KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
10-12-11 22:37  [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hejka. Chciałbym prosić znawców sprzętu komputerowego o poradę. Pada mi karta graficzna albo zasilacz, taki jest werdykt kumpla, wstępny oczywiście. Można to jakoś zdiagnozować?? Komp działa w miare dobrze, ale przy odpalaniu gier się wszystko wiesza i pojawia się bluescreen [sterownik ekranu przestał działać bla bla bla...] Jeżeli coś rusza to strasznie stare produkcje [pierwszy MOH], często po chwili i to krzaczy. Do tego po resecie pare razy wyskoczyły artefakty. Kumpel twierdzi, że albo karta ma już dość życia [3 letnia GF 9800 GT] albo zasilacz nie wydala z jej zasilaniem. Ma ktoś pomysł o co może chodzić?? Będę wdzięczny za poradę., Pozdro milion.

--

 
10-12-11 22:48  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Artefakty często się pojawiają jak się za mocno grzeje - może syf na pamięci lub chipsecie? System w miarę świeży? Może w windzie się coś poprzestawiało? Dopiero później zacząłbym szukać winy w sprzęcie.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
10-12-11 22:54  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Odkurz kompa wewnątrz (MB, zasilacz), przetrzyj styki i dociśnij kości pamięci i grafy. Posprzątaj w systemie, zainstaluj jeszcze raz stery. Jak nie pomoże, pożycz inna grafę i sprawdź, tak samo z zasilaczem, pamięcią itp.
Metodą eliminacji.

--
imagination+extrapolation

 
11-12-11 02:47  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Procek/chipset na karcie graficznej zapewne posiada jakiś wiatrak z radiatorem. Być może trzeba wymienic pastę na procku/chipsecie pod nimi. Trzyletnia praca grafy nie jest żadnym pretekstem do jej zgonu:-)
Przed ewentualnym zakupem nowych elementów radzę poszukać jakiegoś kumpla z kompem i spróbować uruchomić wszystko na jego zasilaczu czy grafie.

Na samym początku jednak spróbuj odinstalować i ponownie zainstalować kartę graficzną wraz ze sterownikami.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-12-11 12:17  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za porady :) Postaram się posprzątać kompa. :)

--

 
11-12-11 20:07  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
Mikser 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jaki mocny zasilacz?
Jaka płyta główna (model)?
Jaki procek?

Było coś dokładane do kompa? Nie wykluczając portów USB!

--
- Poznań

 
11-12-11 20:47  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Vansen - generalnie istota diagnostyki polega na tym, żeby przetestować wszystko co możliwe, a nie ograniczać się do urządzenia, które jest najbardziej podejrzane. Komputer działa na zasadzie naczyń połączonych, jak jedno się chrzani, to może dawać objawy w zupełnie innym urządzeniu. Na przykład w tym wypadku może to być spowodowane uszkodzoną kością pamięci RAM, płytą główną, zasilaczem, a nie tylko samą grafą.

Podstawa to testy, testy i jeszcze raz testy. Wyciągasz powiedzmy jedną kość pamięci (o ile masz więcej niż jedną) i testujesz, czy dalej się dzieją hocki-klocki. I tak po kolei. Przy czym nalezy zaczynac od głównych podejrzanych - zasilacza (sprawdzić, czy nie spada zbytnio napięcie na żyle 12 i 5 V) i płytry głównej (kondensatory przede wszystkim). POtem RAM, grafa i inne bambetle. A na końcu system:-)

--

Post zmieniony (11-12-11 20:47)

 
12-12-11 17:31  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

jaki zasilacz i jaki model płyty to nie wiem. mój poziom wiedzy informatycznej chyba nie jest tak duży jak Wasz. ale dzięki za porady. postaram się w końcu rozkręcić mojego kompa i przynajmniej popatrzeć na te druciki w środku i zrobić jakąś mądrą minę :D uspokoiliście mnie na razie, że nie muszę wywalać kasy na grafe nową. thnx :)

p.s.- gdzie sie sprawdza model płyty i tego zasilacza??



a jeszcze coś- mam taki program do testowania temperatury procka, zrobiłem jakiś "memtest", może jego wynik coś Wam podpowie??


--

Post zmieniony (12-12-11 17:54)

 
12-12-11 21:25  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Trochę mało danych, ale przykuły moją uwagę dwie rzeczy :

1. Po przeprowadzonych testach wywaliło 318 błędów - trzeba by przejrzeć jakich, czego dotyczą.

2. Jakieś dziwnie niskie taktowanie procesora (1,6 zamiast 2,66) - czyli jak widać spadek o 40%. Ale to chyba nie jest taktowanie procka (ta pierwsza wartość 1600).

Model płyty widnieje na Twoim obrazku - Gigabyte EP35-DS3L. I przeglądając specyfikację tej płyty widzę, że szyna danych ma max 1600 MHz - może to o to chodzi w tym "spadku" taktowania procesora? Tzn. wszystko jest OK, bo częstotliwość FSB (szyny) i procka to nie to samo. Akurat Twój procek współpracuje z FSB z częstotliwością 1066 MHz, więc te 1600 to takie ni w kij, ni w oko.

Zasilacz też powinien mieć jakąś naklejkę z danymi. Tylko trzeba oczywiście kompa otworzyć:-) Aczkolwiek zasilanie jest w sumie nienajgorsze.

Tyle tylko, że programy testujące to jedno, a życie czasem opokazuje zupełnie co innego:-)

Ja nie widze innej możliwości, przy braku orientacji w tych sprawach u Ciebie, jak powierzenie kompa komuś, kto się na tym zna i mieszka blisko. Nie masz kumpli komputerowców? Bo byle jaki serwis Cię orżnie pewnie na kasę:-)
--

Post zmieniony (12-12-11 21:40)

 
12-12-11 21:40  Odp: [Zapytanie] Czy jest na sali informatyk?? Prośba o pomoc.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Stugu- jesteś może z Gliwic?? To tak apropos kumpli z pobliża :D Wogle to właśnie padło kompletnie wszystko. Monitor wyświetla tylko najmniejszą rozdzielczość z ikonami wielkości drzwi od stodoły. Do tego wszystko jest upstrzone miłym zestawem kropeczek zwanych artefaktami. I nie reaguje na żadne reinstalacje sterowników. To w skrócie. Dzięki wszystkim za rady i zainteresowanie. Pozdrosy wysyłam z łaptoka mej małży ukochanej. Branoc.

--

Post zmieniony (12-12-11 21:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024