KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
14-03-06 10:37  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Absolutnie nie mam nic przeciwko twojemu podejściu :)))))
Każdy robi to co lubi. Ja np. mam większe doświadczenie w kształtowaniu kartonu, jest to dla mnie łatwiejsze niż np. blachy i plastik. Stąd moje podejście. Ortodoksem też nie jestem. Jak mam potrzebę i materiały to korzystam też z innych niż papier. Liczy się efekt końcowy i satysfakcja z zabawy. Poza tym zawsze gdzieś mogę znaleźć kawałek papieru, a o dobrą blachę trudniej :))) Moje modele to często zestaw odpadów i makulatury. Sporadycznie zdarza mi się kupować nawet brystol.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
14-03-06 12:09  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

I dlatego cieszę się ,że znajdujemy wspólny język ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-03-06 22:42  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

I kilka kolejnych fotek z przygotowan do ostatecznego malowania.Warstwa pierwsza to HUMBROL 53.


Gdy dobrze wyschła na ekranach pierwsza warstwa, pędzlem naniosłem czerwony ,mający imitowac podkładową minię.Jeszcze na mokro porobiłem ślady otarć używając starego twardego pędzelka.Od strony wewnętrznej ekrany zostały czerwone.

Teraz do akcji wkroczyl aerograf i starając się ,zgodnie z dokumentacją pokrył nowe elementy.


Następnie Pantera została poddana brudzeniu i uzbrajaniu w akcesoria.Do fryzjera trafił także czołgista i jego koledzy.Ale ostatecznej krytyce poddadzą się wkrótce. ;-)

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (15-03-06 22:48)

 
14-04-06 22:19  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Oto kilka kolejnych kroków z prac nad Panterą .
Ekrany zostały założone i zabezpieczone spinkami blokującymi.


Zaloga wróciła od "fryzjera".Ponieważ oryginał ze zdjęcia stoi na ośnieżonej drodze na chwilę obecną nie ubłocilem czołgu w sposób dramatyczny.Delikatny weathering zrobiłem farbami.

Ponieważ nie padło jeszcze ostatnie słowo w temacie,więc ostateczne błocenie pozostawiam na póżniej.Wpadłem na pomysł,że spróbuję prysnąć pistoletem popłuczyny z prawdziwego błota.Ale to musi poczekać ponieważ produkcja żywicznych,pojedynczych,ruchomych ogniw idzie dość powoli.

I na koniec trochę "Panther in action"



Z okazji nadchodzących Swiąt Wielkanocnych życzę wszystkim Kolegom pomyślności i samych sukcesów !

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
29-04-06 15:22  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Po Panterze powoli pora wrocić do Tygrysa I.
Taka plastikowo -kartonowa hybryda,której początki pokazalem w wątku "modele plastikowe".Kontynuowac będę już tu ,bo to wyłącznie skala 1-25.
Po cichu posunąłem budowę o kilka kroków.Głownie polegaly one na doklejeniu kilku elementów fototrawionych i połozeniu kolorow gruntowych.Bawiąc się żywicą popelniłem też kilka figurek.Stan na wczoraj pokazują fotki poniżej .Dziś aerograf znowu był w ruchu przy okazji pomalowany zostal drugi tygrys(1-24 RC z Marui).

I figury 1-25 "figlujące" z kotem w tle.

" i to by bylo na tle...." na dziś.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
14-05-06 23:33  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kolejny mały kroczek to kamuflaż,który jest wariacją na temat tego co znalazłem,czyli dwóch oryginalnych fotografii i trzech kolorowych artystycznych interpretacji.Jak widać interpretacja barw ze zdjęcia czarno -bialego jest wielce dowolna.



Po raz pierwszy w moich modelach zmieniłem technikę malowania gąsienic.Teraz wyglada to tak

i obie gasienice dla porównania

Było też małe malowanie w środku


:-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-05-06 20:42  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
Agand 

 

grys jak malowanie, a hitlerowce - rozjanielili siem kieby mnialy przed samego adolfa na defilade szorowac

--
Pozdrówka
Agand

 
08-06-06 23:57  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kilka kolejnych fotek z postępu prac.Numer namalowałem przy użyciu samodzielnie wykonanego szablonu.



--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
29-07-06 19:41  Re: Pancerka 1-25 w plastiku [galeria]
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Minęło sporo czasu,i powoli składanie gąsienicy dobiegło końca.Czeka mnie co prawda wymiana kilku ogniw,które mają uszkodzone zęby,ale to juz pryszcz.Poza tym wymienię szpilki na osie o mniejszej średnicy ,co pozwoli gąsienicy jeszcze swobodniej pracować.O drugiej stronie na razie wolę nie myśleć .




Malowanie będzie przyjemnością,ale ta druga taśma będzie mnie znowu męczyć swą monotonnością.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024