KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
07-04-13 23:50  Czy modelarz to biedny człowiek?
Igok   

WITAM
Nie jestem zbyt częstym uczestnikiem dyskusji, ale jeden temat nie daje mi spokoju a mianowicie:
jesteśmy wszyscy pasjonatami modelarstwa, a jak każda pasja ma swoja cenę,nie znam hobby które kosztuje mało możne ktoś zna ja nie. Wieczne dyskusje że ten czy ten wydawca wydaje model za taka kasę, po prostu mnie już nudzi. Czytając forum i widząc nagłówek nowość czytam z zaciekawieniem co to za cudo wyszło z pod farby drukarskiej i kreski projektanta,odpalam watek a tam co cena masakra i dyskusja na 3 albo na więcej stron, po paru stronach pojawia się konkret model taki owaki w malowaniu z tego okresu itd, w końcu jakieś skany, wiec zadajmy sobie pytanie czy nas stać na nasze hobby czy nie.Jeśli nie kupujmy blok techniczny i rysujmy sami.Jeszcze raz się zapytam czy znacie jakaś pasje która nie pociąga za sobą kosztów?Wiem ze wszyscy żyjemy w czasach takich a nie innych, mnie osobiście tez nie stać na wiele modeli które się ukazują (no cóż nie każdy się urodził Paris Hilton :) a możne i dobrze ze nie) i nie wylewam swych smutków na wydawców jak to nie którzy robią i jeszcze wyliczają koszty, troszkę to bezczelne.Nie zaglądajmy do portfela innym i nie wyliczajmy ze wydanie danej wycinanki kosztuje tyle.Skupmy się na naszej pasji.Ciułajmy tak jak ja to czynie po cichu przed zona parę groszy na nasze upragnione wydania,a nie wylewajmy naszych smutków na forum nie wszyscy chcą to czytać.

Do moderatorów jeśli temat nie potrzebny lub nie w tym miejscu proszę o usuniecie lub przeniesienie.

pozdrawiam wszystkich
Igok

 
08-04-13 00:04  Odp: CZY MODELARZ TO BIEDNY CZŁOWIEK
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Kasa kasą ale nie każdy lubi jak sie z niego ździera czasem naprawde sporo;) Naprawdę nie wszystkie produkty warte są takiej ceny, nieraz wręcz jest wygórowana a produkt dostępny jest np tylko z laserami. Czasem to jest przesada. Sam ostatnio nie przeglądam takich wątków i teraz jestem w tyle z nowościami;/

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
08-04-13 00:23  Odp: CZY MODELARZ TO BIEDNY CZŁOWIEK
Igok   

ReVan całkowicie się z tobą zgadzam nikt chyba nie lubi być nabijany w butelkę (tam powinien być bardziej wspaniały produkt i jeszcze zimny) czy idąc na zakupy do sklepu i widać produkt przesadnie drogi kupujesz go czy szukasz tańszego, wiem nie wszyscy wydaja to samo żebyśmy mieli prawo wyboru ale czym byłoby modelarstwo jak nie kombinowaniem i przeróbkami danych modeli :)choć ostatnio duble są dość popularne.
Co do zestawu z laserami fakt nie wdaje się w dyskusje każdy powinien mieć prawo wyboru kupuje model czy zestaw .
pzdr
Igok

 
08-04-13 14:38  Odp: Czy modelarz to biedny człowiek?
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Rozwiązanie jest jedno : nie kupuję tego, co jest dla mnie za drogie,lub nieadekwatne do moich potrzeb !!!
Najpierw zapoznaję się dokładnie z ofertą, jak jest możliwość najlepiej naocznie...potem decyduję. Marudzenie,że coś jest za drogie, za takie ,śmakie.. nie ma sensu.
Wydawcy wydają modele po to,żeby je sprzedać, zarobić. To jest biznes. Jeśli będą przeginać, utopią się..... Zwróćcie uwagę na MM - przecież to są najtańsze modele na rynku. A wydawnictwo jest koszmarem wydawniczym !!! Tam są po prostu nieudacznicy !!!
I co ? Wydawcy prywatni działają w oparciu o zysk, LOK ma dotacje ( jeszcze.... ).

