KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 21Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 
10-02-12 09:45  Odp: Konkurs nieustający MK LXIV
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Po pierwsze: Witek nie był synem Boryny! Był sierotą z sierocińca w Warszawie. którego Borynowie przygarnęli aby mieć darmową pomoc w gospodarstwie.
Po drugie: jedyna scena w sadzie z udziałem Kuby i Witka którą pamiętam, to ta gdy Kuba uczy Witka pacierza. Witkowi trudno się skupić, bo kuszą go jabłka w sadzie Kłębów. Rozmowa dotyczy jabłek!
Po trzecie: scena w której mowa jest o gruszkach bergamutkach pochodzi nie z ,,Chłopów" lecz z filmu ,,Wiosna panie sierżancie". Kierownik izby wytrzeźwień Wyderko podaje w niej przepis na bimber z gruszek bergamutek.
I Kubę i Wyderkę grał ten sam aktor - Tadeusz Fijewski. Pewnie dlatego Ci się pomyliło.
,,Chłopi" to jedna z moich ulubionych powieści, czytałem ją kilkanaście razy, więc chyba się nie mylę. :-)

Post zmieniony (10-02-12 14:40)

 
10-02-12 10:36  Odp: Konkurs nieustający MK LXIV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ło rany, faktycznie mi sie cosik porąbało a to przez to, że zabrakło mi już pomysłów na pytanie.

Ramolot:
Jak to dobrze, że się pojawiłeś i dlatego zadajesz pytanie....

--

Post zmieniony (10-02-12 10:36)

 
10-02-12 11:04  Odp: Konkurs nieustający MK LXIV
Ramolot 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Krakus - nie ma tak dobrze! To Ty powinieneś teraz przeczytać ,,Chłopów" i najpóźniej jutro zadać pytanie dotyczące tej powieści :-)). W ramach rehabilitacji :-)).

 
10-02-12 12:47  Odp: Konkurs nieustający MK LXIV
Kolniak 

 - 3

Przeczytać "Chłopów" w 24 h - to możliwe tylko u studenta przed sesją :D

--
Dworujesz z forum? Fora ze dwora!

 
10-02-12 15:17  Odp: Konkurs nieustający MK LXIV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A tam , od razu rehabilitacja....
Przypomniałem sobie, jak to było z tym filmem. W trakcie domowej imprezki oglądałem ,, Chłopów ,, Pamiętam, że film urwał mi się na scenie, gdzie Kuba siedzi w sadzie / chyba siedzieli nie stali / wraz z Witkiem.....no i nie wiem, jak to się stało ale obudziłem się na scenie, gdzie jak się okazało Wyderko podaje przepis na bimber z gruszek bergamutek. Ja byłem przekonany, że ogłądam film ,, Chłopi ,, a okazało się, że to juz film ,, Wiosna panie sierżancie ,,

No i sami widzicie, jak niebezpiecznie jest zasypiać na filmie bo od razu kasete zmieniają.

Ramolot....bądz dobrym Kolegą...zaaadaj pytanie bo do jutra ,, Chłopów ,, nie zdąże przeczytać a muszę popracować jeszcze na d szybowcem ,, Slingsby ,, - pokaże Ci go, jak skończę - chyba, że Kolniak ma chęć i pomysł i będzie pierwszy niech zada.

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
10-02-12 18:15  Odp: Konkurs nieustający MK LXIV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No dobra orzeszki...odpuściłem sobie ,, Slingsby ,, i czytam ,, Chłopów ,, W.Reymonta ,,
Jutro do południa zadam Wam pytanie ......ooobaczymy, jak sobie z nim poradzicie.

--

Post zmieniony (10-02-12 18:15)

 
11-02-12 13:57  Odp: Konkurs nieustający MK LXIV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czytając ,, Chłopów ,, W. Reymonta, przypomniała mi się pewna postać z tej powieści, gdzie w wersji flmowej, w postać tą doskonale wcieliła się / wcielił się /, aktorka / aktor /,
która / który /, w latach II wojny swiatowej była / był /, więżniarką / więżniem / KL Auschwitz - Birkenau.

PYTANIE:
- O jaką postać z tej powieści chodzi;
- Proszę podaś imię i nazwisko aktorki / aktora / którzy odtwarzają tą rolę w wersji filmowej.


.....myślę, że tym razem filmy mi się nie pomyliły....

 
11-02-12 14:26  Odp: Konkurs nieustający MK LXIV
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Proste
http://pl.wikipedia.org/wiki/August_Kowalczyk
Postać wójta

Aha, i niech pytanie zada kto ma chęć.

Post zmieniony (11-02-12 18:15)
--

Post zmieniony (11-02-12 14:28)

 
11-02-12 16:44  Odp: Konkurs nieustający MK LXIV
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wszystko jasne:
Pytanie zadaje kto ma chęć...

 
11-02-12 19:04  Odp: Konkurs nieustający MK LXIV
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

John Mclane , bohater filmów akcji z serii Szklana Pułapka ( Die Hard ) , ma dwójkę dzieci - syna i córke. Wiadomo , że córka ma na imię Lucy , a jak ma na imię syn ?

Post zmieniony (11-02-12 19:04)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 17 z 21Strony:  <=  <-  15  16  17  18  19  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024