KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
07-04-13 14:59  [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Nie chcę zaśmiecać wątku Alskiego, dlatego założyłem wątek tutaj.

Najpierw cytaty Alskiego i ZbiGa:

A: "Tylko proszę nie krzyczcie na mnie teraz , od 1 momentu mam wyrzuty sumienia bo jak powiedziałem poratował mnie kolega ale .... nie odprzedał modelu tylko wypożyczył do skanowania. Ale im bardziej przyglądam się modelowi tym jak powiedziałem wcześniej bardziej mi sie podoba . Tym bardziej czuję się nie fer , pewnie projektant ma jakieś tantiemy od sprzedaży ( nie wiem czy płaca projektantowi jednorazowo czy jak za książki od egzemplarzy sprzedanych ) ." (widać sumienie troszkę ruszyło)

Z: "Się nie przejmuj. Kwestię tzw "piractwa" widzą tylko zaciekłe skarżypyty i nawiedzeni piratolodzy. Nie słyszałem jeszcze o przypadku, w którym sam autor, osobiście, miałby pretensję do modelarza, iż skleił on, ten modelarz JEGO model, z takiego, czy innego źródła." (rozwianie wątpliwości)

A: "Dzieki ZbiG" (już jest ok, bo jest poplecznik)

Tu wtrąciłem się ja (nie chce mi się przytaczać, ale po kolejnych wypowiedziach obu panów można się domyśleć o co chodzi.

A: "Polskie piekło , normalne. OK na dzień dzisiejszy jestem piratem , jeśli moderator tak uważa proszę zamknąć wątek . Chociaż uważam , że "dzięki" piraceniu wbrw pozorom modelarstwo się również rozwija. Ktos ciąga model sieci , raz czy dwa , potem juz woli go robić z oryginału i kupuje model w sklepie. Coś mi chodzi po głowie ,że MBig równiez projektuje ale na tę chwile nie chce mi sie tego sprawdzać." (dobrze chodzi po głowie)

Tu zacytuję siebie: "To nie tak. To nie jest polskie piekło.
Czy kupiłeś model legalnie, czy nabyłeś nielegalną kopię? Odpowiedz sobie sam na to pytanie. Mógłbym zrozumieć twoje postępowanie, gdy model był niedostępny już w sprzedaży, ale jest. Stronka wydawcy www.answer.pl. Model dostępny za 21 zł. Sklep GPM (www.gpm.pl) - 23 zł. Jeśli uważasz, że to za dużo za kilkadziesiąt godzin wspaniałej zabawy, to zmień hobby." (model jest do nabycia, ale sknerus woli piracić)

Szad (kolejny chyba poplecznik, sądząc po wypowiedzi): "Sądzę, że sklejenie modelu ze skanu w domowym zaciszu, nawet pokazanie efektu klejenia na forum, do chwili gdy nie mamy z tego korzyści materialnej nie jest przestępstwem, a jedynie ukazaniem własnych zdolności manualmuch, oraz recenzją sklejalności modelu.
Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie i skierujcie na właściwe tory." (jesteś w błędzie)

A: "A ją nadal podtzymuję że robisz krecią robotę , przez takich jak Ty Ci pojektanci nie zarobią tego co powinni . Dyrdymały typu wymieniania kosztów i podatkòw sobie daruj ,tego forum nie czytają dzieci i nie traktuje m innymi mnie protekcjonalnie traktując jak niedouczone dziecko. Co gorsza jestem w stanie swoje udowonić swoje słowa ,przyczynowość i skutki . A ty , jesteś w stanie to zrobić ?
PS Byłbyś w stanie zrozumieć moje i nie tylko moje postępowanie gdybyś wykazał odrobinę dobrej woli , empatii , i tak po ludzku sympatii do ludzi a nie do paragrafów."

Tu troszkę komentarza, bo ten wpis powaliłby mnie z nóg gdybym nie siedział. Ja robię krecią robotę i to przeze mnie projektanci nie zarobią? Gość kradnie czyjeś dzieło i twierdzi, że robi dobrze. TAK. Chcę dowodu. BARDZO !!! Wiesz, masz rację projektuję modele (teraz tylko dla siebie), znam wielu projektantów, wiem jaką gigantyczną pracę wykonują i czuje do nich sympatię (to chyba znaczy, że jestem jeszcze człowiekiem, a nie kretem), czuję też wielką sympatię do prawdziwych modelarzy.

