KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 86 z 86Strony:  <=  <-  82  83  84  85  86 
03-03-14 12:54  Odp: KARTONOWE DINOZAURY
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Winku, łońskiego roku będąc na dłużej w Londynie wybrałem się na Cutty Sark. Podczas mojej poprzedniej wizyty jeszcze go naprawiano po pożarze.
Zwiedziłem dokładnie cały statek (wchodzi się otworem w burcie do ładowni) , napstrykałem mnóstwo zdjęć, także wyłożonego miedzią dna, dokładnie pod którym jest knajpka: siedzi się mając parę metrów na głową poszycie całego dna od dziobu do rufy - fantastyczne wrażenie! A potem w domu, po przegraniu zdjęć do kompa usunąłem je z aparatu, a potem coś pochrzaniłem i... zniknęły także z kompa :-(

No nic, podczas kolejnej wizyty w Londynie pojadę znowu do Greenwich i znowu odwiedzę z aparatem Cutty Sark!

 
03-03-14 13:05  Odp: KARTONOWE DINOZAURY
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

W "koszu" też nic nie zostało ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-03-14 18:19  Odp: KARTONOWE DINOZAURY
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Jezeli na tą kartę od aparatu nie robiłeś nowych zdjęć to kazdy informatyk te zdjęcia przywróci

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
04-03-14 10:51  Odp: KARTONOWE DINOZAURY
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Robiłem po Cutty Sark - i zachowałem! - mnóstwo innych zdjęć, np. liczne fotki Belfasta (także szalenie interesujące wnętrze) , muzeum RAF w Hendon, czy też fantastycznego Imperial War Museum, tuż obok którego z zaskoczeniem odkryłem dom kapitana Bligha z Bounty.

Ale tak bardzo nie rozpaczam. Londyn odwiedzam regularnie więc jeszcze będę na Cutty Sark. Córka kupiła tam mieszkanie, więc wygodny hotel mam free, a samolot Szczecin-Londyn-Szczecin kosztuje stosunkowo niewiele. De facto w trakcie pobytu w Londynie najwięcej wydaję na jedzenie i piwo na mieście, a drogo tam niemożebnie :-)

Tak przy okazji: ciekawe, że muzeum "w Hendon" de facto mieści się w następnej dzielnicy, Colindale. Na stacji w Hendon jest nawet tablica, że do muzeum trzeba jechać dalej, do Colindale właśnie.

A co do "kosza": nie pomyślałem o tym - sprawdzę po południu. Ale raczej nie jestem w tej mierze optymistą.

Ja na Belfaście:
podczas rozmowy z chorym marynarzem szpitalu okrętowym



na fotelu dowódcy okrętu



sterownia (znajdująca sie tuż nad kilem – sternik nie widział w ogóle morza!)



I na koniec: dom słynnego Bligha



Post zmieniony (04-03-14 11:29)

 
06-03-14 20:35  Odp: KARTONOWE DINOZAURY
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Fajny ten chory, odrobiony idealnie. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-03-14 21:44  Odp: KARTONOWE DINOZAURY
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panowie, niestety... Okazuje się, że wątek jest jednak za długi i forum "wywraca się" przy jego wyświetlaniu w widoku "rolka". No cóż, prawie 1200 postów... Warto było spróbować i przekonać się jak człowiek zniesie lot w kosmos, warto było również zobaczyć jak mechanizm forum zniesie Wasz tesiemiec ;)

Trzeba ciąć!

Nie ma rady...

Jarku, proszę załóż "KARTONOWE DINOZAURY 2"

Edit: Nie musi być nawet w tytule "2" i może nazywać się tak samo toczka w toczkę. A w tytule starego wątku można dopisać np. "archiwum". Zmiany w użytkowaniu będą niedostrzegalne, bezbolesne i może nawet niektórzy tego nie zauważą? ;)

pzdr,
k.

Post zmieniony (06-03-14 22:40)

 
06-03-14 22:11  Odp: KARTONOWE DINOZAURY
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Hej.
Też mam syna w UK - Manchester.
W Londynie byłem tylko jeden dzień na rodzinnej wycieczce i z daleka oglądałem HMS Belfast. Może jeszcze będę miał okazję tam wrócić i przejść się po okręcie. Ze zdjęć Akra wygląda ciekawie - będę miał cel.
Byłem za to w Liverpool'u w dokach i w Merseyside Maritime Museum. Równie ciekawe miejsce, ale największe wrażenie zrobiło na mnie The Beatles story - Magical Experience. Cóś fantastycznego, z polskim guide'm!
Natomiast o Cutty Sark'u nawet nie marzę, podobnie jak o Victory - trochę za daleko.

Co do zdjęć - współczuję! Osobiście staram się zgrywać z karty na bieżąco i robię po 2 kopie na dyskach przenośnych. Jak dotychczas, przy próbie odtworzenia po 7 latach zdjęć zarchiwizowanych na CD straciłem tylko kilka. Teraz nagrywam na dyski i bez problemów otwierają się te najstarsze z 2003 r.

Wracając do herbaty - jakie według Was-smakoszy herbaty, powszechnie dostępne w handlu (np. Lipton, Tekanee, Dilmach lub inne), są jeszcze godne parzenia przez zwykłych wrzątkopijów?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
06-03-14 22:21  Odp: KARTONOWE DINOZAURY
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

O Wielki Konradusie
Wpisałeś się w trakcie edytowania moich powyższych wypocin.
Jeśli jest taka potrzeba proponuję Kolegom Dinozrałom przychylić się do prośby Satrapy.
Ale to tylko mój skromny głos.
Jednocześnie proszę o rozważenie możliwości utrzymywania KD-1 na 1 stronie aby sięgać do starszych wpisów. Lub jakiś link na pierwszym wpisie nowego wątku?
Co na to nasz moderator OSTOJA?

--

Post zmieniony (06-03-14 22:23)

 
07-03-14 08:44  Odp: KARTONOWE DINOZAURY
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Konrad, utworzyłem KARTONOWE DINOZAURY II są TUTAJ. Pierwszą edycję można zamknąć. :-)

--

Post zmieniony (07-03-14 08:49)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 86 z 86Strony:  <=  <-  82  83  84  85  86 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024