KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  -> 
21-02-13 18:47  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 73
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Pewna angielska firma zbudowała sobie dwa samoloty.
Różne, choć przeznaczenie miały takie samo. Miały też te samoloty wspólną cechę konstrukcyjną pozwalającą je wyróżnić " z tłumu" na pierwszy rzut oka.

Ciekawe bardzo było jednak to że nazwano je na cześć tego samego człowieka. Patron jeden ale nazwy dwie bo maszyny dwie. :)

Co to za maszyny i kto On ?

Mam nadzieję że będzie łatwe.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
21-02-13 19:33  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 73
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Sądzę, że Vickers (Vickers-Armstrong) Wellesley i Wellington (Arthur Wellesley, 1. książę Wellington). Charakterystyczne i wyjątkowe dzięki konstrukcji geodetycznej Wallisa.

--

Post zmieniony (21-02-13 19:37)

 
21-02-13 20:31  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 73
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Sturmoviku - czapki z głów.
Zapodawaj.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
21-02-13 21:18  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 73
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

No cóż, międzywojenny RAF to jeden z moich ulubionych tematów... a że niedawno udało mi się wydębić model Wellesley'a z Matchboxu, to miałem świeżą podpowiedź. Marzy mi się zresztą Crecy, ale to zupełnie odrębny temat (na który też ongiś zadałem pytanie).
Tym razem wrócę jeszcze raz do broni strzeleckiej (nie bijcie).
...karabiny maszynowe zasilane taśmą były zwykle dostosowane do zasilania TYLKO taśmą. Był jeden wzór, w którego przypadku moduł zasilający był tylko przytwierdzany do górnej powierzchni kaemu, można go było odłączyć i zasilać broń z magazynka (przyznam tu uczciwie, że dokładnie wiedząc, czego mam szukać, nie znalazłem w necie zdjęcia tak zasilanego TEGO kaemu). O jaki kaem chodzi?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
22-02-13 12:23  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 73
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

...,, nie bijcie ,, ..... chciałby....już dawno zasłużyłeś na ,, kocówe ,, i to ,, pepegiem ,,
BROWNING wz.1922

 
22-02-13 12:47  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 73
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Podaj może jakiegoś linka, bo jak widzę Browning 1922 to erkaem zasilany nadal z magazynka/ Gdzie opcja taśmy?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
22-02-13 14:01  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 73
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

... tak mi się rzekło...

 
22-02-13 14:12  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 73
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

MG34

 
22-02-13 14:47  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 73
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Miewał doczepianą puszkę, fakt - ale o ile się nie mylę, puszka zawierała taśmę i podłączało się ją do włazu nabojowego taśmy. Tu odłączano cały podzespół z włazami i wyłuskiwaczem, żeby móc podłączyć normalny magazynek.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
22-02-13 14:51  Odp: Konkurs nieustannie nieustający - odsłona 73
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nowy karabin powstał już w 1934 roku i został wprowadzony do uzbrojenia Wehrmachtu pod oznaczeniem Maschinengewehr 34 (MG34). Nowa broń charakteryzowała się wieloma nietypowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Karabin zależnie od potrzeb mógł być zasilany z magazynków lub taśmy. Zmiana rodzaju zasilania wymagała zmiany pokrywy komory zamkowej (jedna komora miała gniazdo magazynka, druga była wyposażona w mechanizm przesuwu taśmy).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 21Strony:  <=  <-  17  18  19  20  21  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024