A teraz to już prawdziwe fantasy:

Z: "Alski. Się nie przejmuj. Co najwyżej bardzo ostrożny moderator relację Twoją z forum zdjąć może. Żadne kroki prawne nie zagrażają za wymianę kolekcjonerską: ludzie mieniają się przedmiotami o naprawdę znacznej wartości - i - nic. Moje pojęcie piractwa nie wytrzymuje próby tylko u co bardziej zawziętych "ścigaczy", aliści mam to tam, gdzie kura ma jajko. Nikomu zarobku nie zabieram - a może nawet przysparzam poprzez popularyzację i jednocześnie reklamę jego dzieła. A jak już jesteśmy przy kwestiach finansowo - prawnych: - może za reklamę jakaś kasa i mnie się należy? A? Tak bogiem, a prawdą: czy te nasze relacje i galerie pod kryptoreklamę nie dałoby się podciągnąć? Wystarczyłaby odpowiednia interpretacja odpowiednich artykułów i paragrafów... "

DOBIŁO MNIE !!! Nie wiedziałem, że mogę tu spotkać takich ignorantów. A na koniec RODZYNEK w tym cytowaniu:

A: "ZbiG - masz rację wyciągnąłem wnioski ale niestety chyba nie te o których myślisz. Piszesz "a może nawet przysparzam poprzez popularyzację i jednocześnie reklamę jego dzieła" . Z tym zdaniem sie w pełni identyfikuję i dodam ,że na pochybel cenzorom nie powiedziałem ostatniego zdania które pokrętnie udowodni Twoje i moje racje.Myślalem już o zamknięciu wątku ( w pierwszym odruchu) ale myślę ,mam nadzieję ,że mój sposób myślenia podziela większość forum. Jeśli się mylę cichutko ( pierdut !!! ) ... odpłynę . :)"

Klakierstwo i podlizywanie się, aby tylko wytłumaczyć sobie swoje skompstwo. Aż mi się nie chce wierzyć w to co przeczytałem. Dwóch panów sobie prawi usprawiedliwienia piractwa i poklaskuje sobie nawzajem (towarzystwo wzajemnej adoracji). A taksty o tym, że nie odbierają nikomu kasy, że przynoszą rozgłos, że powinni dostać kasę za reklamę? Co na to wydawca i projektant?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
07-04-13 16:28  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Znam ZBiga nie od dzisiaj i wiem że ma w swojej domowej modelarni tylko orginalne modele,Widziałem,macałem. Przypuszczam,że chodziło mu o to, że Alski orginalną wycinankę powielił dla siebie.Bez odsprzedazy,do użytku własnego.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
07-04-13 18:43  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

W sumie dobrze że wątek został przeniesiony tutaj i założony przez MBig ponieważ w usuniętym już wątku zadałem pytanie na które pewnie bym odpowiedzi nie otrzymał a tak mam szansę.
Otóż pytanie jak sądzę do autora wątku brzmi następująco. Ponieważ jak sam napisałeś zajmowałeś się projektowaniem modeli zarobkowo a obecnie już amatorsko to jak znam życie sprawy związane z ochroną praw autorskich masz rozpoznane. Chodzi mi o wykorzystanie do projektowania zdjęć a bardziej konkretnie o ich zakup. Bo wg mnie i mojej skromnej wiedzy wykorzystanie zdjęcia do np. zaprojektowania jakiegoś detalu wymaga albo zgody autora lub jego spadkobierców o ile autor nie żyje bądź też osób posiadających prawa do publikacji gdziekolwiek tejże fotografii.Tak więc chyba obejrzenie w internecie lub jakimkolwiek innych źródle fotografii i zaprojektowanie na jej podstawie modelu na własny użytek, powtórzę na własny użytek nie stanowi naruszenia praw autorskich natomiast jego wykorzystanie do zaprojektowania czegoś na sprzedaż będzie już chyba naruszeniem praw autorskich tak więc projektant powinien zakupić daną fotografię żeby móc na jej podstawie wykonać coś co potem sprzedaje jako własny projekt. Rozumie MBig'u że wszystkie materiały fotograficzne, które wykorzystywałeś projektując modele kupowałeś legalnie w serwisach fotograficznych bądź u osób posiadających do nich prawa autorskie?

Temat jest dość śliski i nie raz już toczyły się dyskusje na temat prawa autorskiego, piractwa itp..a smutna prawda jest taka że piractwo było, jest i będzie...i nie jest ono wymysłem współczesnych nam ludzi bo od zarania dziejów kopiowano, podrabiano dzieła innych i jak dotąd przez tyle wieków nikt z tym problemem sobie nie poradził.
Nie pochwalam piractwa natomiast smuci mnie coraz bardziej że na forum gdzie z założenia powinny toczyć się dyskusje merytoryczne coraz więcej jest "wycieczek" osobistych a coraz mniej dyskusji o modelach.

