KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
21-12-05 13:50  [sprzęt] Jaką cyfrówkę kupić ?
Argus   

Chcę ale nie mogę..... się zdecydować, co kupić
Na rynku jest tego tyle że oczopląsu można dostać, no i oczywiście zapaści portwela :-)
aparacik , kompakt , średniej klasy , typu "idiotenkamera"
Poradźcie coś.....

Załączam życzonka na święta

--
Nie od razu Kraków zbudowano :-)

 
21-12-05 14:05  Re: Jaką cyfrówkę kupić ???????
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 21
Galerie - 26


 - 46

Kompaktowy, klasa średnia, łatwy w obsłudze, makro od 1,5 cm (dla modelarza jak znalazł), matryca 3,2 mln - Canon A410. Cena poniżej 600 PLN. Mam okazję korzystać z takiego i jestem zadowolony.

 
21-12-05 14:06  Re: Jaką cyfrówkę kupić ???????
Batman 

 

Cześć!
Powiem Ci tyle: Jeżeli chcesz kupować w ciemno to wybieraj tylko i wyłącznie CANONA lub NIKONA - to są aparaty, które będą na pewno robić dobre zdjęcia. Nie baw się w jakieś Koniki-Minolty czy Pentagramy. Polecam też Olympusa.
A w szczególności polecam też wszystko co ma obiektywy Carl Zeiss.
Jeśeli chcesz wybrać między aparatem z matrycą 3 mln pikseli a 4 to wybierz 3 gdyż jest to niewielka tak naprawdę różnica a różnica cenowa jest znaczna. Najlepiej wybierać co najmniej 2-milionową różnicę.
Jeśli chodzi o konkretny model to wybór należy do ciebie.

--


Bogwie schodzą by o mnie walczyć. Nie mam kompetencji by im wierzyć...

... I TYLKO MILCZĄ KAMIENIE...
a poza tym mam do oddania kilka kucyków rasy trojan
www.animals.org.pl

 
21-12-05 14:21  Re: Jaką cyfrówkę kupić ???????
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

A410 można kupić już za 499 złociszy :-)
np. tu: http://www.agito.pl/index.php?pid=25779&cid=1&p= (sklep sprawdzony, godny polecenia).
A jeżeli jednak coś z nieco wyższej półki, to polecam A610 (również Canon) - dla mnie ten właśnie aparat ma idealny stosunek możliwości i jakości do ceny (nieco powyżej 1000 zł).

Pozdr.

Yaris



Post zmieniony (21-12-05 14:22)

 
21-12-05 15:25  Re: Jaką cyfrówkę kupić ???????
Argus   

Dzięki za rady

Canon Power schot 610 to chyba bedzie to
ale podoba mi się jeszcze Fuji fine Pix E-500
Po świętach muszę sie zdecydować
Jak kupię to sie pochwalę :-)

Jeszcze pytanko od dyletanta fotografi:
Do czego i czy wogóle dla amatora przydaje się duży zoom typu 10 X albo 12 X ?

Jak fotografujecie elementy modeli to w trybie makro ??

--

Nie od razu Kraków zbudowano :-)


Post zmieniony (21-12-05 15:29)

 
21-12-05 19:24  Re: Jaką cyfrówkę kupić ???????
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

tylko Fuji5500;)
...acha!..pamiętaj...prawdziwy aparat powinien być ...czarny;)
....
w aparacie są dwa zoomy ...optyczny i cyfrowy...na cyfrowy wogóle nie patrz ponieważ powiększyć sobie w ten sposób możesz zdjęcie na kompie... optyczny jest najważniejszy... przybliżasz sobie COŚ o tyle razy (np.3x) bez pogorszenia jakości...
...o takie coś chodzi ale za bardzo się nie znam ... w zakupie mojego aparatu pomógł mi jeden z forumowiczów...i jestem super zadowolony;)))

--
------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

 
22-12-05 14:27  Re: Jaką cyfrówkę kupić ???????
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A ja ide kupic PRACTIKE zawsze miałem aparaty tej marki i sobie chwaliłem. Fakt , że do tej pory były to lustrzanki na klisze foto. Mysle jednak że firma dba o SWÓJ IMAGE.

--


 
22-12-05 15:22  Re: Jaką cyfrówkę kupić ???????
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Hmmm... aparaty analogowe i cyfrówki (zwłaszcza segmentu kompakt) to jednak zupełnie nieporównywalne technologie. Renoma marki może tu naprawdę niewiele znaczyć lepiej jest dowiedzieć się jak najwięcej o wybranym modelu i sprawdzić go samemu (niektóre sklepy nie robią z tym problemów).

A warto też zawsze zerknąć tu: http://www.dpreview.com/
przykładowe zdjęcia i robione tam testy dają sporo do myślenia.

Pozdr.

Yaris

 
22-12-05 19:28  Re: Jaką cyfrówkę kupić ???????
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Fulkrum3 - właśnie kupiłem Canona A-520 (niestety 410 był niedostępny) - jeśli masz jeszcze czas to radzę - fenomenalny, jak na tą cenę ;-)))

 
30-12-05 21:34  Re: Jaką cyfrówkę kupić ???????
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Nikona Coolpix 3200, nie jest to najnowszy sprzęt ale za 400 PLNów jest naprawdę super.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024