KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-12-23 20:47  mikromaniak.pl pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i cenzury
mikromaniak.pl   

Witam wszystkich nazywam się Łukasz Bartosik i jestem właścicielem pierwszego portalu społecznościowego dla modelarzy mikromaniak.pl.

O co chodzi?

Po latach pracy fizycznej jak i korpo, dosłownie wszędzie gdzie się da, postanowiłem rzucić to wszystko i zająć się czymś naprawdę pożytecznym.

Mam trzydzieści osiem lat, niby niewiele na papierze, a czułem się jakbym miał lat sto!

Jestem przede wszystkim modelarzem, kleje sobie z przerwami oczywiście (wiadomo praca, rodzina, proza życia) od trzech dekad. I to jest moja największa pasja!

Trzy lata temu wpadł mi do głowy pomysł aby stworzyć pełnowartościowy portal społecznościowy dla modelarzy. Taki wolny od tych reklam, bez cenzury żeby każdy mógł dodawać treści jakie chcę, kiedy chcę i aby nikt a szczególnie korporacje nie wtrącały się w to co sobie człowiek udostępnia i publikuję (nie piszę oczywiście o patologii tylko o treściach związanych z modelarstwem i historią której również jestem ogromnym pasjonatem, jaki modelarz nie jest?)

Po tych trzech latach wzlotów, upadków, nauki programowania, tysiącach godzin przed komputerem, niezliczonych porażkach i sukcesach. Krok po kroku jestem nareszcie tutaj!

Czym jest mikromaniak.pl?

mikromaniak.pl jest pierwszym całkowicie wolnym od reklam i cenzury (i zawsze tak będzie) portalem społecznościowym stworzonym dla modelarzy przez modelarzy.

Portal stworzyłem za własne pieniądze ze wsparciem merytorycznym wielu życzliwych osób a jakie są koszta takiego przedsięwzięcia wie każdy kto posiada responsywną stronę internetową a kto nie posiada to już wyjaśniam, za tę kwotę można kupić dom :) nie jestem informatykiem programowania nauczyłem się sam.

Konkrety:

-mikromaniak.pl jest darmowy (w wersji ograniczonej tzn. każdy może stworzyć konto i korzystać z pełnej funkcjonalności serwisu dostępnej na daną chwilę oprócz jednej funkcji a jest nią dodawanie zdjęć i innych plików, ta funkcja będzie dostępna tylko dla wspierających na zrzutka.pl, co ważne ta opcja nie jest zablokowana tylko status każdego użytkownika będzie weryfikowany co 7 dni i zdjęcia osób nie wspierających będą po prostu kasowane) i tylko zdjęcia reszta zostanie bez zmian

-dlaczego wsparcie jest niezbędne? Chodzi o utrzymanie serwerów, konserwacje i administrowanie strony itp,to są koszty stałe i są ogromne (zaczynając przygodę z mikromaniak.pl nie miałem pojęcia z jakimi kwotami wiąże się taki projekt)

-o jakiej kwocie wsparcia mowa? 10zł dyszka miesięcznie dyszka w zupełności wystarczy, od tej kwoty muszę zapłacić podatki itp. zostaje około 6zł netto

Co dostajesz w zamian?:

-pełną funkcjonalność strony dostępnej na dany moment BETA 1.0.0.1. (kolejne aktualizacje w przygotowaniu)

-100Bb (ta pojemność będzie cały czas zwiększana) przestrzeni na zdjęcia, dodawanie jest proste i intuicyjne taka przestrzeń spokojnie wystarczy na kilkadziesiąt zdjęć w dużej rozdzielczości (ale uważaj na wielkość swoich mediów bo miejsce szybko się skończyć może jak będziesz szaleć) strona nie posiada kompresora plików więc takie zdjęcie jakie dodasz tak zostanie wyświetlone (wiadomo żeby detale było widać :)

-strona działa na telefonach i tabletach, zdjęcia można również dodawać bezpośrednio z urządzeń mobilnych

-100mb jest pojemnością zawartości jaką możesz dodać łącznie, nie ma limitu transferu oglądania treści zamieszczanych, czyli każdy może sobie oglądać Twoje zdjęcia ile razy chcę

-na chwilę obecną mikromaniak.pl jest dostępny w formie BETA 1.0.0.1. (testowa) możliwe są lekkie problemy chociaż tych nie przewiduje ponieważ strona pomyślnie przeszłą testy ALFA

-im więcej wspierających tym szybsze aktualizacje i tym więcej nowych funkcji będzie dodawanych

-strona zawiera wewnętrzny komunikator między użytkownikami

-możesz stworzyć swój profil ze zdjęciami, opisem modelarstwa jakim się zajmujesz i wiele wiele innych

-strona ciągle się rozwija, strona zawiera certyfikat bezpieczeństwa SSL Twoje dane są bezpieczne

-każda aktualizacja będzie zwiększać Twoją pojemność Mb aż do całkowitego zniesienia limitów zniesienia limitów

-co możesz dodawać? Wszystko co chcesz w temacie modelarstwa i historii wejdź na stronę zarejestruj się i zacznij zabawę https://www.mikromaniak.pl

-promuj swoją firmę, pokaż swoje modele bez obaw, że pokazujesz jakieś oznaczenia, dziel się doświadczeniem i ucz się od innych

I to tyle w skrócie. Więcej dodawać bedziemy na bieżąco bezpośrednio na stronie linki do strony poniżej enjoy!

