KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-05-13 13:41  Modellota dyskusja z kolegą finansistą Revanem
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Tak twierdzę ,że Jańcio poszedł na łatwizne rezygnując z otwatyych luków bombowych - wszyscy wiemy ,że to to tylko była kwestia czasu a nie trudności nie do pokonania, czy braku umiejętności - a model byłby jeszcze dużo ładniejszy . Czy coś sie nie zgadza?
To lepiej ,że nie ma zrobionych luków, niż by je mniał zrobione? Pytam się grzecznie.
2 jak tak zachwalasz waloryzowane - to niech Jańcia ( 3 kandydat do tego )modele będą jeszcze piękniejsze i wierniejsze - przez pomalowanie odpowiednimi kolorami w całości jak to robi Lepic, albo pan Ryszard albo prawie wszyscy czołgiści z forum.(zwłaszcza ,że jancio ma i talent i doświadczenie )Ja sam bym się narazie na to nie odważył , znam tylko modelmaster i humbrolki jak na kartoniakach się zachowują .A teraz widocznie inne techniki malarskie się sprawdzają lepiej.
To nie jest żaden atak na jańcia modele tylko uwaga ,że mógł małym nakładem sił i środków dużo lepszy rezultat osiągnąć tylko trzeba mając tak długą relację bez presji czasu jeszcze coś wycisnąć z modelu (jak się robi model z rok to 2 tygodnie nic nie znaczą.



A jak się robi masówkę tak jak ja, to już jest zupełnie inna sprawa .


Są na forum 2 osoby samolociaże ,co robią prawadziwie modele waloryzowane z dobrym skutkiem,
To Panowie Lepic i Ryszard - od początku do końca waloryzowane i malowane , większość powyzej 75% detali robiona od podstaw i malowana samodzielnie- reszta waloryzowanych - to" ulepszacze "- gotowych wycinanek bez ponownego udanego w pełni malowania (pełne malowanie powierzchni chociażby tylko zewnetrznego poszycia )

Jańcio robi Pół waloryzowane albo inaczej Pół malowane , kolektory i jak by się bał iść za ciosem i pomalować całość. . - Wtedy idę już na modły 5 razy dziennie jak to zobaczę

To co robi np pan Ostoja , Zbig (jesli tak było opracowane ), to jest pełna opcja -modelu standard - wszystko ruchome i pootwierane plus częsci dodatkowe opublikowane na stronie wydawcy modelu.
Ja to nazywam standard pełna opcja i przy modelach dużych tak samo robię ale to niema nic wspólnego z waloryzowaniem - tylko wyciśnięciem z wycinanki tego co było do zrobienia bez dodatkowego kombinowania (model miesci się w definicji modelu klasa standard) bez szpachlowania i malowania powierchni

Bez pełnego malowania to jest tylko dobrze model podwaloryzowany a nie waloryzowany - jak to jest czesciowo to ,czesciowo tamto podmalowane , podszpachlowane - to nie jest to co powala ,moze sie podobać ale ,pewien niedosyt pozostaje - albo maluję wszystko albo nic ograniczając się do retuszu krawędzi ,malowania,/smigieł ,kół


Jak ktoś decyduje się na samoloty waloryzowane, to niech model też sam ładnie pomaluje - jak np czołgiści z forum . (od początku do końca)

ten su 22 - jest taki bo musi byc taki - standard bez przeróbek
( to jest typowa masówka na małego modelarza ,jak już pisalem) . W standard , mały modelarz - musi powtarzam musi być taki jak wydali .(przeczytaj wymagania klasy standard Mały Modelarz - nic tam nie ma o przerabianiu proporcji , malowania i szpachlowaniu w klasie Standard)


Waloryzowane i od podstaw to robiłem do 92 roku - bo trzeba było malować - modele poligraficznie i pod względem wyposażenia były żenująco cieniutkie.
A teraz jak wydają to możesz same meserschmitty albo PZL kolekcjonować pod względem malowania


A JAK SIĘ KLEI model waloryzowany - to podstawą są zachowanie - malowania ,prawidłowych proporcji itd ze wszystkimi szczegółami -
Brak proporcji w małym modelarzu nie zwalnia z precyzji wykonania - to jest czystości i to UWAGA zachowania prawidłowej geometrii przy montażu ,a tobie revan mylą sie proporcje gotowej do sklejania wycinanki- z geometrią sklejania modelu - czyli czy chociaż prosto stoi na podłożu a nie jak przy lądowaniu z telemarkiem -to nie skoczek, to ma być model samolotu

Do revana - wtedy to sobie kreśliłem , mierzyłem , weryfikowałem
a teraz mi szkoda czasu ,żeby jeden model męczyć rok jak tyle czeka w kolejce -bo mam swiadomość ,że to co mi brakuje jest nie do poklejenia (za dużo )- na forum są takie osoby i bardzo dobrze .ale one zrobią 1 model w 2 lata a ja 60 - 80 i mam też co zaprezentować - mogę na przykład w takim samym odcinku czasowym cały pułk bombowców strategicznych skleić zamiast jednego modelu i to też fajnie się prezentuje.

