot Łuń


A tutaj filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=VjyY3EFzXJI

Post zmieniony (29-10-13 22:51)

 
29-10-13 22:45  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
yak   

Sturmovik, swoją odpowiedź skasowałem zanim zobaczyłem Twój wpis. Sorki za zamieszanie.

 
30-10-13 13:18  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kto tak opisywał swoje zestrzelenie, gdzie w tym opisie tkwi ,,mała niedokładność” :) i z jakim wydarzeniem to się później wiązało ?

,,Wyglądało, jakby grat rozsypywał się na kawałki. Nos opadł w dół. Rozejrzałem się dookoła – część ogonowa praktycznie odpadła (…). Należało jak najszybciej wydostać się na zewnątrz. Jednak łatwiej powiedzie, niż zrobić, zwłaszcza że samolot spadał, kręcąc się w korkociągu. Podciągnąłem się na rękach. Udało mi się przełożyć lewą nogę na zewnątrz. Ale prawa zaklinował się w środku. Ciągnąłem w jedną stronę, a samolot w drugą. Nagle znalazłem się w powietrzu, ale bez prawej nogi, która spadała w dół razem ze szczątkami maszyny !”

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-10-13 13:57  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Czy chodzi o Hansa-Ulricha Rudla?
Stracił prawą nogę w wyniku zestrzelenia ale amputacji dokonano dopiero w szpitalu.
Latał później bez protezy bo rana nie była jeszcze zagojona.

 
30-10-13 15:08  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nie, to nie o Rudla mi chodzi.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-10-13 15:30  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

No to Douglas Bader :-))
Latał już w protezach i kiedy opuszczał Spitfajera prawa "noga" czyli proteza zaklinowała się w kabinie i musiał szybko odciąć rzemyki żeby wyskoczyć.
Później w niewoli Niemcy w uznaniu jego dzielności "dogadali się" z Anglikami o dokonaniu zrzutu zapasowych protez. Samolot brytyjski dokonujący zrzutu nad niemiecką bazą w St. Omer - zgodnie z umową - nie był atakowany.

 
30-10-13 15:46  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Strzał w dychę :). Ta ,,noga" była właśnie tą niedokładnościa w opisie bo powinien napisać ,,proteza". Warto jeszcze dodać, że według niektórych źródeł , brytyjczycy wykorzystali fakt, że samolot z protezami :) nie będzie atakowany i oprócz tej paczki tak przy okazji pozrzucali trochę bomb na kilka lotnisk w tym na to w St. Omer.
Edekyogi, zadajesz.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-10-13 20:08  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Edekyogi 

 

Coś kolejowego.

W jakich państwach, nie będących nigdy w składzie ZSRR, ani w RWPG, ani w Układzie Warszawskim stosowany jest radziecki / rosyjski sprzęg samoczynny?

 
30-10-13 20:15  Odp: Konkurs nieustający Mk LXXXI
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dokopałem się do Finlandii, jakkolwiek to brzmi.
--

Post zmieniony (30-10-13 20:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 21Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024