KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
12-04-14 18:49  Odp: www.arteast.pl
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Obraz OK, podoba się.
Kolor wody (moim zdaniem) powinien być ciemniejszy, wszak to otwarte wody Pacyfiku. Takie błękity (pasma) występują tylko na płyciznach (np. laguny ).
Pozdrawiam

 
12-04-14 19:26  Odp: www.arteast.pl
piotr22   

Reprodukcja jest trochę "podkręcona" kontrastowo. W rzeczywistości barwy są bardziej stonowane. Taki urok prezentowania w komputerze malarstwa. Malarstwo to takie medium, które niestety nie dobrze współpracuje z elektroniką. I cokolwiek by nie robić na ekranie wygląda zawsze gorzej niż w rzeczywistości. Co ciekawe odwrotnie bywa z grafiką. Jednak reprodukcja jest mocno zbliżona do oryginału. Saratogę namalowałem na podstawie cz/b fotki i abstrahując od kolorów tafla Pacyfiku miała wyraźnie jasny walor. Do tego zależało mi na ukazaniu dynamiki tła, właśnie przez kolor, pewną bajkowość. Wszak na obrazie Hellcat wystartował na oblot pogody. Gdzieś daleko pokazałem podświetlony wieczorny deszcz.

Post zmieniony (12-04-14 19:28)

 
12-04-14 20:21  Odp: www.arteast.pl
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

OK, oczywiście twórca mając koncepcję przyszłego dzieła (kompozycja, tło, kolorystyka, technika itp.) wg tych założeń tworzy. Wg mnie "trochę" inaczej jest z malarstwem realistycznym ja już całkiem z hiperrealizmem. (vide np. prace J.Wróbla).
PS - o tej wodzie napisałem bo te rejony są mi znane.
Pozdrawiam

 
12-04-14 21:19  Odp: www.arteast.pl
piotr22   

Prace Pana Wróbla to typowe malarstwo ilustratorskie, moje podobnie. Podążamy jednak innymi ścieżkami co w dużym stopniu determinuje inna technika malarska i rodzaj farb ( malarstwo akrylami i gwaszami). Malarstwo hiperrealistryczne to np Alex Hamilton a nadrealistyczne to Shigeo Koike.

 
12-04-14 22:01  Odp: www.arteast.pl
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

OK, może źle się wyraziłem - hiperrealistyczne: chodziło mi o perfekcyjne odwzorcowanie w tym wypadku samolotu (i innych obiektów) co nakłada na twórcę konieczność posiadania dużej wiedzy. Twórczość J.Wróbla (ilustratorska) jest doskonała ale do mnie przemawia (i wolę) trochę inny rodzaj/styl malarstwa np. A.Werka czy J.Grabiański.

 
12-04-14 22:55  Odp: www.arteast.pl
piotr22   

Fajnie. Polecam odwiedzenie mojej strony. Tam na blogu sfotografowałem kilka ilustracji ze starych Skrzydlatych. Uwielbiam prace Werki i Grabińskiego. Polecam także najlepszą moim zdaniem galerie lotniczą na stronie www.gava.org.uk :-)

 
13-04-14 17:37  Odp: www.arteast.pl
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Twoją stronę doskonale znam i to nie od dzisiaj, podobnie jak i inne dot. malarstwa "lotniczego". Sorry, ale nie Grabiński a Grabiański.
Pozdrawiam

 
14-04-14 13:54  Odp: www.arteast.pl
piotr22   

O kurcze. Faktycznie. Dzięki za zwrócenie uwagi .

 
20-04-14 22:53  Odp: www.arteast.pl
piotr22   

Szybko "na kolanie" narysowałem taką scenkę. Lotniczy Święty Grall... Tak przy okazji Świąt ;-) www.sztukaitechnika.pl

 
22-04-14 15:08  Odp: www.arteast.pl
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak na "szybkiego" to SUPER ! Gra światła itp.
Też kiedyś spróbowałem rysowania zafascynowany latającym "druciakiem" Bleriotem XI "La Manche". Ale to takie tam, że nie użyję włąściwego słowa...



Pozdrawiam

Post zmieniony (22-04-14 15:09)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024