KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-07-06 15:58  [ciekawe] Skrzydlata Polska
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Chciałbym zachęcić Was do wyrażenia swoich opinii o kultowym czasopiśmie (przynajmniej dla mnie): Skrzydlata Polska. "Co sądzicie o SP - wczoraj i dziasiaj?" Może redaktor naczelny to przeczyta i weźmie jakieś uwagi pod rozwagę?
Lech

 
19-07-06 16:30  Re: Skrzydlata Polska
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Z ostatnich jakie czytałem to bardzo ciekawe były artykuły o wyrobach PZL-a za granicą. Przytaczane opinie pilotów, kulisy ich zakupów itp. znacznie odbrązawiały ich historie. Warte chwili zatrzymania były artykuły pana Jacka Kutznera, który dopiero dziś robi to co na zachodzie zrobiono dość dawno czyli weryfikacja zgłoszonych zestrzeleń.
Reszta gazety taka sobie - po prostu mnie nie interesuje zbytnio współczesne lotnictwo. Z zainteresowaniem czytałem tylko analizy wypadków.

--
Fanatyk Kartonu

 
19-07-06 21:10  Re: Skrzydlata Polska
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Od czasu do czasu kupię sobie SP ,bo nie ma nic nowego w saloniku prasowym.Zwłaszcza, że cena niewygórowana...
Ale robię to coraz rzadziej , bo 3/4 numeru mnie nie "kręci". Lotnictwo cywilne-pasażerskie - no cóż...mało dynamiczne z natury , nudnawe z wyglądu...Współczesne lotnictwo wojskowe -dynamiczne, ale wyścig techniczny odbywa się w laboratoriach , a romantyki w tym mało...
Najciekawsze są artykuły z historii Polskich Skrzydeł no i modelarskie ( choć słabe merytorycznie) oczywiście.
Co do historii Polskich Skrzydeł , to już wolę Lotnictwo z Biało-Czerwoną Szachownicą Pana Sankowskiego.
Tak więc moja ocena współczesnej SP : 3+.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-07-06 20:19  Re: Skrzydlata Polska
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jedyne co wg mnie stale trzyma poziom to fotki Mariusza Adamskiego - Jego propozycja do następnego numeru :-)
http://air2air.net/minsk.jpg

 
28-07-06 21:24  Re: Skrzydlata Polska
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Skrzydlata polska.. gdy bylem kilkunastolatkiem (czyli cwierc wieku temu) kupowalem (na teczke :) kto pamieta te czasy wie o co chodzi :) ) KAZDY nuumer. Mialem zbior rocznikow rosnacy wraz ze mna.. kompletny zbior, dodam. Wydawalem ciezko zapracowane (wyproszone :) ) kieszonkowe. Dzis stac mnie na wiele ekstrawagancji, ale nie kupuje SP. Lepszy papier, kepszy poziom edycyjne.. a jednak czegos brak. Gdzie te miniplaniki samolotow z kilkunastozdaniowym opisem ? (cykl: samoloty na ktorych walczyly Polacy, Samoloty z ktorymi walczyli Polacy, i inne), gdzie te dokladne, kolorowe plansze na cala strone (duzo wiekszegho niz obecnie formatu), gdzie te wspomnienia lotnikow... za duzo wody za malo powietrza w nowej SP.. dusze sie nia :) Moim zdaniem upadek SP nastapil mniej wiecej w tym czasie w ktorym zaczelo sie pojawiac (ABSOLUTNIE DOSKONALE !!!!) piso: AERO. Ta pierwsza edycja. Niestety, i AERO upadlo, czy tez raczej sadzac po wstepniaku w jednym z ostatnich numerow - zostalo "zamordowane"

To tylko moja opinia i kazdy moze miec inna niz przedstawiona, wszakze moim skromnym zdaniem fakt, iz kiedys bylem gotow wydac kazda wyproszona od rodzicow zlotowke na ukochana gazete a obecnie - mimo iz finansowo jestem niezalezny i stac mnie na to bez problemu - nie kupuje SP - swiadczy o tym, ze zawartosc tego periodyku stanowczo przestala mnie zadawalac. Brak mi tam konkretnych, rzeczowych opisow latajacych maszyn, brak reminiscencji z dawnych lat lotnictwa, brak schematow i planow.

Szkoda.

A przy okazji... mam w domu rodzicow (w miescie gdzie sie urodzilem i wzrastalem, obecnie bowiem jestem w innym :) ) 11 kompletnych roczniokow SP :) to skarb, ktorego sie nie pozbede :)

Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024