Stronę tę dedykuję wszystkim osobą pasjonującym się modelarstwem i historią, więc zapraszam Was wszystkich do zabawy, w końcu mamy swoje miejsce w sieci dostosowane do naszych czasów i potrzeb!

Zapraszam wszystkich serdecznie!

Link do portalu https://www.mikromaniak.pl

Link do wsparcia https://zrzutka.pl/nav8j4

--
Pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i bez cenzury!

 
13-12-23 21:04  Odp: mikromaniak.pl pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i cenzury
rpt.model     

Siemandero
No to Witamy.
Już zarejestrowany u Was , mam nadzieję że współpraca przebiegnie pomyślnie.

Tak swoją drogą popracuj nad pod-linkowaniem.
No i nie wiem jak to ma się do regulaminu Konradusa gdzie jeszcze do niedawna było:
Nie będziesz promował konkurencyjnych forum na Wieki Wieków Amen.
Ale może przyszła jakaś odwilż czy cóś takowego.

Pozdrawiam.

 
13-12-23 21:30  Odp: mikromaniak.pl pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i cenzury
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 


" nie mozesz wstawiac zdjec " jako nie wspierający,

nawet tych z fotosika itp ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
13-12-23 21:32  Odp: mikromaniak.pl pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i cenzury
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Spóźniłeś się o dobre kilkanaście lat, teraz rządzi ryjbuk pożerając wszytko co było w miarę sensowne, fora modelarskie są passe, zdychają, szczególnie takie pozostawione same sobie...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-12-23 21:52  Odp: mikromaniak.pl pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i cenzury
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Obawiam się, że kolega Ceva ma rację... Ale życzę powodzenia w projekcie. Sam też miałem podobne plany i spaliły na panewce. Za wzór możesz spojrzeć na stronkę modelezkartonu. Zobacz kiedy powstała i zobacz ilu ludzi aktywnie na niej klei. Ogólny wynik mieści się gdzieś w widełkach pomiędzy nędzą a dramatem. Tak czy inaczej trzymam kciuki.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-12-23 22:52  Odp: mikromaniak.pl pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i cenzury
mikromaniak.pl   

rpt.model - dziękuje za rejestrację byłeś pierwszy, nad linkami pracujemy, mikromaniak.pl nie jest forum ani w żaden sposób nie konkuruje z żadnym modelarskim forum stroną innymi tematami modelarskimi, wręcz przeciwnie powstał po to aby wspierać te strony i inicjatywy, tak żebyśmy mieli właśnie swojego Facebooka a nie robili co nam karzą korpo ludki, dodasz coś ze swastyką i ban (sam ostanio dostałęm bana haha)

Brystol - zdjęcia może dodawać każdy, czy będą usuwane, nie wiadomo to zależy od ruchu na stronie, na pewno będziemy informować przed ich kasowaniem tak żeby każdy mógł sobie zrobić kopie lub zdecydować się wsparcie, a swoją drogą fotosik jest płatny i to za transfer zwrotny a mikromaniak.pl daje pojemność i już każdy ogląda sobie co chce i ile razy chce i to za 1zł bo tyle wystarczy

ceva - a ja uważam że jest idealny moment, fora są ciężkie do ogarnięcia właśnie pod względem dodawania zdjęć a na mikromaniak.pl dodawanie jest proste jak właśnie na ryjbuku, klikasz i masz albo robisz z telefonu i dodajesz

Mucha - dzięki za słowa wsparcia, ja wiem, że projekt wypali :)

I tak koniec, projekt będzie wspierany i kontynuowany przez 3 lata dzień w dzień noc w noc, na 100% bo tyle jest opłacone, w przygotowaniu kolejne strony, aktualizacje nowości itp, czekam na Was codziennie a przede wszystkim na Wasze sugestie tak żeby strona była ciekawa dostosowana do potrzeb większości bo wiadomo, że każdemu dogodzić się da.

Siedzę nad tym od trzech lat to posiedzę jeszcze trzy i nie chodzi o kasę tylko żeby coś zmienić.

Pozdrawiam

--
Pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i bez cenzury!

 
14-12-23 06:48  Odp: mikromaniak.pl pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i cenzury
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

No to właśnie trzeba przeciwdziałać supremacji FB. Sam nie mam tam konta ale z tego co się orientuje to jako forum nie spisuje się, bo w zalewie postów te starsze giną gdzieś w czeluściach, a na formach jest to uporządkowane. Juz zakładam konto na mikromaniak, zobaczymy co to jest.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
14-12-23 17:48  Odp: mikromaniak.pl pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i cenzury
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No dobra, a gdzie tu jest nowa jakość w stosunku do już istniejących forów, na przykład Konradus czy Papermodels?

 
14-12-23 18:21  Odp: mikromaniak.pl pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i cenzury
Wojciech Cięciwa   

Że istnieje szansa, że nie będzie się 'zacinać' jak Konradus ?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
14-12-23 18:44  Odp: mikromaniak.pl pierwszy modelarski portal społecznościowy bez reklam i cenzury
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

- 100mb jest pojemnością zawartości jaką możesz dodać łącznie

Na chwilę obecną te 100 mb to jest tyle co nic. W mojej dość krótkiej relacji z galerią zdjęcia zajmują nieco ponad 50 mb. Czyli na tym portalu byłyby to 2, max 3 niezbyt rozbudowane relacje z budowy.

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024