 
08-04-13 19:47  Odp: Czy modelarz to biedny człowiek?
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

ReVan-
A kto z kogo tu zdziera- to nie jest chleb, masło czy piwo że TRZEBA to kupić. Jak nam zabraknie kasy na hobby to wydawcy sami sie złapią za głowe. A lamenty że ktoś za drogo chce za nasze zachcianki- to troche nie tędy. A nawet, jeśli rozbudowany model ma kosztować te trzy stówy i skleisz go w ekspresowym tempie JEDNEGO ROKU to ta złotówa dziennie to naprawde aż tak dużo? A jak pójdziesz na browca w piątek i wydasz te 5 dych to też tak przeżywasz? ...

--

Post zmieniony (08-04-13 20:59)

 
08-04-13 20:34  Odp: Czy modelarz to biedny człowiek?
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pasja która nie pociąga kosztów hmmmm,
- zbieranie paprochów z pępka http://www.hanter.pl/humor/16011/Od-26-lat-zbiera-smieci-z-pepka.html
-zbieranie puszek ( ekologiczne i dochodowe )
- zbieranie pieniędzy (podobno leżą na ulicy , tylko nie wiem na której )
to tak na początek , może coś mi jeszcze przyjdzie do głowy .
pozdrawiam Andrzej :):)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
08-04-13 22:06  Odp: Czy modelarz to biedny człowiek?
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie na ulicy ino przy torach. Mój sąsiad pracuje na PKP i się pochwalił, że niedawno znalazł 2 stówy!!

 
09-04-13 17:59  Odp: Czy modelarz to biedny człowiek?
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Bo ktoś w pociągu odpalał skręta przy otwartym oknie. ;-)

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
09-04-13 19:28  Odp: Czy modelarz to biedny człowiek?
Greg77   

Wątek prowokacyjny i nie będę się zastanawiał kto za tym stoi.
Pytanie głupie, a to co jest dalej dąży do hasła -"Stać Was"
I pomimo tych zastrzeżeń odpowiem.
To tanie hobby generalnie- jak się kupuje bez dodatków i masakr- nie mówię, że ja tak robię.
Wydawcy zaczęli wykorzystywać lenistwo(moje) i na tym myślą że się wzbogacą.Lasery , dodatki i takie tam.
Wydawcy oszukują- jak Answer mnie- miałem mieć model za free i nie mam. Obietnice, zapowiedzi żeby zdławić rynek( a potem czekamy miesiącami)
I do zadającego pytanie- nie wiem jaki wydawca Cię nasłał- ale jest opcja oszczędna- idąc Twoim tropem- kupuje blok i drukuje model z neta- ściągnięty i gotowy.Jeszcze tak nie zrobiłem ale mogę.
I do pseudoobrońców praw autorskich- jak teoretycznie kupiłbym drogi model - i części z niego skserował,zeskanował i przesłał kolegom do sklejenia(najbliższymi - z którymi zażyłość od lat mogę udowodnić,łącznie ze wspólnymi zdjęciami, wiadomościami i takie tam) - bez zawartości instrukcji np. nie sprzedałbym niczego i żaden z moich kolegów dalej by tego nie rozpowszechniał tylko skleił - to weźcie mi znajdźcie artykuł w prawie autorskim!!!

--

Post zmieniony (09-04-13 19:44)

 
09-04-13 20:30  Odp: Czy modelarz to biedny człowiek?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

A ja odpowiem tak. Modelarz to bardzo bogaty człowiek, bo:

1. Ma świetnie rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną;
2. Poprzez budowę modeli zapoznaje się z konstrukcją oryginału;
3. Zapoznaje się z historią szczególną (dotyczącą danego obiektu), a także historią ogólną, ponieważ ciekawość popycha go do tego, aby poznać trochę więcej.

A teraz to, o co wam chodzi - kasa. Uważam, że nie biednieje tak szybko jak inni hobbyści. Daje 20 zł na model i ma zabawę na miesiąc, Daje 300 zł na model i ma zabawę na rok. To dużo? Chyba nie.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024