KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 
14-09-13 17:23  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pytanie kuchenno-medyczne ;)
-zabijam wszystko co zyje, a mimo to zajadaja sie mna wszyscy
kim jestem , albo co ja jestem ?

 
14-09-13 19:25  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXIX
Edekyogi 

 

NaCl ?

 
14-09-13 20:15  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgadza sie ;)

 
14-09-13 20:31  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXIX
Edekyogi 

 

No to coś konstrukcyjno - geograficznego.

Gdzie znajduje się najszerszy most świata. Ile ma metrów szerokości. Co jest w nim nietypowo-dziwnego spośród innych mostów?

 
14-09-13 20:52  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXIX
yak   

Jak to gdzie? W Polsce. Most jest fragmentem autostrady A1 ze Świerklan do Gorzyczek na granicy z Czechami, Szerokość 42 metry. Generalny wykonawca zbankrutował. Most nie działa. Poza tym wiecie co robi ten most ? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest most na skalę naszych możliwości. Wiecie, co my robimy tym mostem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest most społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi ?

 
14-09-13 21:02  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXIX
Edekyogi 

 

Za wąski! I to sporo...

 
14-09-13 21:33  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXIX
Majkel 91 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 24


 - 14

Sydney Harbour Bridge- 49 m szerokości. Nietypowe może jest to że mieści 8 pasów jezdni, 2 linie kolejowe, ścieżkę rowerową i chodnik.

--

Pozdrawiam! Michał
Łódzka Sjesta Modelarska

Fw-190F, Hien,MiG-21MF, Trident II, Zero, PZL-50A, Saturn V, Jak-1000
671 RTM, USS Sturgeon, 670, ORP "Orzeł" III, 971 B, 971 M, USS North Dakota
Schleswig- Holstein 406mm, Wrocław Ratusz, Inowłódz
Hetzer

"(...) wiesz, jaki jest najbardziej tragiczny moment w życiu mężczyzny? Kiedy towarzysząca mu na plaży kobieta mówi: "Wciągnij brzuch!", a on to właśnie już przed chwilą zrobił."- por. Sławomir Borewicz

 
14-09-13 21:43  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXIX
Edekyogi 

 

Też nie. Tak podaje wikipedia (pewnie za anglsasami).
Ten z zagadki jest dwa razy szerszy

 
14-09-13 22:22  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXIX
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niebieski most w leningradzie , przepraszam w piotrogrodzie, a co szczegolnego, pewno to ze go wcale nie widac i pod spodem niebieski

 
14-09-13 23:24  Odp: Konkurs nieustający - odsłona LXXIX
Edekyogi 

 

Brawo Brystol!!
Dosłownie "Granatowy most" w Sankt Petersburgu na rzeczce Mojka. I faktycznie znajduje się pod placem, tak że prawie go nie widać. Szeroki na 97,3 m. Natomiast długość - tylko 35 metrów - czyli prawie trzy razy szerszy niż długi.
I rzeczywiście jest to najprawdziwszy most z przęseł a nie jakaś rura, w którą zamknięto ciek wodny.
Jak pierwszy raz w życiu trafiłem na ten plac - nie miałem zielonego pojęcia, że jestem na moście. Dopiero przewodnik zwrócił na to uwagę.
Brystol - zadajesz :-))

Tak wygląda most / plac z góry (na moście stoją te białe autokary)


A tak jeden z wlotów pod most

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 19 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024