KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 23Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  -> 
01-01-13 22:21  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ty masz, ale pozostali nie maja takiej możliwości żeby ktoś komuś robił za darmo i drukują na domowych drukarkach.
A żeby takie części modelu na formacie B4 wydrukowac to, albo trzeba mieć drukarkę A3 lub męczyć sie na domowej A4 po kilka więcej arkuszy. Gdzie jak wiemy taniej nie będzie.
I jak wiemy 90% ściągających raczej korzysta z takich portali typu chomik, torrent, itp, a tam jakość bywa różna.

Ja nie napisałem, że się nie da zrobić. Tak jak napisałem "dla chcącego nic trudnego".

Zmiana formatu, to jedna z kilku możliwości ukrucenia piractwa. Na pewno nie zmniejszy sie piractwo podnosząc ceny, czy dając obowiązkowe zestawy wręg ciętych laserem.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-01-13 22:35  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Graba wedle Twojego rozumowania, równie dobrze sprzedawanie modeli oryginałów na allegro i podobnych portalach, też jest działaniem na szkodę autora/wydawcy/producenta. Bo sprzedając model kasa do mnie trafi, a nie do producenta. Czyli producent zamiast sprzedać 2 produktu sprzedał tylko jeden mnie, a ja ten produkt sprzedaje komuś innemu.
Należało by także zamknąć biblioteki, bo te instytucje wypożyczają książki za darmo albo za jakiś grosz i jak by tak patrzeć to biblioteki też działają na szkodę autora/wydawcy.

Post zmieniony (01-01-13 22:38)

 
01-01-13 22:38  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Bizon, sprzedajesz model, który wcześniej kupiłeś. Gorzej, jeżeli kupiłeś, zeskanowałeś i sprzedajesz.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
01-01-13 22:42  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ok w tej sprawie rozumiem ciemny nie jestem, chodzi tylko o to stwierdzenie co napisał Graba:
""Modelarz, który zeskanuje model TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA SIEBIE, i sklei go - PIRATEM NIE JEST.
Tak na to wskazuje zdrowy rozsądek."
Jest Piratem bo działa na szkodę producenta/autora"

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-01-13 22:45  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

Graba, mylisz się okrutnie, oj bardzo.

Możesz do swoich celów powielać, i takie tam.

--
---------------------------------------------
Moje wszystkie modele można zobaczyć na https://papermodels.eu/
Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika https://qwkak.pl/

 
01-01-13 23:02  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Graba 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Jeśli kupił sobie wycinankę i sobie ją skanuje przerabia powiela na własny użytek to to jest ok. Ale jeśli nie posiada oryginału a drukuje skan z sieci to to już nie jest ok i działa na szkodę producenta/autora.

Polecam Dexter przeanalizować sobie troszeczkę co nieco prawa, a potem mówić że się ktoś myli. (Dexter może sobie do swoich celów i takich tam jak ma oryginał)
http://forumprawne.org/prawo-autorskie/137245-ustawa-z-dnia-4-lutego-1994-r-o-prawie-autorskim-prawach-pokrewnych-3.html

Tu taki mały cytacik, ale odnoszący się do kserowania książek:
"Zgodnie z art. 115 ust. 3 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych („Pr. aut.”) naruszanie cudzych praw autorskich, w tym autorskich praw majątkowych, czyli praw do wynagrodzenia za korzystanie z utworu, jest przestępstwem, jeśli jest dokonywane w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez sprawcę. Przestępstwem jest w szczególności kserowanie całych książek, gdyż stanowi bezprawne zwielokrotnienie utworu bez zgody twórcy. Korzyść majątkowa to nie tylko zyski z tytułu kserowania i ewentualnej sprzedaży powielonych utworów, ale i te wynikające z oszczędności zakupu skserowanego egzemplarza w stosunku do ceny oryginalnej. "

Teraz zmieńmy lekko sobie książki na modele i przeczytajmy ostatnie zdanie cytatu :))
Źródło:
http://www.egospodarka.pl/71683,Kopiowanie-ksiazek-a-prawa-autorskie,1,39,1.html

Post zmieniony (01-01-13 23:47)

 
02-01-13 00:00  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
rysiu62   

Koledzy czy tylko oglądacie kolorowe obrazki posiadanych kartonówek , czy również zagłębiacie się w treść wydrukowaną. Na posiadanych przeze mnie jest zazwyczaj tłustym drukiem napisane - ,, wszelkie prawa zastrzeżone , kopiowanie, przetwarzanie fragmentów lub całości bez zgody wydawcy zabronione''. Czy ci którzy przeskalowują , przerabiają postępują wobec powyższego zapisu uczciwie ? Czy piszą do wydawcy o uzyskanie pozwolenie na te czynności.Mam pewne wątpliwości. Oczywiście nie nazywam tego piractwem tylko innymi słowami.

Post zmieniony (02-01-13 00:02)

 
02-01-13 00:22  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Piractwo było, jest i będzie i my tego nie zmienimy, można jedynie troszkę to zminimalizować ale nie zwiększaniem ceny tylko jej obniżaniem bo po co komu drukowanie modelu jak go można za niższą cenę kupić i w oryginale skleić? Sory ale wydawcy zawsze myśleli o swojej kieszeni i nie uwierzę w to że ktoś coś robi bezinteresownie lub charytatywnie, biznes to biznes a jeśli ktoś wydaje to już nie jest hobby chyba ze jest milionerem to wtedy patrzy jak zaoszczędzić:-).
Sprzedawanie zestawów też nie jest anty piractwem bo Polak zawsze potrafi wszystko obejść i jakieś badziewiaste leserki nigdy nie będą problemem ale jest to kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy z nas bo nie dość że musimy kupić ( oczywiście nikt nikogo nie zmusza jeśli nie chce kupić ale brak alternatywy dla mnie to zmuszanie ) komplet i wydać dużo większą kase to wydawca płaci Vatu tylko 5% a nie 17% jak to jest przy zwykłych modelach bez laserów a cena pozostaje zawsze wyższa bo przecież za wszystko wydawca musi płacić płacić a i wyjść na swoje też trzeba.
Mam nadzieję że nikogo tymi słowami nie uraziłem jeśli tak to przepraszam ale takie jest moje zdanie.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
02-01-13 00:33  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
rysiu62   

Moje jest bardzo podobne, które już wielokrotnie prezentowałem.

 
02-01-13 00:44  Odp: [Dyskusja] Tzw zabezpieczenie antypirackie czyli lasery zamiast szkieletu
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

o prawie potrafi mówić każdy, nie każdy natomiast potrafi odnieść się skutecznie do tego prawa. A odnoszenie się do prawa , jeśli jest rzeczowe, nie jest ucieczką lecz argumentacją. Chyba że ktoś jest w stanie podważyć tą argumentację uznając ją za nieodpowiednią do danej sytuacji. Jeśli natomiast stosuje je właściwie to odważnym jest nazywać go tchórzem tylko dlatego, że się do niego odwołuje.

Prawo z reguły napisane jest w sposób zawiły, ale wystarczy pogrzebać nieco w necie czy innych źródłach, by znaleźć objaśnienia przepisów - napisane językiem, który zrozumie przeciętny "Kowalski"

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 22 z 23Strony:  <=  <-  19  20  21  22  23  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024