KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
02-12-09 12:03  [dyskusja] Ceny modeli w euro - rozważania ekonomiczne
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Na sugestie Thunder909 zakładam ten wątek i rozpoczynam go dwoma cytatami z głównego.
"Thunder909
Dziekuje za odpowiedz !
1. Macie racje kazda firma ma prawo do wlasnej polityki cenowej. Czy ona sie klientom podoba to juz inna sprawa.
Kilka porownan :

USS San Francisco cena zl : 66, Euro Modelik :22 i cena w Euro po kursie: 16,09,roznica; 5,91 €

Tsingtau cena zl :27, Euro Modelik : 9 i cena w Euro po kursie: 6,55 , roznica; 2,45€

Garibaldi cena zl :45, Euro Modelik : 15 i cena w Euro po kursie: 10,92 , roznica; 4,08€

Paris cena zl :54, Euro Modelik : 18 i cena w Euro po kursie: 13,10 , roznica; 4,90€

USS Indianopolis cena zl :39, Euro Modelik : 13 i cena w Euro po kursie:9,46 , roznica; 3,50€

2. Normalne ze polskie czasopismo zagranica kosztuje wiecej ,tylko ze jest ono dostepne bez kosztow wysylki.

3. Koszt wysylki 5 € wydaje sie bardzo tani,tylko jesli spojrzymy na ceny modeli w Euro to widzimy dlaczego. Przy roznicy od 3 do 5 Euro za egzemplarz szybciutko mamy te niska cena za wysylke znowu w kieszeni.
Przy zamowieniu tych 5 modeli cena za wysylke 5€ + 14,93€ ,czyli prawie 20 €.
To jest okolo 61 zloty . Gorzej wyglada to jesli zamowie wiecej . Otrzymalem niedawno paczke z 11 pozycjami ( Fuso od Hala byl w srodku)waga 3,9 kg,cena za wysylke 28 €.
Zamawiajac te modele u Was zaplacilbym okolo 1/3 wiecej
Bardzo wygodna sprawa z tym kontem w Niemczech ,ale osobiscie uwazam ze wasze ceny w Euro sa za wysokie.
Moze i troche marudze ;-)) Widzac roznice w cenach "na zgranice" mam ciagle uczucie ze ktos mi dodaje taki "podatek za luksus" . Moze byloby lepiej ,ceny w zlotowkach plus przesylka tyle ile naprawde kosztuje.
Jeszcze raz dzieki za odpowiedz."

i odpowiedź

sokolus

A moze by tak porównać zarobki ? Uwielbiam porównania w stylu 'dlaczego tak drogo, bo w Polsce to jest taniocha'. Sewgo czasu ktoś bardzo inteligentny próbował wmówić Polakom, że benzyna w Polsce jest tania bo na wyspach kosztyje 6zł ( wtedy mniej więcej 1 funt ). Co z tego, skoro w Polsce za minimalna stawke godzinową można kupić 1,5 litra benzyny, a na wyspach 6,5 litra. Kolego Thunder909 przestań może marudzić o kilka euro. Zarabisz w Euro - i tak masz taniej niż my w Polsce.

Miłej dyskusji

--
Fanatyk Kartonu

 
02-12-09 12:07  [dyskusja] Ceny modeli w euro - rozważania ekonomiczne
Thunder909 

 

Cytat: " Zarabisz w Euro - i tak masz taniej niż my w Polsce."
Kolega zapomnial ze ja takze wydaje w Euro.

 
02-12-09 12:53  Odp: Ceny modeli w euro - rozważania makro i mikro ekonomiczne
ROBO 

 - 10

...my jestesmy innym swiatem i u nas jest wszystko inaczej poustawiane niz w normalnym kraju ! taki nasz dziki kapitalizm !
od 20 lat nam sie wmawia rozne bajki -bajeczki -baje i jesttak jak jest i inaczej nie bedzie :(
na temat cen i zarobkow w naszym kraju mozna ksiegi wieczyste pisac a tematu sie nie wyczerpie !

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
02-12-09 14:25  Odp: Ceny modeli w euro - rozważania makro i mikro ekonomiczne
Mirek 



 - 2

Kazdy kraj ma swoje realia i nie mozna brac jednego aspektu (np zarobkow) bez rozwazenia pozostalych (np wydatkow).
Dlatego tez nie maja zadnego sensu wypowiedzi typu "ty masz dobrze bo mieszkasz w Niemczech/USA/UK itp itd i zarabiasz w euro/dolarach/markach".
Owszem, mieszkajac i pracujac za granica zarabiamy o wiele wiecej niz w Polsce ale i wydatki sa niewspolmiernie wyzsze.

Kolego sokolus - Polska jest czlonikem Unii Europejskiej i nic nie stoi na przeszkodzie zeby wybrac sie do Niemiec czy UK i zakosztowac tego "luksusu" samemu. Potem mozemy podyskutowac.

