KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
07-04-23 09:30  Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

tu fajna sprawa
https://youtu.be/AMVbkuq2pcc
widać, umowy z MM już nie są takie restrykcyjne ;-)
cena troszkę poraża jakby przyszło zakupić komplet zresztą, MM też zapowiada wznowienie tego modelu ale już z innym malowaniem i znając możliwości, raczej nie będzie to metalik
co do odgrzewania kotletów... głównie, przyczynkiem stało się wydawnictwo KK, bo przez większość czasu, przyzwyczaiło nas do tego, że w następnym numerze będzie raczej zawsze coś "nowego", widać i czasy się zmieniły i zapotrzebowanie
i tak jak było już napisane - kto chce kupi, kto nie, to nie ;-)
ja tam tylko czekam na "kotleta" w postaci ORP Pioruna, bo ile razy był odgrzewany?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
07-04-23 09:53  Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Koledzy
Wznowienie, czy nie, może inny model ?
Na święta znowu " Kewin sam w domu" oglądać czy nie oglądać ? Ile razy można ?
A tymczasem przed TV zasiada nowe pokolenie i śmiać się będzie do łez.
Może inny film? Może inny model, inne malowanie, może plastik, zapałki czy własny projekt ?
Kto komu zabroni ?
Nie jęczmy, pozwólmy autorom, /wydawcom/ działać na własną odpowiedzialność. Niech spełniają nasze marzenia.
Jak nie trafią w czyjeś gusta, to poniosą stratę.
Amen.

 
07-04-23 11:20  Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Cześć,

Myślę, że sytuacja dojrzała już do tego, aby przenieść ten wątek do CAFE.
Jest to najlepsze miejsce na kanapowe dyskusje, aczkolwiek wątek nadal będzie śledzony pod kątem sposobu wyrażania swoich poglądów w odniesieniu do innych uczestników forum.
Wycinam wpisy, które stoją w sprzeczności z regulaminem.

Proszę o kulturalną dyskusję.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-04-23 20:25  Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No dobrze, Panowie. To ja mam pytanie.

Answer wypuścił Su 22 łaciatego, szarego, wietnamskiego teraz niebawem wenezuelskiego czy brazylijskiego. Czy są różnice w szkielecie laserowym do tych wydań, czy każdy to to samo? Pytam, bo każdy jest opisany inną nazwą, a wydaje mi się, że powinny być takie same, wszak to ten sam model...

Ma ktoś wiedzę w tym temacie?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-04-23 14:22  Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"
Lukee 

 

Czy to kotlet odgrzewany
Czy w nowej on panierce?
Admin nerwy ma zszargane
Albowiem jest w rozterce.

Czy ten wątek zamknąć w diabły
Czy też przenieść do Cafe?
Już tu ciężkie słowa padły
Czy ma zamknąć go czy nie?

Co modelarz to opinia
Każdy z braci inną ma,
Gdy kulturę się nagina
Admin robi mu pa, pa!

 
15-04-23 06:06  Odp: Nowość czy odgrzewany
Greg77   

--

Post zmieniony (16-04-23 15:50)

 
19-04-23 23:02  Odp: Nowość czy odgrzewany "kotlet w innej panierce"
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Jeden z kolegów modelarzy poprosił aby napisać kilka słów o nieścisłościach w modelu krążownika proj 1164 Slawa/Atlant czyli niedawno wydanej "Moskwie" w tym wątku.
Mi się zawsze podobała architektura tych okrętów, taka nie spotykana w innych jednostkach.
Jest to tylko moja opinia, ale wydaje mi się, że model był albo bardzo pospiesznie robiony albo niedopracowany i ma kilka błędów, które "rzucają się w oczy" już na samym początku:
- nadbudówka czy też segment mostka dowodzenia na ścianie frontowej ma 5 okien, gdy oryginały i na okładce jest 7 okien, jest to spowodowane złą geometrią tej nadbudówki - ściana frontowa jest za wąska, jej ścięcia zaczynają się w tym samym miejscu co ściany boczne poziomu niżej, tym czasem w oryginale ściana frontowa mostka dowodzenie wystaje poza szerokość poziomu poniżej,
- okna w nadbudówkach są bardziej pionowe, czyli ich szerokość jest mniejsza od wysokości, gdy tak na prawdę okna powinny być poziome - większa szerokość od wysokości,
- wyrzutnie systemu S300 Fort w modelu mają zaznaczone 10 pozycji "pojemników rakiet", w rzeczywistości jest ich 8, nie ma w modelu odwzorowanej pokrywy wyrzutni - w rzeczywistości są to wyrzutnie typu rewolwerowego - czyli jedno okno wyrzutni jest do wystrzeliwywania rakiet, a po wystrzeleniu rakiety cały bęben pod pokładem się obraca do następnego pojemnika z rakietą,
- siatki radarów i ażurowych konstrukcji masztów może w modelu fajnie wyglądają, ale w rzeczywistości mają całkiem inną budowę,
- bulaje na burtach - takich to chyba nawet transatlantyki nie mają, w modelu mają 3 mm średnicy co by odpowiadało 60 cm średnicy, wg mnie są trochę za duże,
- nie wiem jak wyjdzie to wcięcie na kotwicę na burcie po sklejeniu ale ma dość dziwną budowę w modelu,
- stelaże pod główne pociski P500 są dość mocno uproszczone - w zasadzie jest tam tylko ściana boczna i fronty wyższych cześć, zaś w rzeczywistości jest to bardziej obudowane,

Podsumowując, jeśli ktoś chce zbudować model tego krążownika to będzie miał model wg mnie taki uproszczony, zaś jeśli chce mieć bardziej wierny oryginałowi to ma bazę i musi trochę pobawić się w "prawdziwego" modelarza i podorabiać detale oraz przerobić pewne elementy, które wymieniłem wyżej. Na szczęście dla współczesnych jednostek zdjęć w internecie jest sporo i jest na czym bazować, nawet dla tego konkretnego okrętu.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
22-04-23 17:42  Odp: Nowość czy odgrzewany
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam
Na pocieszenie dodam , że model ma długośc 92,8 cm czyli inna niz na okładce, znaczy trzyma wymiar. Dodałbym jeszcze brak śmigłowca pokładowego. Zgodzę się z Najger, że model opracowany w pośpiechu i na kolanie. A szkoda bo ma ciekawą sylwetkę. A i jeszcze skopane są: dżwigi , ten główny i jakiś podnośnik z lewej burty, brak również jednej łodzi, czy szalupy. Przy budowie tego modelu można wykorzystac niektóre elementy z krążownika Piotr Wielki, łodzie, system Fort, radar główny Woschod. Dobre zdjęcia są na forum balancer.ru, dział Morskoje i Sudomodelizm, oczywiście w cyrylicy całe forum. A zapomniałem dodać, że na kominach, nadbudówkach, nie sa zaznaczone , żadne drabinki, stopnie, relingi itd, włazy to jakaś szopka, kompletnie brak olinowania, oraz anten innego typu niż prętowe, których sporo jest na okręcie.

Post zmieniony (22-04-23 17:55)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024