 
07-04-13 19:01  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mbig - a prosiłem żebyś czytał ze zrozumieniem . Ale jesteś jak cenzor w prelowskich czasach . W wątku napisalem ,ze zamawiam .
Oto dowód mojego "skompstwa" ( w Twoim mniemaniu ) .
Ponizej dowod jak bardzo sie myliłeś w swoich sądach :

Numer zamówienia: 747
Szczegóły zamówienia: http://www.wak.pl/account_history_info.php?order_id=747
Data zamówienia: 25 marzec 2013

Na zamówienie składa się:
Produkt/Usługa Nr katalogowy Cena (brutto) Ilość Suma (brutto)
ORP Kraków / ORP Wilno KK08 19,95 zł 1 19,95 zł
ORP Pomorzanin WAK 2007/12 15,75 zł 1 15,75 zł
Tektura 1.0 mm - A4 PAP10A4 0,80 zł 5 4,00 zł

Wartość zamówionych towarów 100,70 zł
Wartość podatku VAT-5 1,70 zł
Wartość podatku VAT-23 12,15 zł
Dostawa na koszt sprzedającego (Przy zamówieniu na kwotę powyżej 99,99 zł i maksymalnej wadze paczki do 20 kg.) 0,00 zł
Razem wartość zamówienia brutto 100,70 zł


Potwierdzenie zakupu w http://www.gpm.pl.
Numer zamówienia: #30097
Płatności online
Opłata zostanie pobrana on line z karty lub konta bankowego. Potwierdzenie pobrania, blokady (lub nie) środków otrzymają Państwo bezpośrednio ze strony e-card.
W przypadku problemów z płatnościami prosimy o kontakt z nami na adres sklep@gpm.pl
Należność: 120 zł (w tym koszty wysyłki: 10 zł)


1x GPM-K331 KONTROLER -8 - zestaw model i wregi (GPM) - 60 PLN
1x GPM-0337 BATORY (GPM) - 50 PLN

Numer zamówienia: #30192
Płatności online
Opłata zostanie pobrana on line z karty lub konta bankowego. Potwierdzenie pobrania, blokady (lub nie) środków otrzymają Państwo bezpośrednio ze strony e-card.
W przypadku problemów z płatnościami prosimy o kontakt z nami na adres sklep@gpm.pl
Należność: 92 zł (w tym koszty wysyłki: 10 zł)

3x GPM-TEK-0004 1 mm TEKTURA - 8 SZT - 35X16 cm (GPM) - 3 PLN
1x ANS-1527 S 12 Szkwał (ANSWER -ANGRAF) - 23 PLN
1x ORL-064 Kuter BKA 1125 (Orlik) - 21 PLN
1x ANS-1541 ORP Minor (ANSWER -ANGRAF) - 29 PLN
Potwierdzenie zakupu w http://www.gpm.pl.

Numer zamówienia: #30097
Płatności online
Opłata zostanie pobrana on line z karty lub konta bankowego. Potwierdzenie pobrania, blokady (lub nie) środków otrzymają Państwo bezpośrednio ze strony e-card.
W przypadku problemów z płatnościami prosimy o kontakt z nami na adres sklep@gpm.pl
Należność: 120 zł (w tym koszty wysyłki: 10 zł)

1x GPM-K331 KONTROLER -8 - zestaw model i wregi (GPM) - 60 PLN
1x GPM-0337 BATORY (GPM) - 50 PLN
Potwierdzenie zakupu w http://www.gpm.pl.

Numer zamówienia: #30082
Płatności online
Opłata zostanie pobrana on line z karty lub konta bankowego. Potwierdzenie pobrania, blokady (lub nie) środków otrzymają Państwo bezpośrednio ze strony e-card.
W przypadku problemów z płatnościami prosimy o kontakt z nami na adres sklep@gpm.pl
Należność: 80 zł (w tym koszty wysyłki: 10 zł)

1x WYP-WYP011 SRAŻAK 3 +WREGI GPM158 (WYPRZEDAŻ) - 70 PLN.
Powyższe zakupy zrealizowalem w dniach 26-03-2013 06-04-2013 . Obrzucasz inwektywami nie znając faktów .