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
02-12-09 14:52  Odp: Ceny modeli w euro - rozważania makro i mikro ekonomiczne
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobre Mirek :) to mnie oświeciłeś ;]

Dla mnie jak zarobię 1500 PLN większym wydatkiem jest 60 zł na model niż gdybym zarobił 1500 euro i wydał 20 euro na model. Taka to trudna matematyka Panowie?
Kwestie cen różnyc produktów i opłat w Polsce i poza nią pomijam - kto był za granicą wie jak jest. Tam za minimalną płacę można o wiele więcej niż za minimalną w Polsce. Pozdrawiam serdecznie

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
02-12-09 15:10  Odp: Ceny modeli w euro - rozważania makro i mikro ekonomiczne
Mirek 



 - 2

Fajnie to liczysz ;-)
Popatrz na to zestwienie tak jak powinno wygladac:
Model - 60 zlotych = 20 euro
Zarobki - 1500 zlotych = 500 euro
Nie sprawdzam kursu euro bo to nie o to chodzi, skoro jednak przeliczasz cene modelu to przelicz rowniez zarobki. Dalej uwazasz ze jest tak fantastycznie?
Nie mozna pominac innych wydatkow bo nie zyjemy w prozni i po odliczeniu kosztow na zycie, watpie czy nadal bys uwazal ze wydanie 20 euro to drobnostka.

Co do minimalnej placy i co za nia mozna to pomysl o takim drobiazgu - jak zarabiasz minimalna stawke w Polsce to masz opcje usmiechnac sie do rodzicow i mieszkac u nich. Mieszkajac za granica w wiekszosci przypadkow tego komfortu nie ma.

Cena modelu powinna byc jedna dla wszystkich, niezaleznie od tego kto i skad go kupuje i w jakiej walucie placi - takie jest moje zdanie. Kazdy sklep zrobi jednak jak zechce bo to ich prawo. Wybor modeli i sklepow internetowych na szczescie jest duzy i sa strony na ktorych modelarzy traktuje sie powaznie.

--

Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

Post zmieniony (02-12-09 15:16)

 
02-12-09 15:45  Odp: Ceny modeli w euro - rozważania makro i mikro ekonomiczne
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Matko jedyna... Mirek, nie kompromituj się proszę. Nie wiem do jakiej szkoły chodziłeś, ale matematyki to tam chyba nie było :] Może spróbuję bardziej łopatologicznie (poziom podstawówki):

Sposób 1:

zarabiam w Polsce 1500 (niewazne jaka waluta w Polsce) - model kosztuje 60.
zarabiam w Niemczech 1500 (niewazne jaka waluta w Niemczech) - model kosztuje 20

Wniosek: gdzie jest dla mnie taniej :)

Sposób 2:

Na godzinę w Polsce zarabiam 8 (nieważne jaka waluta) - na model pracuję 60/8 = 7,5h
Na godzinę w Niemczech zarabiam 8 (nieważne jaka waluta) - na model pracuję 20/8 = 2,5h

Wniosek: są jeszcze jakieś pytania ?

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
02-12-09 15:47  Odp: Ceny modeli w euro - rozważania makro i mikro ekonomiczne
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Kolego Mirku, nie obraź się, ale bzdurzysz okrutnie. Nie możesz oczekiwać cen modeli takich samych w Polsce i np. w Niemczech czy Hiszpanii. Tak jest już na świecie, że ceny towarów urealnia się do rynków na których będą sprzedawane. I nie ma znaczednia co to jest. Modele, żarówki czy bułki z masłem. Te ostatnie też chcesz kupować za te same 30gr co w Polsce ??? Sorry rozbawiłeś mnie.
Jeśli pracujesz za 500 euro miesięcznie to wracaj do Polski :-)

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
02-12-09 16:20  Odp: Ceny modeli w euro - rozważania makro i mikro ekonomiczne
Mirek 



 - 2

Nie obawiam sie kompromitacji - to co osiagnalem jest najlepszym swiadectwem tego ze matematyke (i ekonomie) opanowalem calkiem niezle.
Lopata ma miejsce przy kopaniu rowow, nie wtedy gdy rozmawiamy o podstawach ekonomii no ale moze dla kolegi to jedno i to samo.

Zaleta Twojej argumentacji jest to ze w ten sposob mozesz udowodnic co tylko Ci sie podoba, niezaleznie od tego jaka jest rzeczywistosc - to musi byc niezla frajda zyc w blogiej nieswiadomosci....

Serdecznie pozdrawiam i trzymam sie z daleka bo to moze byc zarazliwe...

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
02-12-09 16:47  Odp: Ceny modeli w euro - rozważania makro i mikro ekonomiczne
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Mirek... czyli nie zrozumiałeś. Nie będę Cię już dłużej 'męczył' przykładami bo widzę, że faktycznie mamy inne pojęcie o 'rzeczywistości' :D Szkoda że nie potrafiłeś merytorycznie odpowiedzieć na moje argumenty i nie ustosunkowałeś się do wniosków z mojego postu wyżej.

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024