W su 9 - długopis dla Wałęsy - nic nie musisz robić nawet śmigła sklejać to jest tylko tuba z tektury i trójkątne proste skrzydła w układzie delta - model w sam raz do rozpoczęcia przygody z modelarstwem.

Zresztą patrząc na twoje galerie - to nie ma tam żadnego skomplikowanego i waloryzowanego modelu a samolotu w szczególności - typowa masówka - druciaki typu 1-3 dni pracy, karaś 1/50 -typowy model - sobota od śniadania do kolacji.- może nawet mniej dwa odcinki kiepskich albo powrotu do edenu
odrzutowce su 9 - stopień złożoności (z rosyjskiego) dla początkujących młodzików

żadnego niestety ambitnego projektu - modne słowo . Niestety .

Jak robić od podstaw, to jak pan Ryszard - samemu od planów a nie tylko wzbogacać
super wydaną wycinankę.Bo to żadna sztuka tydzień podpicowywać fotel pilota(też czerpiąc natchnienie np z innej wycinanki innego wydawnictwa) w migu a potem wszystko zaprzepaścić spapraną "Kabinką"

UWAGA
Jak bym był" łowcą nagród" to dawałbym modele na wszystkie wystawy i konkursy do Pcimia i Prokocimia nawet, to jest ze 60 imprez rocznie a wystawiam na 2 -3 więc zarzut jest z góry chybiony .Zresztą dyplom to bardziej pamiątka niz nagroda.


Podałem jako mój punkt osobisty .widzenia a na to co się widzi na forach i wystawach .
Nikogo nie obraziłem wpisem i wpis jest w miare poprawny.
A od siebie dodam
Jak zobaczę łosia sklejonego tak samo a nawet lepiej jak lepic zrobił heńka to bedę bił pokłony autorowi jak jak to robia po meczetach. 9Super wykonanego i w pełni malowanego - jak są takie "miszcze" to niech pokażą to co naprawdę potrafią.

Nie zamierzam żadnych dyplomów i pucharów zamieszczać i tylko odpowiedziałem konstruktywnie na pytanie Revana - zadał mi pytanie - w dwóch wątkach -rycerza turniejowego i su 22 , więć ładnie ustosunkowałem się i grzecznie odpowiedziałem




PS "Pstrowski najpierw wyciągał normy a potem pięty."


Od siebie dodam - nie mam w moich wypowiedziach ,żadnej napastliwości tylko piszę co myśle- prosto , bez czarowania kogokolwiek

Pamiętajcie- każdy model jest spartolony tylko jeden mniej a inny bardziej - cudów nie ma - najczęciej jak nie przez wydawcę , to przez wykonawcę.
A najczęsciej jest to efekt wspólnych wysiłków obu stron



JAK mam wymienić poglądy jak chowacie się po górach albo w twierdzy Breslau?.
Tylko pisząć
Ciekaw też jestem Jak Jańcio ustosunkuje się to zadanych pytań . Jak on to sam widzi w przypadku modelu łosia . Zabrakło zapału czy już cisnął ,żeby skończyć model?czy po prostu już po B52 bał się malować ,żeby nie przedobrzyć? Ja przyznam ,że też bym się nie odważył - ale czym był malowany b52 - pędel , aerograf i humbrolki?
Jednak jak pomalował b 52 to łoś to już powinnien być jak bułka z masłem Tym bardziej ,że jest jednym z 3 samolociaży ,którzy mogą się o to skutecznie pokusić i z dobrym skutkiem .

Post zmieniony (04-05-13 19:44)

