KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
11-01-24 14:53  Odp: Nasze Forum
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

oho coś się dzieje :D

może nawet doczekamy się dwudziestopierwszowiekowego wstawiania zdjęć na forum :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
11-01-24 14:57  Odp: Nasze Forum
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

te białe ramy dookoła to u wszystkich czy mam jakieś zwidy ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
11-01-24 16:47  Odp: Nasze Forum
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Brystol, którą przeglądarkę wykorzystujesz?

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
11-01-24 18:23  Odp: Nasze Forum
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Qrde, czuję się niedoceniony przez różne "systemy"! Wchodzę na Konradusa przez Firefox i nigdy nie spotkałem się z problemami, które tu sygnalizujecie. Jak to mówią Rosjanie: WAS IST DAS?

Czy ktoś mie, tępemu w tych klockach, wyjaśni o co tu chodzi? A teraz precz z żartami: pytam SERIO, bom ciekaw.

 
11-01-24 18:37  Odp: Nasze Forum
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Señor Comandante, już ich nie widzę, znikły.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
11-01-24 21:34  Odp: Nasze Forum
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Hejka

Mam pytanko:
W moich galeryjkach nie wyświetlają się miniaturki, ale jak kliknę to wyskakuje duże zdjęcie poprawnie. Zdjęcia mam na dysku google.
Czy coś się stało na forum, że nie ładują się miniaturki?
Jeszcze parę dni temu wszystko było OK.

 
12-01-24 10:50  Odp: Nasze Forum
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

@Biały: mogę się oczywiście mylić ale wydaje mi się że to zmiany po stronie dysku Google. Gdy spróbujesz otworzyć miniaturkę z Twojej galerii w przeglądarce, n.p. https://drive.google.com/uc?export=view&id=16nMwN1qe6uAIQjdJNhFVQS_p9zz3CXHQ, to ona nie otwiera się od razu, tylko jest przekierowanie na https://drive.usercontent.google.com/download?id=16nMwN1qe6uAIQjdJNhFVQS_p9zz3CXHQ&export=view&authuser=0.

Gdy przeglądarka próbuje otworzyć miniaturkę wraz ze stroną forum to w panelu jest widoczna odpowiedź blokująca z Google:

Request URL: https://drive.google.com/uc?export=view&id=16nMwN1qe6uAIQjdJNhFVQS_p9zz3CXHQ
Request Method: GET
Status Code: 403 Forbidden

Content-Security-Policy: script-src 'unsafe-inline'


--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
13-01-24 15:01  Odp: Nasze Forum
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Czy jest jakaś opcja aby te miniaturki się wyświetlały? Ponaprawiałem większość swoich galerii przerzucając zdjęcia na googledrive i po paru dniach taka niespodzianka :(


Edycja: jest opcja aby miniaturki się wyświetlały. Przerzuciłem folder z miniaturkami z dysku google do google zdjęcia (da się to zaimportować z poziomu menu google zdjęcia). Następnie miniaturkę należy otworzyć i z menu kontekstowego skopiować link do adresu zdjęcia i wstawić go do postu w miejsce wcześniejszego linku do miniaturki. Wykonalne dla laika takiego jak ja, ale trochę zabawy z tym będzie.


--

Post zmieniony (13-01-24 16:45)

 
13-01-24 15:48  Odp: Nasze Forum
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

wasia napisał:

> Czy jest jakaś opcja aby te miniaturki się wyświetlały? Ponaprawiałem większość swoich galerii
> przerzucając zdjęcia na googledrive i po paru dniach taka niespodzianka :(


Jeśli Renata (El Comandante) tak pisze (post wyżej podaje konkretne, techniczne wyjaśnienie), to znaczy, prawie na pewno na 100%, że tak niestety jest, czyli w skrócie - problem jest po stronie google drive, a nie naszej i jest to po prostu zbieg okoliczności. Rozmawialiśmy dużo o tym co się stało, sami zasugerowaliśmy się na początku zbieżnością dat i wydarzeń, tzn. włączeniem na naszym Forum SSLa (certyfikat bezpieczeństwa) i tym że w tym samym czasie (prawie, bo po włączeniu zabezpieczeń 8 stycznia jeszcze dzień, dwa fotki z google drive były widoczne i według mojej wiedzy przestały być widoczne ok. 10/11 stycznia). Niestety. Co nie znaczy, że przechodzimy nad tym do porządku dziennego i nie będziemy szukać jakiegoś rozwiązania. Tyle mogę powiedzieć dzisiaj.

W związku z tym mam prośbę, chciałbym się dowiedzieć czy na innych forach lub witrynach też jest taka sama sytuacja jak u nas z fotkami udostępnianymi z google drive - tzn czy od kilku dni się nie wyświetlają, a może gdzie indziej nie ma takiego problemu? W takim przypadku tym bardziej będziemy mieli nad czym myśleć... Dlatego proszę, dajcie znać, jeśli ktoś coś wie, to niech tu o tym napisze. Dziękuję z góry.

pozdr,
k.

 
13-01-24 19:44  Odp: Nasze Forum
Bialy 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 32


 - 7

Konrad wygląda na to, że coś się pozmieniało na dysku google. Dokładnie tak samo mam na PaperModels. Jak będę miał troszkę czasu spróbuję to naprawić.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024