KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
28-03-06 20:45  Re: Pan Lem zmarł
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dixie: czy to ten film wg (czy raczej na motywach) "Astronautów"?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
28-03-06 20:55  Re: Pan Lem zmarł
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

[*]

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
29-03-06 07:56  Re: Pan Lem zmarł
Spartan 

Na Forum:
Galerie - 3
 

http://www.lem.pl/polish/main.htm

--

Copyright by Spartan

 
29-03-06 08:38  Re: Pan Lem zmarł
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Lem to przede wszystkim wizjoner.
Mi najbardziej podoba się jego wizjonerstwo i to, że jego książki science fiction były przede wszystkim science.
Najbardziej go cenię za takie książki jak Doskonała Próżnia a w niej "Nowa kosmogonia" - absolutne mistrzostwo. Dalej Biblioteka XXI wieku. Uwielbiałem czytać jego felietony i rozważania. Lem był kosmologiem, astrofizykiem, pisarzem, filozofem i wiele innych w jednej osobie. Dożył pięknego wieku.
Straszna szkoda, że już go nie ma...

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-03-06 09:29  Re: Pan Lem zmarł
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Sturmovik: Dokładnie ten :) Wg mnie wyprzedzał ideą (międzynarodowa wyprawa, badania itp, a nie bajki o kosmitach) swoją epokę. Co ciekawe, produkcja DDR :) Leciał w TVP w młodych latach '80. Szczeniak wtedy byłem, ale zapadł mi w pamięć.
O dziwo, do znalezienia w sieci...

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
29-03-06 20:45  Re: Pan Lem zmarł
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dixie: zważ w dodatku, że Astronautów napisał Lem w 1951 chyba, na pewno dłuuugo przed pierwszym lotem nawet sputników...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
30-03-06 08:26  Re: Pan Lem zmarł
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

To właśnie miałem na myśli. Przecież idei z "Astronautów" nie wymyślili twórcy "Milczącej gwiazdy" ;)
Choć myślę, że wcale nie tak znowu długo przed pierwszym sztucznym satelitą (1958) i pierwszym lotem załogowym (1961). Fakt faktem, na początku lat 50 nawet Korolow uważał rychły lot człowieka w kosmos za mżonkę ;) Niemniej jednak poziom ówczesnej techniki rakietowej pozwalał przypuszczać, że kiedyś będzie to możliwe.
Ale OT się robi, chyba, że nowy wątek wykiełkuje ;)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
31-03-06 21:37  Re: Pan Lem zmarł
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

[*]

Niebójmy się i nieniszczmy tego co nieznane - wszechświat stoi przed nami otworem - morał Solarisa

 
31-03-06 23:19  Re: Pan Lem zmarł
PzKpfw 

 

ale wpisy ,az milo poczytac ze tylu mlodych ludzi fascynowalo sie taka lektura , pamietam ze w latach mlodzienczych przeczytalem wiekszosc ,a moze wszystkie powiesci St.Lema ....prekursora naszej rodzimej fantastyki ...dla mnie "Solaris " to cos co daje do myslenia
a krotki "Katar " tez jest pewnym spojrzeniem ...
nie ujmujac innym slyniejszym utworom np. Eden i Niezwyciezony

Oddaje swoisty hold temu autorowi ..... to klasyka polskiej
literatury fantastycznej
Mysle ze , jego tworczosc zainspirowala wielu mlodych polakow -do
szerszego pojmowania zycia poza owczesniejszymi regulami
byl poza (ponad ) .....religijno -ustrojowymi

P.S.
Szkoda ze ,dowiaduje sie o tym fakcie( tj. o smierci pisarza ) od kolegow z tego forum .......mam na codzien tylko TVN u siebie ale wiem na 100% ze tam nie bylo zadnej wiadomosci na temat jego smierci , a szkoda
chcialbym gdzies oficjalnie wpisac kondolencje z takiego powodu

--
Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
01-04-06 14:09  Re: Pan Lem zmarł
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

PzKpfw - była księga kondolencyjna na onecie, jak dobrze poszukasz, to jeszcze znajdziesz...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024