 
04-05-13 15:04  Odp: Modellota dyskusja z kolegą finansistą Revanem
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

modellot, obejrzałem zamieszczone modele, ulepione pięknie. Proponowałbym zamieszczać krótkie galerie każdego modeliku oddzielnie, byłoby co pooglądać, bo samo czytanie nie każdego interesuje a szczególnie jak jest zbyt dużo do przeczytania. Pomyśl o tym.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-05-13 15:21  Odp: Modellota dyskusja z kolegą finansistą Revanem
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Po kruszwicy porobię trochę fotek bo duża część modeli smacznie spi w kartonach z powodu braku miejsca .i trudno o dostęp do nich
Jestem zapracowany - bo mam taki rozkład pracy ,żę robię w wolnych chwilach a jescze ogród mi na wiosnę doszedł. a teraz Robię kartony do rakiet.właśnie teraz
W planetarium bedzie wystawa naszych rakiet ,a ja sam skleiłem - 12 czy 15 z 40(wszystkich zagoniłem do rakiet) , wostoki , protony - salut, sojuz , , ariane, mercury atlas, mercury , saturn- apollo delta , tytan , wenusniki i lunniki , columbia, atlantis, około 40 licząc stare małe modelarze z sondami kosmicznymi. a 3/4 wyższe niż ja . Ten las rakiet dopiero robi wrażenie Chang -zheng 187 cm albo więcej! . wszystkie podklejane brystolem i pododawane 10 razy więcej wręg niż było - chronione przed UV i ostrym słońcem wytrzymają ze 25 lat w dobrym stanie.

Post zmieniony (04-05-13 17:15)

 
04-05-13 15:32  Odp: Modellota dyskusja z kolegą finansistą Revanem
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Skoro robisz takie wywody i nie dajesz za wygraną, to znaczy że musiałem trafić w jakiś punkt. W świetle Twojego stażu, wydaje mi się że powineneś być mądrzejszy ode mnie i od wielu innych. Niestety ktoś z nas dwóch musi być mądrzejszy, więc będę to JA i już więcej na Twój temat się nie odezwę, choć kupę śmiechu z tej dyskusji mam. Potraktuj to jako kolejną wygraną. Zasłużyłeś na nagrodę. Przykro mi naprawdę że jesteś takim piernikiem, że dajesz się podpuścić. Robisz tylko szum, i świetnie udaje Ci się zwrócić uwagę na siebie. Uwierz mi że nie jestem jedynym, któremu działasz na nerwy

Z modelarskimi pozdrowieniami
początkujący amator sklejający modele dla początkujących.


AAAA i przeczytaj sobie swoje wszystkie posty na forum. 3\4 to to samo

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
04-05-13 15:50  Odp: Modellota dyskusja z kolegą finansistą Revanem
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Zmień avatar bo jak go widzę to padam ,ze śmiechu Już kiedyś prosiłem o to
.No ale chyba sopwithy z MM albo migi i su z Hobby nie są skomplikowanymi modelami. - w porównaniu np z łosiem, -trudny nos, trudne , skrzydła 2 motory gwiazdowe , to samo Zubr.
Albo ju 52 - z GPM - to już są wyzwania godne uwagi w samolotach,Co noie czujesz się na siłach spróbuj
bo okrętowcy i czołgiści to totalna masakra co wyrabiają - np : z gąskami i resztą. Hiei, Bismarck, Piorun , Wicher, Fuso ,Seydlitz, Szent Isztwan ,Kaga ,wszelkie Panzery i leopardy - cuda.

Nieraz samolot pokładowy przewyższa stopniem skomplikowania to co polepiłeś dotychczas. -czysto , ładnie ( kaszanisz nieraz na sam koniec, bo się spieszysz ) ) , ale bez ambicji. Niestety bez ambicji - machnij Lancastera mitchela, albo tu 22 lub chociaż dla odmiany leopolda- u nas się robi .

To będę pokłony jak 3 królowie tobie robił - zapamiętaj nawet nie musisz ich malować tylko ładnie i czysto sklej.

Dzieki za to ,że mnie mobilizujesz, jak juz mi się nie chce tych bardziej skomplikowanych modeli lepić .Ja to piszę bez złości do ciebie bo mnie to bimba.
Ale w sumie lepiej ,że lepisz su -9 niż byś miał oglądać WSI24

porównaj żubra albo łosia ,do su 9 albo camela - jeden silnik z gondolą jest trudniejszy i bardziej pracochłonny . proponuje zdenerwować się i machnąć coś naprawdę ambitnego . bo technikę klejenia kadłubów segmentowych masz juz bardzo dobrze opanowaną a tak su 9 zniknie przywalony na stole przez hornety , migi 29 ,Iskry a-10 , su 27 albo tomcaty- i nigdy z tymi modelami wykonanymi na takim samym poziomie jak ty nie zwojujesz niczego. Tu jest problem wybierasz ascetyczne typy samolotów.

