KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 21Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
05-04-11 20:54  Odp: Konkurs nieustający Mk LVII
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

??? Strzelam, chociaż nie wiem o co chodzi, Arthur A. M. Duff ???

--


 
05-04-11 22:19  Odp: Konkurs nieustający Mk LVII
rafalski   

trafiony zatopiony

 
05-04-11 22:38  Odp: Konkurs nieustający Mk LVII
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Serio ? 8-O
Jeśli tak, to pytanie jest następujące. Marek Pacyński na swojej stronce udostępnił darmowy model amerykańskiego samolotu. Z tą maszyną ma pewne dziwne powiązania polski samolot myśliwski, oraz polscy "piloci". O jakiej maszynie mówię ? ;-)

--


 
06-04-11 08:18  Odp: Konkurs nieustający Mk LVII
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Coś mi to Wilkiem pachnie...

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
06-04-11 12:16  Odp: Konkurs nieustający Mk LVII
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

E..., chyba jednak chodzi o Jastrzębia, tak przynajmniej z lektury wynika ;)

--

Post zmieniony (06-04-11 12:16)

 
06-04-11 13:37  Odp: Konkurs nieustający Mk LVII
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A może PZL P-1 i wszelkie patenty Puławskiego, które miały zastosowanie w zagranicznych konstrukcjach ?

 
06-04-11 15:06  Odp: Konkurs nieustający Mk LVII
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Dixie zadajesz, chodzi o Jastrzębia.
Pisałem o dziwnych związkach, więc nie koniecznie technicznych. Obie maszyny wystąpiły w amerykańskim komiksie. ;-)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Blackhawk_(komiks)

--


 
07-04-11 07:55  Odp: Konkurs nieustający Mk LVII
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

He he, wystarczyło zajrzeć do instrukcji "dziwoląga" :)

No dobrze, skojarzeń ciąg dalszy: Jaki wpływ miała ta konstrukcja na polską myśl techniczną (ale nie tylko, wpierw była koncepcja zainspirowana pojawieniem się tego typu maszyn).
http://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_247

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
07-04-11 14:53  Odp: Konkurs nieustający Mk LVII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

1. W okresie międzywojennym wśród teoretyków doktryn wojennych powstała koncepcja stworzenia tzw. myśliwca pościgowego o dużej prędkości /nieraz kosztem innych walorów np. zwrotności/ w celu defensywnego użycia.
W Polsce takim miał być właśnie PZL - 50 "Jastrząb".
2. Na temat "Jastrzębia" wylano "morze atramentu" w różnych publikacjach. Polska myśl techniczna w niczym nie ustępowała /niejednokrotnie zaś przewyższała/ tą w innych krajach Europy czy USA. Powodem "nienadążania" za tymi państwami były małe nakłady finansowe na zbrojenia /projekty, produkcja itd./. Wpływ na polską myśl techniczną? - polska technika lotnicza była w ciągłym rozwoju i sądzę, że gdyby nie wybuch II WŚ wyciągnieto by błędy, że wpierw należy posiadać sprawdzony i w produkcji odpowiedni silnik do odp. samolotu oraz, że finalny produkt /samolot/ wymaga dluższego czasu poświęconego na próby, poprawki konstrukcyjne itp. nim zacznie się go produkować seryjnie. Tego zabrakło przy "Jastrzębiu".Ważny jest też "portfel" zamówień.

 
07-04-11 15:10  Odp: Konkurs nieustający Mk LVII
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

yyy... w podanym linku nie ma nic o Jastrzębiu :O
Podejrzewam, że to odprysk z poprzedniego pytania.
Przyjrzyjcie się dokłądniej "temu Boeingu" ;)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 21Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024