KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
09-04-13 22:25  Odp: Prawa autorskie
Greg77   

W tym wątku akurat chodziło mi o obłudę!!

Po co wołać foto okładki??
Po co napiętnować kogoś jak pisze, że ze skanów skleja?
Mam spory skład modeli i mógłbym dostarczyć oryginałów.
Mam prośbę- przestańcie być bardziej papiescy niż papież .
Modele są generalnie tanie- ale jak kogoś nie stać- to w jakim celu wnikać?? Czy relacja nie jest najlepszą reklamą modelu - nawet jak robiona z pirata??\

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
09-04-13 22:26  Odp: Prawa autorskie
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Koledzy, jeśli chodzi o przepisy prawa to macie rację, ale jest jedno ALE. Co to znaczy w myśl prawa "znajomi"? Czy jak mam dajmy na to mam 3000 znajomych na "fejsbuku" to mogę ich wszystkich obdarować kserokopią najnowszego modelu? Według mnie nie. Nie chcę się wymądrzać, bo nie jestem ekspertem, ale z chęcią posłucham opinii osób mądrzejszych w tej materii.
Jeśli wywołuję niepotrzebna dyskusję, to z góry przepraszam :)

Greg77: Jak Twój kolega będzie prezentował światu model sklejony z wydruku to naturalne jest, że w środowisku modelarzy budzi to pewien niesmak, ponieważ sklejając modele nieoryginalne niejako zabijamy własne hobby. Niestety przez przez łatwą dostępność skanów na np chomiku środowisko stara się brutalnie zwalczać piratów. Niestety rykoszetem obrywają przy okazji osoby całkowicie niewinne, które tak jak piszecie udostępniły model swojej rodzinie/znajomym etc.

 
09-04-13 22:46  Odp: Prawa autorskie
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Greg, ja Ci powiem dlaczego jest to tutaj pietnowane, chociaz dziwie Ci sie, bo jestes na tym forum chyba dluzej niz ja. Zreszta Rajkub napisal juz to w watku, ktory obecnie znajduje sie w Cafe i ten tez zaraz tam wyladuje. Bo przyjdzie kiedys w koncu taki jednen z drugim i stwierdza, ze oni jednak beda dochodzic swoich praw. I, o dziwo, jeszcze im sie to uda, bo sady u nas potrafia zadziwic. A admin forum moze dostac po glowie np. za promowanie tego typu aktywnosci. I forum zamkna. I nie bedziesz mial gdzie zadawac wiecej tego typu pytan i sie oburzac, zreszta nie tylko Ty. Wiec moze lepiej dmuchac na zimne...

Od dluzszego czasu na tym forum trzymamy sie tego, ze przedstawiane modele maja byc klejone z oryginalnej wycinanki, a jesli to kopia, to jej posiadacz rowniez ma oryginal. Stad ten "okladkowy" wymog. Jak ktos woli kleic "piraty" - jego sprawa, ale nie musi tego upubliczniac, szczegolnie tutaj. Wiec uszanujcie to.

A promocja przez pokazywanie relacji z klejenia "piratow" to jak, nie przymierzajac, reklamowanie Mercedesa egzemplarzem ukradzionym z czyjegos garazu. Chyba nie chcialbys, aby ktos zajumal Ci auto i potem wszem i wobec chwalil sie jego osiagami...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
12-04-13 17:57  Odp: Prawa autorskie
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja jestem nawet za tym, żeby tacy jeden z drugim przyszli i dochodzili swoich praw. Tylko niech zaczną od właścicieli "chomików" przeładowanych pirackimi skanami, a nie od bogu ducha winnego jednego modelarza, który sobie jeden model ściągnął i próbuje sklejać w towarzystwie wyrzutów sumienia...

Post zmieniony (12-04-13 17:58)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024