KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 20Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 
02-04-13 20:04  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 74
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Zgadza się - Junyo Maru zatopiony przez brytyjski okręt podwodny HMS Tradewind 18.091944 r. - 5620 ofiar.
Greg77 zadajesz.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
03-04-13 07:47  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 74
Greg77   

Oddaje pytanie pierwszemu który się trafi.Nie mam czasu- praca.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
03-04-13 14:32  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 74
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Z jakich powodów w samolocie Wibaulta żebra konstrukcji płata wystawały 10 mm ponad obrys jego profilu ?

 
03-04-13 14:45  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 74
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Żeby dało się przynitować poszycie?

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
03-04-13 15:19  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 74
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak. Dokładniej - przy całkowitym (zamkniętym) nitowaniu pokrycia nie było dostępu do podtrzymywania zagłownika do nitów. Arkusze blachy pokrycia miały brzegi wygięte na tą samą wysokość - użyte nity były dostępne z obu stron występu blachy.
Dixie - zadajesz.

 
04-04-13 07:46  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 74
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nie chciało mi się już wchodzić w szczegóły, po prostu z zewnątrz było cokolwiek łatwiej przynitować.
No właśnie. Pomysł Wiblaut'a wykorzystano w Polsce, ale nasi konstruktorzy nie byli by sobą, gdyby tego nie udoskonalili :)
Otóż dało się nitować poszycie tak, by grzebieni nie było, które, jak wiadomo, miały wpływ na wyczyny płatowca.
Na czym polegał ten "myk" i czemu zdecydowano się na takie, a nie "odwrotne" rozwiązanie (bo technologicznie, to było wszystko jedno)?
Pytanie może trochę podchwytliwe, ale myślę że w tym gronie odpowiedź padnie szybko :)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
04-04-13 08:35  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 74
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może chodzi o wprowadzoną technikę nitowania - w pokryciu były drobne otwory (wzierniki) przez które wsuwano zagłowniki na długich rączkach i nitowano wg ustalonej wcześniej kolejności. Taki system montażu skutkował gładką powierzchnią pokrycia płata.

 
04-04-13 12:53  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 74
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Nie w tym rzecz, choć dość ciepło. :)
Chodzi o bardziej konstrukcyjne, niż technologiczne rozwiązanie, które trochę przypomina powiedzenie "w którą stronę się nie obrócić, to d... z tyłu" :D
Gdy się to ogląda, to od razu rzuca się w oczy różnica między "przodem" i "d...".

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
04-04-13 13:23  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 74
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

To może chodzi o podział elementów do nitowania wzdłuż osi symetrii - na dwie części, które po pokryciu i zanitowaniu łączono ze sobą a na łączenie nakładany był pas blachy też nitowany.

 
04-04-13 16:20  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 74
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Najpierw nitowano poszycie do wierzchu żeber, na gładko - górna powierzchnia jest ważniejsza w tworzeniu siły nośnej. Na dole już trzeba było nitować z grzebieniami.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 15 z 20Strony:  <=  <-  13  14  15  16  17  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024