KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
03-01-13 22:24  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Szczerze, to żartowałem, wisi na ścianie jako pamiątka i awaryjnie na wypadek jakby prąd wyłączyli.
Ale, jakby nie było, zapraszamy do Polski, tu można (jeszcze) bez problemu kupić tradycyjne żarówki, nawet setki, których niby ze względów EKOLOGICZNYCH nie wolno sprzedawać i stosować w domach, ale absurdalny przepis ominięto umieszczając na opakowaniu informację, że żarówka 100W ma służyć tylko do zastosowania w ulicznej sygnalizacji świetlnej, ale na szczęście jeszcze nie potrzeba uprawnień, żeby ją kupić.

W każdym razie, widać bardzo ewidentnie, że łunia CIEMNOTE chce z nas zrobić w najprostszy możliwy sposób- pozbawiając światła ;) -to półżartem oczywiście, a bardziej serio- najlepsze jest to, ze im sie udaje.... Jak za zaborów, okupacji czy za komuny siłą sie nie udało, to teraz z uśmiechem na twarzy dadzą ci świńskie gówno w plastikowej torebce z napisem "żywność ekologiczna" i zjesz ze smakiem, bo miłościwa łunia dała... A jak wystąpisz jakoś bardziej publicznie z takimi tekstami jak te nasze powyżej to zostaniesz oskarżony o teorie spiskowe i okrzyknięty heretykiem i zacofańcem....
Także, smacznego g,,,,,,,,,,,w półmroku, Rodacy ;)

--

Post zmieniony (03-01-13 22:24)

 
04-01-13 01:10  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Porównałem sobie moc LEDów z jasnością. Owszem, są oszczędniejsze, ale te małej mocy. Jasność ic pozostawia dużo do życzenia: 100 lm - 2W, 200 lm - 4W, 470 lm - 8W, 620 lm - 12W. Jak widać,jasność 1000 - 1200 lm, czyli odpowiednik 100W żarówki tradycyjnej, osiągnie żarówka LED przy mocy pobieranej 20 - 24W, czyli tyle ile świetlówki kompaktowe. Cena zaś osiągnie wartość ok 35 - 40 funtów (sorki za walutę, ale nie znam cen w Polsce), żarówka LED 12W - 23.99 funta. Zrobiłem eksperyment z żarówkami LED i halogenową. LED - 4W, halogen - 28W, umieszczone w lampach biurkowych. Włączałem na przemian nad paletą kolorów CMYK. OK, jestem sceptykiem więc zapytałem o wrażenia moją ukochaną. Jej odpowiedź: światło LED jest zimne i kolory zmieniają odcień. Gdybym nie sprawdził, nie pisałbym tego. Teraz mogę powiedzieć, że LEDy są do niczego, jeśli chodzi o zastosowanie w oświetleniu warsztatu modelarza.

Tak, parę słów wyjaśnienia. nie oświetlam specjalnie mojego warsztatu. Używam światła górnego, na suficie, oraz bocznych kinkietów, na ścianach. Sufit - dwa halogeny 70W, 2 kinkiety 28W. Żeby nie niszczyć za bardzo wzroku staram się, aby mój warsztat nie był ani za ciemny, ani za jasny.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
04-01-13 10:57  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Kolego MBig, jeżeli szukasz żarówki Led która świeci jak halogen, to jest taka, firmy LEDON. Posiada współczynnik CRI 90, jest o mocy 10W, ilość cykli załączań 1 000 000, strumień świetlny 650lm, temperatura barw 2700K, ale jest jedno ALE...ona kosztuje 115 złotych polskich.

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
04-01-13 12:14  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

A...,jeszcze jedno kolory zmieniają również odcień gdy raz oglądasz je w świetle dziennym przy bezchmurnym niebie,a drugi w świetle przy całkowitym zachmurzeniu.
A teraz o wspólczynniku CRI.
Współczynnik oddawania barw (CRI) podaje jakość światła, określając wierność oddawania barw oświetlanych przedmiotów. Gdy przedmiot jest oświetlany przez światło, współczynnik oddawania barw wskazuje o ile kolor danego przedmiotu różni się od tego który jest oświetlany światłem białym (widmo ciągłe). Im współczynnik ten jest wyższy, tym barwy są lepiej oddane, a oświetlane przedmioty wyglądają naturalniej. Niskim współczynnikiem CRI charakteryzują się np. lampy sodowe,rtęciowe a wysokim światło słoneczne.

Pozdrawiam!
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
04-01-13 12:55  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Zaprojektujesz mi Kolego shermana M4A1 to zobowiązuję sie oświecać Twoje miejsce pracy i Ciebie żarówkami z włóknem tradycyjnym.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-01-13 16:06  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A czy wiece jak długo powinna świecić żarówka ?
http://www.youtube.com/watch?v=QPPW8KM7eEU
miłego oglądania . W nowych samochodach tez juz montują elementy które po przejechaniu pewnej ilości km należy wymienić , i nie obchodzi to nikogo czy częśc jest zużyta czy nie , masz wymienić i koniec :)

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
06-01-13 17:05  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Przykładem jest mercedes. W układzie hamowania (nie hamulcowym, bo chodzi mi o elektronikę) jest system (chyba asystent hamowania), który po przyciśnięciu odpowiedniej ilości razy hamulca psuje się sam i trzeba go wymienić. Firma oficjalnie to przyznała. było to montowane w e-klasie do 2006 roku. Potem firma wycofała się z montażu tego badziewia.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
13-01-13 11:27  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Przyznam się bez bicia. Myślę o żarówkach LED. Chcę kupić coś do pokoju dziennego. Znalazłem dosyć mocne - 13W, dające ok 1200 lm, czyli to na czym mi zależy. Mam teraz pytanie. Są dwa rodzaje. Warm light i White light. Pierwsze 3000K drugie 5500K. Które są lepsze?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
13-01-13 17:31  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Powiem tak: sam używam lamp LED 8 W o temperaturze barwowej 2700 K. Dają sympatyczne światło zbliżone barwą do tradycyjnego żarówkowego. 3000 zapewne mają zbliżoną barwę. 5500 to będzie światło śnieżnobiałe, bardziej niebieskie, bardziej męczące wzrok. Kupuj opisane jako Warm light.
A najlepiej, jeśli masz możliwość, porównaj obie w sklepie na żywo.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
18-01-13 19:53  Odp: Świetlówki kompaktowe. Zbawienie czy przekleństwo Unii Europejskiej?
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ludzie, ale o czym wy piszecie? Przecież unia nie NAKAZUJE używania świetlówek. ZAKAZUJE jedynie stosowania żarówek o mocy 100 W (na razie, bo potem mają zmniejszać moce). Mała, ale istotna różnica. Więc wkręccie sobie dwie tradycyjne 60W zamaist 100 W i będzie mieli nawet jasniej...

--
wydawca przez małe "w"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024