Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - KARTON CAFÉ - Prawa autorskie
           

KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
09-04-13 20:31  Prawa autorskie
Greg77   

Naprawdę drażni mnie już ten temat i nie rozumiem większości z tego co jest na Forum
1. Prześladowanie za brak okładki- nie wiem o co chodzi bo okładkę i tak zawsze się znajdzie na necie- hipokryzja??
2.Niech mi ktoś napisze - na jakiej zasadzie nie mogę udostępnić koledze(bardzo dobremu i udokumentuje to) części dzieła- w postaci zeskanowanych arkuszy tego dzieła- które MÓJ KOLEGA zlepi do kupy i pokaże jako gotowe reklamując produkt.
3. Pastwienie się nad trupami- nie ma już wielu wydawnictw- ciężko je kupić a Wy wołacie o okładkę i takie tam- PYTANIE- KTO ma tych niby praw autorskich dochodzić??
4. Wydawnictwo pada- i że to niby projektant?? - guzik prawda- wszelkie prawa do Famo i przyczepy zostały sprzedane za śmieszną kasę i aparat fotograficzny- taka ciekawostka.Więc jak nawet Answer padnie to Krzysiu się pozbył wszystkiego.
Do tego teraz się pojawia wpis czy modelarze są biedni!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 20:57  Odp: Prawa autorskie
Jarod 

 

Greg, tak czytam to co napisałeś i nie wiem o czym ty piszesz. Może zacznij od początku, bo teraz twój wpis jest tak chaotyczny że ciężko zrozumieć sens.

Prawa autorskie to temat zawiły i rozkminić go ciężko tak od ręki.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 21:39  Odp: Prawa autorskie
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5
 

Temat był już chyba kilka razy wałkowany na forum. W skrócie: wszystkie płatne modele, które kserujesz i i rozdajesz/sprzedajesz kolegom to kradzież z Twojej strony. To, że wydawnictwo nie istnieje na rynku nie znaczy, że ktoś nie posiada praw do dorobku tegoż wydawnictwa.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 21:51  Odp: Prawa autorskie
Greg77   

i właśnie chodzi o to że nie
Kupiłem model i czy ja go skseruje i dam do sklejenia koledze X to moja sprawa- jak ktoś myśli że jestem w błędzie to niech mi znajdzie artykuł- bo moim zdaniem takiego nie ma

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 21:54  Odp: Prawa autorskie
Astra28 Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Greg77 --> jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem dość prostego tekstu ??
bomb007 --> tak w skrócie: piszesz bzdury. Zapoznaj się z prawem panującym w PL.

W tym wątku macie wszystko opisane:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=66856&t=66856&filtr=0&page=1
To naprawdę nie jest trudny tekst i sądzę, że ustrzeże Was w przyszłości przed pisaniem bzdur.

Najważniejsze rzeczy są na stronach: 4. oraz 5. podlinkowałem informacje nt. praw autorskich z portali, którym się nie wydaje jak jest tylko z komentarzem prawnika. Macie tam również cytaty z ustawy oraz przykłady zachowań, gdybyście jednak mieli kłopoty ze zrozumieniem niektórych zdań czy wyrazów.

Greg77 --> tak przy okazji do Twojego innego "wątku" ... nie ma głupich pytań, są jedynie głupie odpowiedzi.

P.S. 1. Skąd się to w Narodzie bierze, że zamiast przeczytać i zapoznać się z tym co piszą fachowcy to każdy ma swoje, wyrobione zdanie, które o dziwo jest jedyną słuszną prawdą ?

P.S. 2. Mimo takiego a nie innego stanu rzeczy zachęcam jednak do zakupu wycinanek u sprawdzonych Wydawców i od sprawdzonych Autorów, a omijanie szerokim łukiem pseudo-projektantów oraz na-siłę-uszczęśliwiaczy.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 21:57  Odp: Prawa autorskie
Precyzyjny 
moderator
Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Bomb007, to co piszesz, to akurat mija się z prawdą. Jest coś takiego w prawie autorskim jak dozwolony użytek, Utwory takie jak m.in. książki, czasopisma, filmy, muzyka, które zostały rozpowszechnione, wolno udostępnić w postaci kopii osobom, które pozostają z Tobą w związku osobistym, czyli rodzina i znajomi. Nie dotyczy to programów komputerowych. Więcej o tym np. tutaj:

http://prawo-autorskie.wieszjak.pl/prawo-autorskie-w-firmie/208738,Dozwolony-uzytek-chronionych-utworow.html

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 22:05  Odp: Prawa autorskie
Greg77   

Astra- nie wiem o co Ci chodzi ale wybacz- prawo autorskie jest trochę inne- chyba że wytłumaczysz o co Ci chodzi. Precyzyjny pisze o tym niżej


"Uregulowany w art. 23 prawa autorskiego dozwolony użytek osobisty umożliwia osobom fizycznym, korzystanie z rozpowszechnionych utworów w zakresie własnego użytku osobistego. Z dzieła można korzystać na wszystkich polach eksploatacji i w dowolnym celu np. edukacyjnym albo rozrywkowym. Jedynie eksploatacja utworu nie może mieć celu komercyjnego. Dla własnych celów osobistych można zwielokrotniać dzieło, na co składa się również jego utrwalanie. Muszą to być pojedyncze egzemplarze. Związek taki to przede wszystkim pokrewieństwo, powinowactwo czy stosunek towarzyski.

