KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 59 z 73Strony:  <=  <-  57  58  59  60  61  ->  => 
23-03-24 06:54  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

NIEZREALIZOWANY POMYSŁ LATAJĄCEGO LOTNISKOWCA



Zmodyfikowany B-747 miał przewozić osiem myśliwców.
Launch bay – Wnęka startowa
Recovery bay – Wnęka odzyskiwania [samolotu]
Refueling – Tankowanie

Pomysł, co to dużo mówić, był kretyński i dlatego nie poczyniono żadnych formalnych działań.


PO CO TO?

Sklep w Austrii



Możliwe jednak, że jest tego wyjaśnienie: banany miały już plamki na skórce, i obawiano się że nikt takich nie kupi.


JAK DUŻE JEST NASZE SŁOŃCE?

Słońce jest większe niż 70% znanych nam gwiazd, więc ma „ponadprzeciętną” wielkość. Jest jednakże karłem w porównaniu do niektórych. Większość największych z nich nie jest dużo masywniejsza od Słońca, ale nie należą one do „ciągu głównego”, który opisuje stabilne gwiazdy, składające się głównie z wodoru.

Jeśli mówimy o masie, istnieje wiele gwiazd o wiele masywniejszych od Słońca. Syriusz, najjaśniejsza gwiazda na nocnym niebie, ma masę około dwukrotnie większą od masy Słońca. Wiemy o tym, ponieważ krążą wokół niego dwie gwiazdy towarzyszące, co pozwala określić jego masę na podstawie prawa grawitacji. Najbardziej masywną gwiazdą o której wiemy, jest BAT 99–98, która ma masę 226 słońc. Tak duże gwiazdy powinny być rzadkie, ponieważ im są większe, tym bardziej ich własna luminancja faktycznie wypiera nową materię, która się do nich zbliża (cokolwiek by to znaczyło!).

Ale jeśli mówimy o średnicy, największe gwiazdy, które zazwyczaj znajdują się w późnych stadiach swojego życia i wyczerpały większość dostępnego wodoru, sprawiają, że nasze Słońce wygląda przy nich wręcz mizernie.

Słońce (Sol) w lewym dolnym rogu. Ledwo je widać!




PILNOWANIE NIEWIEŚCICH CNÓT (NIEJAKI CZARNEK BYŁBY SZCZĘŚLIWY :-)

Chicago 1922. Aresztowanie za urągające cnocie – i przepisom - kostiumy kąpielowe.




KOSZMAR, W KTÓRY TRUDNO UWIERZYĆ

Dzielnica Mongkok w Hongkongu to najgęściej zaludniony obszar na świecie: 130.000 ludzi na kilometrze kwadratowym.

Zdjęcia przedstawiają tak zwany „Pałac Potworów”, prawdziwie ludzkie mrowisko, mieszczące dziesiątki tysięcy rodzin!

, ,
,


*

Generał mówi do szeregowców:
- Z prośbami walcie do mnie jak do własnego ojca!
Na to któryś woła:
- Tato, pożycz mi 200 zł i kluczyki do wozu!

*

- Szeregowy Kowalski, jak wygląda wasza broń?
- A co? Znalazła się?

--

 
23-03-24 07:26  Odp: CIEKAWOSTKI
yak   

Tak przed 7.00, bez ostrzeżenia, usprawiedliwienia? Ale i tak jesteśmy, no bo yak inaczej :-)

@Pomysł, co to dużo mówić, był kretyński i dlatego nie poczyniono żadnych formalnych działań.
Czyżby? A krążowniki Imperium to pies? Przynajmniej wiadomo, że pomysł nie przepadł.

--


Post zmieniony (23-03-24 07:31)

 
23-03-24 08:56  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A ty co cwaniaczku, robisz kontrol o wpół do ósmej? Piszę kontrol, bo nie jesteś kobietą (w takim przypadku byłaby kontrola).

 
23-03-24 09:19  Odp: CIEKAWOSTKI
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ten pałac potworów nie jest to jakiś atrystyczny fotomontaż na konkurs fotograficzny abo co, jakiś collage, zlepek zdjęć aby wystraszyć maluczkich:

"tak bedzieta za chwile mieszkać, wy gimbazo smartfonowo internetowa !"

podpisano: sztuczna intelegencja

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
23-03-24 11:36  Odp: CIEKAWOSTKI
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Dzielnica Mongkok w Hongkongu to najgęściej zaludniony obszar na świecie: 130.000 ludzi na kilometrze kwadratowym.

Zdjęcia przedstawiają tak zwany „Pałac Potworów”, prawdziwie ludzkie mrowisko, mieszczące dziesiątki tysięcy rodzin!


Oczywiście jest to fotomontaż. To miejsce w rzeczywistości wygląda tak:


Choć standard życia z pewnością nie jest tam wysoki...

--
pozdrawiam
Piotr




Post zmieniony (23-03-24 11:41)

 
23-03-24 12:35  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Ooooo,ale się nabrałem :-) Ale kuchnia przy sedesie jest jak najbardziej prawdziwa, i liczba ludzi na kilometr kwadratowy też.

