KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-06-23 23:41  Sztuczna inteligencja a projektowanie modeli.
Majk79   

Tak jak w tytule wątku. Czy myślicie że już za czas bardzo niedługi, AI pozwoli nam na szybkie, bardzo merytoryczne i dokładne projektowanie modeli? Czy ktoś z Was już się do tego przymierza?

 
02-06-23 00:23  Odp: Sztuczna inteligencja a projektowanie modeli.
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czołem.

Ciekawe pytanie. Ai już piszą książki i to z powodzeniem.

Są jakieś Ai do projetkowania 3d bo ja nie w temacie kompletnie?

Osobiście uważam, że będzie to możliwe ale modelarstwo a szczególnie te kartonowe to raczej temat niszowy, wątpię żeby powstała platforma specjanie pod ten rynek. Ale pod inne podobne pewnie tak, jakieś mody fanowskie itp.

--

Post zmieniony (02-06-23 00:24)

 
02-06-23 00:30  Odp: Sztuczna inteligencja a projektowanie modeli.
Cypis2012   

Już teraz AI jest używane do tworzenia 2D to jest obrazów i zdjęć (nawet jeden ze znanych fotografików , stworzył kilkadziesiąt zdjęć , wygrał jakąś nagrodę przy ich pomocy i dopiero wtedy przyznał , że była to swoista prowokacja , mająca pokazać co może się stać w przyszłości przy mocy wykorzystania AI) . A od 2D do 3D tylko krok. Tak naprawdę nie wiemy , jak AI jest już wykorzystywane np. w projektowaniu nowej broni (samolotów, rakiet itp.)

 
02-06-23 00:37  Odp: Sztuczna inteligencja a projektowanie modeli.
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ciekawe rzeczy piszesz. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Matrix nadciąga.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 
02-06-23 08:22  Odp: Sztuczna inteligencja a projektowanie modeli.
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sądzę, że nawet bez AI taki system byłby możliwy.
Należało by dostarczyć odpowiednio dokładne plany w 2D, na podstawie, których program by stworzył bryłę 3D modelu, a następnie podzielił na fragmenty i rozrysował siatki. Inna historia, czy byłoby to sklejalne dla człowieka.
I tu byłby sens np. uczenia maszynowego. na podstawie powiedzmy kilkuset najlepszych wydanych modeli system nauczyłby się jak najlepiej zaprojektować detale dla ludzi. Inny pomysł to taki, że system AI na podstawie samych zdjęć i filmów potrafiłby zaprojektować bryłę 3D modelu i dodatkowo realistycznie zwaloryzować.
Możemy sobie wyobrazić sytuację, że wpisujemy w program "zaprojektuj mi model Bismarcka z roku 1941 średnio zdetalizowanego do 500 części w skali 1:268" i....... gotowe :-)

Ale to wszytko to pikuś.
Prawdziwym wyzwaniem byłoby stworzeni dwóch manipulatorów w kształcie ludzkich dłoni, które potrafiłyby wyciąć i skleić model z gotowej wycinanki!

 
02-06-23 09:04  Odp: Sztuczna inteligencja a projektowanie modeli.
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ale czy ta Szuczna Inteligencja, jeżeli to już będzie rzeczywiście Inteligencja, będzie się chciała tym zajmować, tzn, bzdetami z papieru i to jeszcze takimi aby "były jak w rzeczywistości" ?

może sie zaśmieje w kułak, a dali von ! ja tu panie patrze jak was z tego padołu wytrzebić !

Panowie , lepiej nie wywoływać wilka z lasu, bo nie bedzie co lepić

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
02-06-23 16:47  Odp: Sztuczna inteligencja a projektowanie modeli.
yak   

A yak zacznie sklejać, to już pozamiatane :-)

 
02-06-23 23:54  Odp: Sztuczna inteligencja a projektowanie modeli.
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest to jakieś rozwiązanie. Wieszczą że AI nas zniszczy. Podsuńmy jej trochę modeli, wciągnie się i wyjdzie na cyfrowych ludzi. Niech się czymś zajmie zamiast myśleć o Skynecie.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-06-23 14:42  Odp: Sztuczna inteligencja a projektowanie modeli.
Wojciech Cięciwa   

Ja widzę raczej SI jako twórcę planów - w końcu komputer to gigantyczny kalkulator.
Przeliczanie danych z rysunków nie stanową dla SI problemu.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
17-07-23 12:56  Odp: Sztuczna inteligencja a projektowanie modeli.
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

A jak tu potem pluć że coś jest NIE SKLEJALNE ???
Świat zwariował .!


Pozdrawiam .


,,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024