KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-01-13 22:26  [Pytanie] Rozmiary opon rowerowych
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam,

Jako, że jeżdżę na rowerze również w zimie, to rozważam zakup opon z kolcami. Niestety ciężko znaleźć coś w rozmiarze 37-622, którego to obecnie używam. Natomiast znalazłem oferty w rozmiarze 35-622. Chciałem zapytać, czy ten rozmiar również będzie pasować na koła mojego roweru.

Pozdrawiam!

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
12-01-13 23:58  Odp: [Pytanie] Rozmiary opon rowerowych
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie odpowiem Ci, ale ostatnio słyszałem jak goście rozmawiali i sami robili sobie takie opony, wkręcając krótkie wkręty od środka w starych oponach dętkowych, wstawiali tylo dodatkowy pasek ze starej dętki między wkręt i właściwą dętkę :-)) Jak nie znajdziesz to masz alternatywę ;-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
14-01-13 10:36  Odp: [Pytanie] Rozmiary opon rowerowych
Kolniak 

 - 3

Od trzech lat jeżdżę non-stop i nigdy nie wpadłem na pomysł dostawiania kolców w opony. Generalnie nie wiem, gdzie by się to mogło sprawdzić. Po ośnieżonych polach nie hasam, na drogach im większy mróz, tym mniej kłopotów. W przypadku brei czy gołoledzi takie opony będą wręcz niebezpieczne.

 
14-01-13 18:16  Odp: [Pytanie] Rozmiary opon rowerowych
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Siemanko. Opona w rozmiarze 35-622 będzie pasować, ale zaznaczam, że obaj moi przedmówcy mają rację;-)

Schwalbe Winter i Winter Marathon to wydatek rzędu 170pln za sztukę i warto spróbować zastosować patent z wkrętami jeśli zależy Ci na pohasaniu na kolcach. Takie opony nadają się raczej tylko na oblodzone powierzchnie. Na asfalcie będziesz tylko krzesać iskry, a w śniegu bardzo dobrze spisze się uniwersalny bieżnik terenowy. Ja aktualnie używam Smart Samów (również Schwalbe) i nie narzekam, bo w terenie hulają wybornie.

--

 
14-01-13 23:22  Odp: [Pytanie] Rozmiary opon rowerowych
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Dzięki za poradę Szeryf. Zależy mi na w miarę bezpiecznym poruszaniu się po oblodzonych i ośnieżonych drogach i ścieżkach rowerowych, a mój bieżnik do najbardziej terenowych nie należy:) Już zamówiłem te w rozmiarze 35-622 i jak przyjdzie to zobaczę czego jest to warte.

Pozdrawiam.

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024