 
23-03-24 13:13  Odp: CIEKAWOSTKI
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Żeby znaleźć kuchnie przy sedesie to nie trzeba do Chin jechać, wystarczy u nas przejrzeć oferty "apartamentów" na sprzedaż i wynajem ;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
23-03-24 13:24  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Moi drodzy,

Jak już kilka razy się przekonałem, nie zawsze zamieszczona przeze mnie Ciekawostka jest do końca prawdziwa. No cóż, wybaczajcie mi, a jeśli nie chcecie tego robić, to musicie się zgodzić na zamieszczanie kolejnych Ciekawostek po bardzo starannym ich sprawdzeniu, czyli – powiedzmy – tylko raz na tydzień:-)

Zakładam jednak że wolicie, aby zostało jak jest, tym bardziej że cieszy mnie wasze czujne oko. Cuś nie tak, to lećta z korektą! Liczy się zabawa.

A za sokole oko Piotra – dodatek specjalny, i to gratis!

KOLEJNY ELEKTRYCZNY SAMOCHÓD



1909. Samochód Fritchle Electric. „100 mil (160 km) na jednym ładowaniu w mieście czy poza nim”. Cena 2.000 dolarów, na dzisiejsze to 68.000 dolarów!

NIETYPOWY PROTEST

Lata 80. Kiedy Związek Radziecki najechał Afganistan, niektóre stacje benzynowe w Toronto odmówiły sprzedawania paliwa do Ład.



Napis głosi: NIE BĘDZIEMY TANKOWAĆ ŁAD, DOPÓKI SOWIECI SIĘ NIE WYCOFAJĄ



Przy okazji do Piotra. Rzeczywiście, masz rację :-)

--


Post zmieniony (23-03-24 13:38)

 
24-03-24 00:27  Odp: CIEKAWOSTKI
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Właśnie skończyłem oglądać mecz Świątek, za chwilę wpół do pierwszej, jakby nie było, już jest niedziela. A ponieważ być może nie wstanę przed ósmą, już teraz daję niedzielne Ciekawostki żeby potem mi yakieś yaki nie marudziły że już ósma rano w niedzielę, a akra wciąż śpi :-)


NAJWIĘKSZY CZOŁG, BĘDĄCY KIEDYKOLWIEK NA WYPOSAŻENIU WOJSKA



Char 2C był francuskim czołgiem superciężkim, największym czołgiem, jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Ważył aż 69 ton – dla porównania Tygrys ważył do 59 ton. Rozpoczęto nad nim prace jeszcze podczas I wojny światowej, ale wszedł do służby dopiero w okresie międzywojennym. Było tego raptem 10 sztuk.

Bardzo szybko uznano go za przestarzały, więc służył tylko do propagandy, i pokazywania dla podnoszenia morale. Po ataku Niemiec na Francję trzymano czołgi z dala od linii frontu. Aby zapobiec przejęciu ich przez Niemców, wysłano je pociągiem na południe kraju.

Czołgi numer 92, 93, 94 i 95 zostały celowo zniszczone przez Francuzów, a sześć pozostałych dotarło do Landres. Następnie zostały wysłane do Neufchateau, skąd przekierowano je do Dijon. Niestety linia kolejowa, na której akurat znalazły się wagony z czołgami, została zablokowana. Podjęto wtedy decyzję o ich zniszczeniu, ale wcześniej dopadła je niemiecka 8. Dywizja Pancerna.

Czołg o numerze 97 (na zdjęciu poniżej) wysłano do Berlina jako trofeum wojenne. Zniknął stamtąd w niewyjaśnionych okolicznościach w 1948 roku. Podobno jest w słynnym rosyjskim muzeum w Kubince, ale nie ma żadnych potwierdzających to zdjęć.




POMYSŁ Z 1924 ROKU NA ROBOCOPA



W miejscu bioder TEAR GAS TANK czyli zbiornik gazu łzawiącego. TEAR GAS OUTLETS to dwie dysze rozpylające go.

*

Święty Mikołaj zgubił pewnego roku okulary, i potem już nigdy go nie widziano…


*

Dwaj sąsiedzi rozmawiają przez ogrodzenie:
- Bardzo przepraszam za moje kury, które wydziobały wszystkie nasiona pańskich kwiatów.
- Ależ to drobiazg, to ja przepraszam za psa, który wydusił panu te kury.
- Nie ma o czym mówić, żona rozjechała go przecież samochodem.
- Tak wiem, podziurawiłem w nim opony...

--

 
25-03-24 01:03  Odp: CIEKAWOSTKI
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Akra napisał:

> PILNOWANIE NIEWIEŚCICH CNÓT (NIEJAKI CZARNEK BYŁBY SZCZĘŚLIWY :-)

Do pana Czarnka, chociaż to mój ziomek z Lublina, nie będę się odnosił, bobym się wpędził w okrutną niestrawność. Niestety.
Ale o niewiastach, to czemu nie...



P.S.: prosimy nie powtarzać... ;>

pozdr,
k.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 59 z 73Strony:  <=  <-  57  58  59  60  61  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024