KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
22-02-10 11:40  Odp: Modelarstwo i jego akcenty w filmach
Kirov6 

 

W jednym z odcinków Cienkiej Niebieskiej Linii był sklejany Sopwith Camel.

--
A z ciebie taki krytyk jak ze mnie linoskoczek!

Buran 1/96

 
28-02-10 16:25  Odp: Modelarstwo i jego akcenty w filmach
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Film pt: Gorąca Laska
http://www.youtube.com/watch?v=u_7qy0nMUSw
Mniej więcej od min. 8:30 Skąd ja to znam, takie męczenie ucha... :D A tak przy okazji Co to za samolot?

--

 
28-02-10 17:09  Odp: Modelarstwo i jego akcenty w filmach
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Chyba Douglas DC-4, najpewniej 1:144.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
01-03-10 18:47  Odp: Modelarstwo i jego akcenty w filmach
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

"Stawiam na Tolka Banana" - kilka modeli swobodnie latających robiło za scenografię klubu.
"Vabank" - makieta Alkatraz wykonana przez dyrektora więzienia :)

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
09-03-10 10:31  Odp: Modelarstwo i jego akcenty w filmach
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

A ja zdradzę Wam ciekawostkę na temat czerwonego Fokkera Mariana Paździocha: ;o)

Otóż na krótko przed realizacją tego odcinka, ATM zwróciło się do mnie z pytaniem ofertowym dotyczącym wykonania 3 identycznych kopii tego modelu w rozpiętości 1-1,5 m.
Jak się już zapewne domyślacie, nowa plastikowa wersja modelu znalazła się ostatecznie w serialu głównie dlatego, że większość "normalnych" ludzi nie zdaje sobie sprawy z ilości czasu i środków, jakie na budowę swoich modeli przeznaczają tacy "idioci", jak my... ;o)
Nie myślcie, że podałem jakąkolwiek swoją cenę - rozmowy zakończyły się już po przesłaniu linka do strony z najtańszym zestawem materiałowym do budowy tego modelu, jaki udało mi się znaleźć...

Związaną z ATM'em i "szołami" - szczególnie "reallitowymi" mam jeszcze jedną ciekawostkę: Do jednego z odcinków pierwszej serii Big Brothera przygotowałem i przeprowadziłem warsztaty latawcowe - co dla mnie niemal nie pojęte - dla Gulczasa i Klaudiusza to były pierwsze latawce w życiu - tak mi powiedzieli...

Nie zostałem jednak fanem ATM'owskich "szołów"... ;o)
Za to popieram działalność warszawskich modelarzy lotniczych w pierwszych odcinkach "Rancza". Uważam wręcz, że dla rozwoju naszego hobby, musimy "się udzielać medialnie" ;o) - co też próbujemy we Wrocławiu robić...

Pozdrawiam
PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
03-01-13 01:00  Odp: [ciekawe] Modelarstwo i jego akcenty w filmach
Waldemar   

Przepraszam za odgrzebanie wątku ,ale nie moglem się powstrzymać :-)
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=SFcC7WRLsuw&feature=endscreen

--

 
03-01-13 11:56  Odp: [ciekawe] Modelarstwo i jego akcenty w filmach
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Się popłakałem.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
03-01-13 16:06  Odp: [ciekawe] Modelarstwo i jego akcenty w filmach
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

W filmie "Jak zostać królem" (The King's speech) - logopeda/psycholog jego wysokości pozwala mu dokończyć klejenie dwupłata rozpoczętego przez syna lekarza w nagrodę za wykonywanie poleceń. Dowiadujemy się przy tym że król Jerzy VI zawsze marzył o sklejaniu modeli.

W zwiastunie ok 0,54 min.
http://www.youtube.com/watch?v=PaTN02mrFl4

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024