PS. Proszę o przywrocenie treści wątku dotyczącego samej budowy , jak widac jestem posiadaczem ORYGINALNEGO
wydania modelu , w przypadku wątpliwości prosze dzwonic pod nr 422128216 GPM .
Chcialbym tylko wiedziec kto usunął w całości mój wątek ( w częsci dotyczącej )modelu bo to że dyskusja przeosi sie tutaj jest jak najbardziej w porządku , dawno powinna sie tu znaleźć ) jednoosobowo sędzia i kat MBig czy moderator ?
--

Post zmieniony (07-04-13 19:50)

 
07-04-13 20:05  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

"Tylko proszę nie krzyczcie na mnie teraz , od 1 momentu mam wyrzuty sumienia bo jak powiedziałem poratował mnie kolega ale .... nie odprzedał modelu tylko wypożyczył do skanowania." - A co w tym zdaniu miałem nie zrozumieć?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
07-04-13 20:10  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"Sądzę, że sklejenie modelu ze skanu w domowym zaciszu, nawet pokazanie efektu klejenia na forum, do chwili gdy nie mamy z tego korzyści materialnej nie jest przestępstwem, a jedynie ukazaniem własnych zdolności manualmuch, oraz recenzją sklejalności modelu.
Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie i skierujcie na właściwe tory."
MBig dopisał: (jesteś w błędzie)
I tyle? A dlaczego?

Jak w TV śpiewa pan Krzysztof K. a ja w zaciszu domowym wraz z nim / wg własnej aranżacji i interpretacji / to kradnę Jego dzieło? Nie mogę śpiewać? Muszę zakupić płytę z nagraniem?
Gdybym wyszedł na estradę i wył dla tłumów czyjąś piosenkę, zabrał za to szmal, to rozumie że powinienem odpalić działkę właścicielowi.

Teraz model. Skleiłem skan, i na forum pokazałem, i pytam: umiem sklejać? jak wam się podoba?
Pada odpowiedz: umiesz, więc kupuję coraz lepsze, bardziej wymagające modele i kleję, bo zdałem egzamin przed komisją modelarską. Jak usłyszę, że nie potrafię sklejać to rzucę to w pi...du albo jeszcze dalej.
Żeby sprawdzić czy potrafię kierować autem nie kupuję Mercedesa, ale wsiadam do malucha kolegi i dokonuję pierwszych prób.

"Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie i skierujcie na właściwe tory."

PS."Szad (kolejny chyba poplecznik, sądząc po wypowiedzi", nie poplecznik, nie. Po prostu dalej ciemniak poruszający się w oparach wątpliwości.
SZAD

 
07-04-13 20:15  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

To co pisaliście ze ZbiGiem jest jawną kpiną z wydawców i projektantów. Nie wspominając już o prawie. Nadal uważam cię za pirata i nie zmienię zdania, bo najpierw jest zakup, potem możesz sobie zeskanować na własny (tylko i wyłącznie) użytek, a następnie skleić. Ty zrobiłeś to na odwrót. Dalej chcesz mi coś udowadniać, żeby się wybielić?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
07-04-13 20:17  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mbig - zacytuj całość wypowiedzi którą skasowałeś. Tam napisałem ,że ZAMÓWIŁEM model .!!!
Tak najpierw skanowalem potem zamówilem . Pozdrawiam PiS i jego metody.
--

Post zmieniony (07-04-13 20:19)

 
07-04-13 20:31  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Szad. Jesteś w będzie. Tak samo, jak wielu tych, co uważają, że jak sobie ściągną muzykę z netu i sobie jej słuchają. To właśnie nazywa się piractwem. Kupując płytę nabywasz prawa do jej słuchania - to jest zrozumiałe, mam nadzieję. Tak samo jest z modelami. Kupując model płacisz nie tylko za model, ale i za prawo do jego sklejenia. Mam nadzieję, że teraz to rozumiesz.
Nie mam nic do kopii zapasowych, do sklejenia ze skanu ( a model idzie do archiwum), bo do tego model trzeba zakupić wcześniej.

Alski. Czytaj ze zrozumieniem:

1. Kupno modelu.
2. Skan ZAKUPIONEGO przez ciebie modelu.
3. Klejenie skanu z zakupionego wcześniej modelu.

A to polskie piekło sam sobie urządziłeś.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
07-04-13 20:39  Odp: [Dyskusja] Czy klejenie ze skanu bez posiadania oryginału to piractwo?
MAURINO 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jakość niektórych wycinanek jest jawną kpiną z modelarzy chcących skleić model w standardzie. Może w takich przypadkach wspomnieć o prawach wydawców i projektantów?
Nieliczne wydawnictwa kupuję w "ciemno". Są również takie, które wstępnie sklejam ze skanu, sprawdzając poprawność projektu. Nie odważyłbym się poprowadzić publicznie relacji z podle zaprojektowanego gniota. Więcej wyrozumiałości panowie "projektanci". Chyba , ze chcecie szczegółowego punktowania waszego "projektu" w trakcie publicznego klejenia.

--

Post zmieniony (07-04-13 20:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024