KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-04-13 20:31  Prawa autorskie
Greg77   

Naprawdę drażni mnie już ten temat i nie rozumiem większości z tego co jest na Forum
1. Prześladowanie za brak okładki- nie wiem o co chodzi bo okładkę i tak zawsze się znajdzie na necie- hipokryzja??
2.Niech mi ktoś napisze - na jakiej zasadzie nie mogę udostępnić koledze(bardzo dobremu i udokumentuje to) części dzieła- w postaci zeskanowanych arkuszy tego dzieła- które MÓJ KOLEGA zlepi do kupy i pokaże jako gotowe reklamując produkt.
3. Pastwienie się nad trupami- nie ma już wielu wydawnictw- ciężko je kupić a Wy wołacie o okładkę i takie tam- PYTANIE- KTO ma tych niby praw autorskich dochodzić??
4. Wydawnictwo pada- i że to niby projektant?? - guzik prawda- wszelkie prawa do Famo i przyczepy zostały sprzedane za śmieszną kasę i aparat fotograficzny- taka ciekawostka.Więc jak nawet Answer padnie to Krzysiu się pozbył wszystkiego.
Do tego teraz się pojawia wpis czy modelarze są biedni!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
09-04-13 20:57  Odp: Prawa autorskie
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Greg, tak czytam to co napisałeś i nie wiem o czym ty piszesz. Może zacznij od początku, bo teraz twój wpis jest tak chaotyczny że ciężko zrozumieć sens.

Prawa autorskie to temat zawiły i rozkminić go ciężko tak od ręki.

 
09-04-13 21:39  Odp: Prawa autorskie
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Temat był już chyba kilka razy wałkowany na forum. W skrócie: wszystkie płatne modele, które kserujesz i i rozdajesz/sprzedajesz kolegom to kradzież z Twojej strony. To, że wydawnictwo nie istnieje na rynku nie znaczy, że ktoś nie posiada praw do dorobku tegoż wydawnictwa.

 
09-04-13 21:51  Odp: Prawa autorskie
Greg77   

i właśnie chodzi o to że nie
Kupiłem model i czy ja go skseruje i dam do sklejenia koledze X to moja sprawa- jak ktoś myśli że jestem w błędzie to niech mi znajdzie artykuł- bo moim zdaniem takiego nie ma

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
09-04-13 21:54  Odp: Prawa autorskie
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Greg77 --> jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem dość prostego tekstu ??
bomb007 --> tak w skrócie: piszesz bzdury. Zapoznaj się z prawem panującym w PL.

W tym wątku macie wszystko opisane:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=66856&t=66856&filtr=0&page=1
To naprawdę nie jest trudny tekst i sądzę, że ustrzeże Was w przyszłości przed pisaniem bzdur.

Najważniejsze rzeczy są na stronach: 4. oraz 5. podlinkowałem informacje nt. praw autorskich z portali, którym się nie wydaje jak jest tylko z komentarzem prawnika. Macie tam również cytaty z ustawy oraz przykłady zachowań, gdybyście jednak mieli kłopoty ze zrozumieniem niektórych zdań czy wyrazów.

Greg77 --> tak przy okazji do Twojego innego "wątku" ... nie ma głupich pytań, są jedynie głupie odpowiedzi.

P.S. 1. Skąd się to w Narodzie bierze, że zamiast przeczytać i zapoznać się z tym co piszą fachowcy to każdy ma swoje, wyrobione zdanie, które o dziwo jest jedyną słuszną prawdą ?

P.S. 2. Mimo takiego a nie innego stanu rzeczy zachęcam jednak do zakupu wycinanek u sprawdzonych Wydawców i od sprawdzonych Autorów, a omijanie szerokim łukiem pseudo-projektantów oraz na-siłę-uszczęśliwiaczy.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
09-04-13 21:57  Odp: Prawa autorskie
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Bomb007, to co piszesz, to akurat mija się z prawdą. Jest coś takiego w prawie autorskim jak dozwolony użytek, Utwory takie jak m.in. książki, czasopisma, filmy, muzyka, które zostały rozpowszechnione, wolno udostępnić w postaci kopii osobom, które pozostają z Tobą w związku osobistym, czyli rodzina i znajomi. Nie dotyczy to programów komputerowych. Więcej o tym np. tutaj:

http://prawo-autorskie.wieszjak.pl/prawo-autorskie-w-firmie/208738,Dozwolony-uzytek-chronionych-utworow.html

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
09-04-13 22:05  Odp: Prawa autorskie
Greg77   

Astra- nie wiem o co Ci chodzi ale wybacz- prawo autorskie jest trochę inne- chyba że wytłumaczysz o co Ci chodzi. Precyzyjny pisze o tym niżej


"Uregulowany w art. 23 prawa autorskiego dozwolony użytek osobisty umożliwia osobom fizycznym, korzystanie z rozpowszechnionych utworów w zakresie własnego użytku osobistego. Z dzieła można korzystać na wszystkich polach eksploatacji i w dowolnym celu np. edukacyjnym albo rozrywkowym. Jedynie eksploatacja utworu nie może mieć celu komercyjnego. Dla własnych celów osobistych można zwielokrotniać dzieło, na co składa się również jego utrwalanie. Muszą to być pojedyncze egzemplarze. Związek taki to przede wszystkim pokrewieństwo, powinowactwo czy stosunek towarzyski.

Czytaj więcej na Wieszjak.pl: http://prawo-autorskie.wieszjak.pl/prawo-autorskie-w-firmie/208738,Dozwolony-uzytek-chronionych-utworow.html#ixzz2PzzSmAvj

"
--

Post zmieniony (09-04-13 22:10)

 
09-04-13 22:14  Odp: Prawa autorskie
Panda   


No dobra, a jak to użytek osobisty ma się do ,,godzenia w słuszne interesy twórcy" interpretowane jako dochód, który uzyskuje. Nawet w przypadku jednej kopii podarowanej znajomemu godzi to w interes twórcy... Każdy czyta przepis o użytku osobistym, ale na fakt, że jedna kopia odbiera dochód twórcy jakoś mniej zwracamy uwagę... Oczywiście zależy kogo rozumiemy pod pojęciem twórcy i tak dalej.

Tak czy inaczej, pozostaje kwestia przyzwoitości i faktycznej opłacalności klejenia z kopii... Jedno i drugie skłania do zakupu oryginału, a nie poszukiwania interpretacji prawa pozwalającej na legalne kopiowanie modeli.

Ciekawe jak się rozwinie sytuacja, gdy ceny modeli będą nieprzyzwoicie rosły (co już się dzieje) ;)

 
09-04-13 22:16  Odp: Prawa autorskie
Greg77   

Nie ma ceny-jest kolega. I wolno mi mu dać coś co kupiłem na czym on nie zarobi- i weź tu zarób na modelarstwie.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
09-04-13 22:19  Odp: Prawa autorskie
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

To mu daj i nie pisz o tym na forum, bo po co. Roz....lasz gówno na atomy, bo równie dobrze możesz iść na Policje i zapytać kiedy i gdzie można kraść tak żeby cię nie złapali.

Po za tym Panda dobrze napisał: "Tak czy inaczej, pozostaje kwestia przyzwoitości i faktycznej opłacalności klejenia z kopii... Jedno i drugie skłania do zakupu oryginału, a nie poszukiwania interpretacji prawa pozwalającej na legalne kopiowanie modeli"

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024