Czytaj więcej na Wieszjak.pl: http://prawo-autorskie.wieszjak.pl/prawo-autorskie-w-firmie/208738,Dozwolony-uzytek-chronionych-utworow.html#ixzz2PzzSmAvj

"
--

Post zmieniony (09-04-13 22:10)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 22:14  Odp: Prawa autorskie
Panda   


No dobra, a jak to użytek osobisty ma się do ,,godzenia w słuszne interesy twórcy" interpretowane jako dochód, który uzyskuje. Nawet w przypadku jednej kopii podarowanej znajomemu godzi to w interes twórcy... Każdy czyta przepis o użytku osobistym, ale na fakt, że jedna kopia odbiera dochód twórcy jakoś mniej zwracamy uwagę... Oczywiście zależy kogo rozumiemy pod pojęciem twórcy i tak dalej.

Tak czy inaczej, pozostaje kwestia przyzwoitości i faktycznej opłacalności klejenia z kopii... Jedno i drugie skłania do zakupu oryginału, a nie poszukiwania interpretacji prawa pozwalającej na legalne kopiowanie modeli.

Ciekawe jak się rozwinie sytuacja, gdy ceny modeli będą nieprzyzwoicie rosły (co już się dzieje) ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 22:16  Odp: Prawa autorskie
Greg77   

Nie ma ceny-jest kolega. I wolno mi mu dać coś co kupiłem na czym on nie zarobi- i weź tu zarób na modelarstwie.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 22:19  Odp: Prawa autorskie
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

To mu daj i nie pisz o tym na forum, bo po co. Roz....lasz gówno na atomy, bo równie dobrze możesz iść na Policje i zapytać kiedy i gdzie można kraść tak żeby cię nie złapali.

Po za tym Panda dobrze napisał: "Tak czy inaczej, pozostaje kwestia przyzwoitości i faktycznej opłacalności klejenia z kopii... Jedno i drugie skłania do zakupu oryginału, a nie poszukiwania interpretacji prawa pozwalającej na legalne kopiowanie modeli"

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

SPM sekcja kartonowa
Kartonowa Broń Pancerna

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 22:25  Odp: Prawa autorskie
Greg77   

W tym wątku akurat chodziło mi o obłudę!!

Po co wołać foto okładki??
Po co napiętnować kogoś jak pisze, że ze skanów skleja?
Mam spory skład modeli i mógłbym dostarczyć oryginałów.
Mam prośbę- przestańcie być bardziej papiescy niż papież .
Modele są generalnie tanie- ale jak kogoś nie stać- to w jakim celu wnikać?? Czy relacja nie jest najlepszą reklamą modelu - nawet jak robiona z pirata??\

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 22:26  Odp: Prawa autorskie
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 5
 

Koledzy, jeśli chodzi o przepisy prawa to macie rację, ale jest jedno ALE. Co to znaczy w myśl prawa "znajomi"? Czy jak mam dajmy na to mam 3000 znajomych na "fejsbuku" to mogę ich wszystkich obdarować kserokopią najnowszego modelu? Według mnie nie. Nie chcę się wymądrzać, bo nie jestem ekspertem, ale z chęcią posłucham opinii osób mądrzejszych w tej materii.
Jeśli wywołuję niepotrzebna dyskusję, to z góry przepraszam :)

Greg77: Jak Twój kolega będzie prezentował światu model sklejony z wydruku to naturalne jest, że w środowisku modelarzy budzi to pewien niesmak, ponieważ sklejając modele nieoryginalne niejako zabijamy własne hobby. Niestety przez przez łatwą dostępność skanów na np chomiku środowisko stara się brutalnie zwalczać piratów. Niestety rykoszetem obrywają przy okazji osoby całkowicie niewinne, które tak jak piszecie udostępniły model swojej rodzinie/znajomym etc.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
09-04-13 22:46  Odp: Prawa autorskie
Rafael 
moderator
Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 2

Greg, ja Ci powiem dlaczego jest to tutaj pietnowane, chociaz dziwie Ci sie, bo jestes na tym forum chyba dluzej niz ja. Zreszta Rajkub napisal juz to w watku, ktory obecnie znajduje sie w Cafe i ten tez zaraz tam wyladuje. Bo przyjdzie kiedys w koncu taki jednen z drugim i stwierdza, ze oni jednak beda dochodzic swoich praw. I, o dziwo, jeszcze im sie to uda, bo sady u nas potrafia zadziwic. A admin forum moze dostac po glowie np. za promowanie tego typu aktywnosci. I forum zamkna. I nie bedziesz mial gdzie zadawac wiecej tego typu pytan i sie oburzac, zreszta nie tylko Ty. Wiec moze lepiej dmuchac na zimne...

Od dluzszego czasu na tym forum trzymamy sie tego, ze przedstawiane modele maja byc klejone z oryginalnej wycinanki, a jesli to kopia, to jej posiadacz rowniez ma oryginal. Stad ten "okladkowy" wymog. Jak ktos woli kleic "piraty" - jego sprawa, ale nie musi tego upubliczniac, szczegolnie tutaj. Wiec uszanujcie to.

A promocja przez pokazywanie relacji z klejenia "piratow" to jak, nie przymierzajac, reklamowanie Mercedesa egzemplarzem ukradzionym z czyjegos garazu. Chyba nie chcialbys, aby ktos zajumal Ci auto i potem wszem i wobec chwalil sie jego osiagami...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
12-04-13 17:57  Odp: Prawa autorskie
vansen Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja jestem nawet za tym, żeby tacy jeden z drugim przyszli i dochodzili swoich praw. Tylko niech zaczną od właścicieli "chomików" przeładowanych pirackimi skanami, a nie od bogu ducha winnego jednego modelarza, który sobie jeden model ściągnął i próbuje sklejać w towarzystwie wyrzutów sumienia...

Post zmieniony (12-04-13 17:58)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2018