KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
25-04-06 15:12  Re: Czy na forum jest miejsce na przeciętne relacje?
wichura3 

 

Ja tam kleje ,bo lubie. Lubię oglądać fajne relacje bo one cieszą oko i wszystko jedno ,czy to skacze, fruwa, pływa. Nie przedstawiam relacji, bo poziom się jeszcze trochę nie kwalifikuje ( 2 i pół modela), ale mogę zobaczyć wygląd zewnętrzny modelu i jak był robiony. Jeśli ktoś odważa się wytykać błedy w opracowaniach , to powinien je opisać, a potem skorygować przy klejeniu modelu. Byłbym bardzo zadowolony z relacji, w których nie byłoby jakichś wpisów nie dotyczących danego modelu , a słowa ewentualnej krytyki byłyby podane w formie delikatnej polemiki.Poza tym nie obrażajmy się o byle co. Gdyby ktoś kogoś chciał obrazić ,toby mu najnormalniej w świecie posłał " wiąchę '' .a tak możemy się tylko domyślać 1500 rzeczy na raz . No , ale się nagadałem.

Jeszcze jedno .Spotkałem się z wypowiedziami na temat "niebieskiego", jak to skaczą sobie do oczu. Tu zaczyna robić sie to samo.



Post zmieniony (25-04-06 15:25)

 
25-04-06 15:46  Re: Czy na forum jest miejsce na przeciętne relacje?
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

nie czytalem powyzszych wpisow bo mi sie niechce ale powiem tak: Jest miejsce. Przykładem sa moje. Tyle.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
25-04-06 20:06  Re: Czy na forum jest miejsce na przeciętne relacje?
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Przeciętne relacje też są potrzebne, choćby dlatego, aby inni mogli zobaczyć, co i jak można schrzanić i jak takiego samego błędu uniknąć.
Jeden z forumowiczów napisał, że w każdej relacji wspina się na wyżyny swoich umiejętności, co jednocześnie było czystej krwi krytyką dokonań innego forumowicza. Ale są różni modelarze i różne wyżyny...

--
Pozdrawiam
___________________________

 
25-04-06 21:11  Re: Czy na forum jest miejsce na przeciętne relacje?
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Hmm też długo zastanawiełem się przed umieszceniem mojej pierwszej relacji, ale myśle że się opłacało. A dlaczego się opłacało? To proste spotkałem się z komentarzami o jakich mówił Krzys, czyli bez fałszywego zachwytu (bo i nie ma nad czym) ale za to często z dawką cennych porad, wskazówek itp.

A problem ostrej krytyki? No cóż nikt nie jest doskonały (poza paroma kosmitami), i nie można się obrażać że ktoś zwraca nam uwagę. Trzeba robić swoje, ale co ważne, jeżeli krytyka dotyczy naszych błedów, niedoróbek trzeba przyjąć krytykę i postarać się następnym razem zrobić coś lepiej:)))))) No to by było tyle

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
26-04-06 10:23  Re: Czy na forum jest miejsce na przeciętne relacje?
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Osobiście uważam, że przeciętne relacje bywają ciekawe, i nie chciałbym, żeby jacyś samozwańczy cenzorzy czy arbitrzy jakości zniechęcali ich twórców do zamilknięcia. Jest kilka osób (głównie na "denaturacie", ale i tutaj), które moim zdaniem traktując to hobby nieco zbyt poważnie, często psują zabawę innym.
Co do wazeliny, przeszkadza mi ona tylko umiarkowanie, jak rozbija relację "ochami" i "achami". Znacznie bardziej rażą mnie zrzędy, którzy zamiast rzeczowych komentarzy zaraz na słabszych najeżdżają za "Nową Jakość Modelarską" itp.
Jeszcze jedno: nie trzeba być mistrzem, żeby zauważyć niektóre błędy w modelach. Czasem wystarczy mieć trochę doświadczenia ogólnotechnicznego i oczy w głowie. Nie mówię o kolorystyce wydumanej z czarno-białych fotek z I Wojny Światowej i tym podobnych bzdurach, ale o prostych błędach konstrukcyjnych. I wtedy nie widzę powodu, by je przemilczeć.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
26-04-06 10:46  Re: Czy na forum jest miejsce na przeciętne relacje?
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Dlaczego autor mizernego opracownaia może dostać prawy sierpowy bez ostrzeżenia, a mizerny wykonawca ma być głaskany po główce, żeby się przypadkiem nie zniechęcił do hobby?
Szczególnie jeżeli walenie sierpem w słabości opracownaia, zbiega się ze słabością wykonawstwa.
Można to jakoś racjonalnie wyjaśnić?

Dlaczego histeryczna rekacja skrytykowanego wykonawcy ma wywoływać aplauz i uwielbienie, a autora słów krytyki odsądza się od czci i wiary i to w imię rzekomej otwartosci forum na wszelkie głosy i poglądy?

Forumowicze drodzy, więcej obiektywizmu i tolerancji względem własnych dokonań i względem tego co mówią, piszą i pokazują inni.

A teraz, aby nie ciągnąć kolejnej bezproduktywnej "afery" - milknę ;-)

Pozdr.



Post zmieniony (26-04-06 10:49)

 
26-04-06 11:27  Re: Czy na forum jest miejsce na przeciętne relacje?
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Autor "mizernego opracowania" może dostac lewym (prawym(?)) sierpowym od kogoś, kto nie umie kleić, ponieważ ten, "który nie umie kleić" zapłacił za model "autora mizernego opracowania". I to jest (wg mnie) zasadnicza różnica. I jeszcze coś: źle gdy komuś hobby przeradza się "w sens istnienia". Razi mnie śmiertelna powaga w podejściu do wycinania, zwijania, zaginania i sklejania kolorowych papierków.
Lech

 
26-04-06 11:36  Re: Czy na forum jest miejsce na przeciętne relacje?
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Lechu, święte słowa... Panie i Panowie, więcej luzu i dystansu do siebie, do kolegów i do tego, co wszyscy razem i każdy z osobna staramy się tutaj uprawiać... I wszystko będzie ok!
Jak tak sobie siedzę i czytam, to niektórym zazdroszczę - trzeba mieć bardzo słodkie i bezproblemowe życie, żeby musieć sobie akurat tutaj zęby ścierać...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
26-04-06 11:37  Re: Czy na forum jest miejsce na przeciętne relacje?
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Lechu Twoje podejście jest ze wszech miar słuszne, ale tą logiką nie da się rozwiązać niniejszego problemu.

To, że dostęp do forum jest bezpłatny nie oznacza, że nie można na nim wyrażać słów krytyki - mam nadzieję ;-)
To, że wykonawca nie żąda pieniędzy za oglądanie swego dzieła, nie oznacza, że automatycznie nie podlega jakiejkolwiek krytyce.

Zasada "płacę i wymagam" nie funkcjonuje w stosunkach modelarz - modelarz. Na szczęście :-)

Pozdr.

 
26-04-06 12:18  Re: Czy na forum jest miejsce na przeciętne relacje?
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Yaris, nie twierdzę, że pokazujących swoje modele należy tylko głaskać; chodzi mi o asymetrie pomiędzy modelarzem, a autorem. Autor swój wyrób oferuje jako towar i podlega zupełnie innym ocenom niż ktoś, kto dla frajdy zlepia "kolorowe papierki". Osobiście byłbym nawet za "głaskaniem": już sam fakt, że ktoś zlepia te papierki a nie gapi sie w telewizor lub komputer, na którego ekranie jakieś postaci biegają i strzelają do siebie, zasługuje na szacunek.
Lech

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024