Klei się modele kultowe - polskie 1918-1945.
odrzutowce Amerykany i lotnictwo strategiczne rosyjskie i amerykanskie i wszystkie w polskich barwach,
Wielosilnikowe im więcej motorów i wnętrza tym lepiej (luki ,wneki bomby,anteny)

Post zmieniony (04-05-13 19:47)

 
04-05-13 17:36  Odp: Modellota dyskusja z kolegą finansistą Revanem
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Każdy klei to co lubi i jak lubi. Dlaczego z uporem maniaka starasz się przekonać innych do swojej wizji? Dla Ciebie jest dobra, ok, popieram w całej rozciągłości. Ale inni mają inne podejście i to co dla Ciebie jest dobre, innym się już może nie podobać.Jak chce kleić seryjnie Su-9 na (wg Ciebie) odwal to niech sobie klei. Jak lubi...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
04-05-13 17:55  Odp: Modellota dyskusja z kolegą finansistą Revanem
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

odezwałem się w sprawie su 22 czemu taki model niezwymiarowany zrobiłem . to się zrobił cały wykład o MM
Nawet nie wpadłem na to i nigdzie nie napisałem ,że klei su 9 na odwal tylko ,żeby po tym co zrobił dotychczas spróbował coś ambitnego bardziej nawet dużo bardziej
a su 9 naprawdę polecam dla początkujących bo jest naprawdę dobrze spasowany i prosty a od camela i sopwitha pupa zaczynało naprawdę wielu na tym forum także .
Ja się nie czepiam revana tylko pytam czemu jańcio nie zdecydował się przejść na pełną waloryzację jak Ryszard i Lepic - bo na pewno jest tylko o krok od tego.tym bardziej ,ze B52 malował a potem zaniechał malowania ?

Przyjąłem kiedyś od ciebie ,że model to jest jedno wielkie złudzenie optyczne i masz rację i twoje modle są ambitne to przyznaję i dobrze polepione.kingfisher to jest ambitny ile ich widziałeś sklejonych bo ja tylko twojego a mój leży i czeka na lepsze czasy

a z revana to tak się trochę niepotrzebnie " drząnię " ale to nie jest aż tak złośliwie jak się może wydawać z postów -tu przyznaję ci rację ,ale to nie jest czepianie sie tylko chce naprawdę coś wielkiego w jego wykonaniu zaobaczyć - może liberatora? zobaczy ,że to naprawdę fajne modele i sam się przełamie - co mam go bić ,że robi drobnicę ? nie i su bedzie lepszy niz mig o ile jakąś kabinkę już dopasował .

Post zmieniony (04-05-13 18:50)

 
04-05-13 17:58  Odp: Modellota dyskusja z kolegą finansistą Revanem
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Panowie! easy. easy...
Modelarstwo to "sposób spędzania wolnego czasu, polegający na wiernym odtwarzaniu rzeczywistości na podstawie obserwacji otoczenia, obiektów i sytuacji, ale także wewnętrznych emocji autora dzieła(!!!) modelarskiego. To budowa możliwie wiernych kopii obiektów, które istniały, lub istnieją w rzeczywistości - wykonanych w określonej skali pomniejszenia."
"Sposób spędzania wolnego czasu" - czyli pasja/hobby/zabawa/rozrywka itp. co przynosi wykonawcy określone pozytywne doznania.
Każdy skleja to co chce i jak potrafi a jeżeli sprawia mu to radość (a tak jak mniemam jest) to O TO WŁASNIE CHODZI !.

 
04-05-13 17:58  Odp: Modellota dyskusja z kolegą finansistą Revanem
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Modellot. Ale o co ci chodzi?

Przeczytałem ten słowotok i nie widzę w nim sensu. Czy wyrywałeś zdania ze swoich postów w relacjach innych?
Zapomniałeś o jeszcze jednej kategorii frajdolarzy. 100% części wykonanych od podstaw, na podstawie planów i fotek, bez posiłkowania się innymi wycinankami. ;)

PS. Taka rada na przyszłość. Pisz takie wywody tak, żeby inni mogli zrozumieć o czym piszesz. Jak piszesz tylko dla wybranych osób, to pisz na maila, a nie zaśmiecaj forum bełkotem.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
04-05-13 18:14  Odp: Modellota dyskusja z kolegą Revanem
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

o frajdolarzach 100% częsci to już nawet nie pomyślałem.
To piszę do revana jeśli się poczułeś obrażony to przepraszam ale ja z grubej rury zawsze od razu - zazwyczaj ci co mnie znają to wiedzą ,że to nie jest specjalnie na złość tylko jak to widzę .i dlaczego teraz właśnie MM kleję ,co wielu modelarzy by nawet na to okiem nie rzuciło bo to jest syf i dno .
Problemem jest to że jest to zlepek przeniesionych postów i odpowiedzi ,dla tego trochę bardzo chaotyczny


Napisałem finansista, bo bankier, to by się bardzo żle kojarzyło, w świetle obecnych wydarzeń.

Post zmieniony (05-05-13 07:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024