KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 20Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
03-07-13 08:26  Odp: Konkurs nieustajaco nieustajacy - odsłona LXXVII
Edekyogi 

 

Stealth mnie nieco wyprzedził - gratulacje!
A głównym hasłem przewodnim kampanii była chęć odzyskania miejsc pracy w Wielkiej Brytanii dla Brytyjczyków wyganiając Polaków

I sam plakat:



Post zmieniony (03-07-13 08:45)

 
03-07-13 22:00  Odp: Konkurs nieustajaco nieustajacy - odsłona LXXVII
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Właściwie Stealth nie udzielił wyczerpującej odpowiedzi, którą uzupełnił Edekyogi. Ale o to chodziło. Jakiś "idiota" (cytuję za moim szefem, Szkotem) wymyślił ten plakat. Sam w sobie jest ok. Jest jedno "ale". Samolot, legenda Bitwy o Brytanię, był samolotem pilotowanym przez Polaka Jana Zumbacha, a cała kampania wyborcza była wymierzona miedzy innymi przeciwko Polakom.

Taka mała anegdotka z mojego zakładu. Pewien Angol, John G., jest członkiem tej partii. Wywiesił ten plakat w mojej firmie. Na drugi dzień dopisałem, kto pilotował ten samolot. Zerwał plakat. Ja wydrukowałem go w kilku egzemplarzach i na następny dzień powiesiłem go w kilku miejscach. Mało nie skończyło się to bijatyką.

Mogę chyba powiedzieć: Stealth zadajesz.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
03-07-13 23:10  Odp: Konkurs nieustajaco nieustajacy - odsłona LXXVII
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Skoro już jesteśmy przy Janie Zumbachu. Powojnie pilot ów imał się różnych zajęć, parał się również przemytnictwem. W jego wspomnieniach pojawia się historia , która o mało nie zakończyła się zdemaskowaniem tego procederu. Mam nadzieję, że będzie wystarczyło jeżeli napiszę, że chodziło o coś, co powinno być cicho, a niespodziewanie stało się głośne :-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
04-07-13 04:55  Odp: Konkurs nieustajaco nieustajacy - odsłona LXXVII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Przemycał m.in. samonakręcające się zegarki, które pod wpływem drgań w locie się ponakręcały i ich tykot dał się wyraźnie słyszeć po wyłączeniu silnika, przy kontroli celnej. Teraz nie pamiętam, czy sam tykot, czy do tego jeszcze się nie powłączały kuranty czy coś podobnego ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-07-13 07:13  Odp: Konkurs nieustajaco nieustajacy - odsłona LXXVII
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Sturmovik - zgadza się, zadajesz :-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
04-07-13 14:59  Odp: Konkurs nieustajaco nieustajacy - odsłona LXXVII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Było niedawno o przeszczepach między okrętami.
W czasie II wojny zdarzało się, że samolotom uszkodzonym wskutek wypadków czy ostrzału przeszczepiono umiarkowanie pasujące części od zupełnie innych maszyn. Proszę o 2 najbardziej chyba znane przykłady.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-07-13 15:03  Odp: Konkurs nieustajaco nieustajacy - odsłona LXXVII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

To znaczy - co z czym, i w jednym przypadku jak nazwano hybrydę.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-07-13 13:26  Odp: Konkurs nieustajaco nieustajacy - odsłona LXXVII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Uuu, zupełnie nikt - nic??

Podpowiedź: wszystkie cztery samoloty pochodziły z jednego państwa. I wszystkie zdecydowanie znane, no może jeden z nich pozostawał w pewnym cieniu drugiego.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-07-13 13:36  Odp: Konkurs nieustajaco nieustajacy - odsłona LXXVII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kraj to GB - zapewne chodzi o bombowce ale nic nie mogę wyszperać. Wiem, że łączono części myśliwców (Hurricane) ale to ten sam typ. Nieraz skrzydło było od drugiego i miało inne malowanie (kamuflaż), które tak zostawiano.

 
05-07-13 13:47  Odp: Konkurs nieustajaco nieustajacy - odsłona LXXVII
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Nie, nie GB. I nie myśliwce. Chodzi o dwie klasy maszyn - z tym, że hybrydyzacja w obrębie jednej klasy.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 20Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024