KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 21Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-09-13 08:21  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXX
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Pierwszy raz widzę takie zastosowanie żagli na samolocie - niesamowite ! Gdybym wcześniej był świadom, że taki dziwoląg skonstruowano to byłaby to odpowiedź na nieco inaczej sformułowane pytanie, lecz nie o taką maszynę idzie.
Powtarzam podpowiedzi:
- pytanie wielce przewrotne
- zeszły wiek
- nie hybryda (normalna konstrukcja - jak na tamte czasy)
- ma związek z przepisami prawnymi stosowanymi w pewnej państwowej służbie mundurowej (istnieje we wszystkich państwach)
- związek z relacją budowy pewnego modelu aktualnie prezentowaną przez jednego z forumowiczów.

 
18-09-13 13:44  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXX
Edekyogi 

 

Chodzi pewnie o Luisa Bleriot i jego przelot nad kanałem La Manche na Bleriot XI w 1909 roku.
Po wylądowaniu we Francji Bleriot musiał przejść odprawę celną. Jako, że w formularzu brak było odpowiedniej rubryki "lotniczej" pilot został sklasyfikowany jako sternik jachtu o nazwie Monoplane.
Ryszardzie - właśnie kleisz ten samolot :-))

 
18-09-13 14:32  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXX
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

O to właśnie chodziło ! Po tylu podpowiedziach....
OK, EdekYogi Twoja kolej.

 
18-09-13 16:58  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXX
Edekyogi 

 

No to dalej coś mokrego.
Jakie nazwisko łączy się z tymi dwiema jednostkami poniżej?


 
18-09-13 18:34  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Stiepan O. Makarow?
Wyjaśnienie: twórca projektu lodołamacza Krasin, zginął na pancerniku Pietropawłowsk.

--

Post zmieniony (18-09-13 18:34)

 
18-09-13 19:26  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXX
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Makarow zginał w Port Artur na pancerniku Pietropawłowsk a to Krasin mój ulubiony model łódki zMM

 
18-09-13 21:10  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXX
Edekyogi 

 

Eee - za łatwe to pytanie, ale...
W zasadzie gdybym był upierd... tzn. pryncypialny to nie powinienem uznać obu odpowiedzi jako kompletnych.
Co do osoby admirała Makarowa, pancernika Pietropawłowsk i Port Artur - wszystko OK!
Ale co do lodołamacza - to nie do końca tak. Krasin (ex Swiatogor) był zbudowany w 1917 roku a Makarow zginął w 1904.
Na fotce to jest Jermak z 1899 roku . Właśnie ten był zaprojektowany przez Makarowa, jako pierwszy z prawdziwego zdarzenia lodołamacz arktyczny. Ale z drugiej strony Swiatogor - to w zasadzie ulepszony Jermak (taki "improoved"), zbudowany w tej samej brytyjskiej stoczni, traktowany czasem jako półbliźniak. Na pierwszy rzut oka to nawet trudno ich odróżnić.
Na dobrą sprawę to w serii czterech kolejnych lodołamaczy typu Stalin / Mikojan z przełomu lat 30/40. też można dopatrzeć się wyraźnych cech tego Jermaka / Swiatogora.

Sturmovik był szybszy - więc zadaje :-))

 
19-09-13 13:14  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXX
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Wiesz mnie kusił Jermak, ale zafascynowany Krasinem dałem się ponieść bez sprawdzenia . Bo to Makarow projektował Jermaka - ale to piękne zdjecie starego lodołamacza mnie zupełnie zablokowało i nie sprawdziłem a - trzeba jednak sprawdzać ,

 
19-09-13 14:59  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXX
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Edek - gdybym ja był pryncypialny, to zauważ, że pytałeś o osobę, a nie nazwy pływadeł, więc nie uznał bym nieuznania odpowiedzi pt. "Admirał Makarow".
modellot - ja podobnie, pomyślałem o Krasinie i nie pokusiłem się o porównanie dat.

No, ale.

Wieżyczki broni pancernej montowano niejednokrotnie - poza bronią pancerną - również na okrętach. Jakiego typu wieżyczki (projektowane do jakiego pojazdu, znaczy) montowano na polskich przedwojennych okrętach (nie wszystkich, naturalnie)?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
19-09-13 16:49  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXX
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wieżyczka typu "Ursus". M. in. ciężki kuter uzbrojony Nieuchwytny i kanonierki typu Z (Zuchwała , Zawzięta i Zaradna).

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 21Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024