KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 18Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-02-23 15:49  Odp: Nieustający Konkurs CLIV
yak   

Się pływało do Brystolu, się bywało to się wi :-) yak to mówią podróże kształcą.

To ja wrócę do małomodelarzowych zagadek kategorii muszej. Tak pokopałem i zauważyłem, że jedna, jedyna okładka była szczególna. A jak głębiej pokopałem to znalazłem drugą, też szczególną. Pierwsza to okładka z najuboższą kolorystyką ever (aż mi się pierwszy i drugi telewizor w moim życiu przypomniał). A druga zawiera "fotosy" popularnych postaci.
Proszę podać o które nr MM się mnie rozchodzi.

 
22-02-23 16:00  Odp: Nieustający Konkurs CLIV
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dopiero teraz wszedłem na ten wątek. Wojtku, jakie "Już przecież udowodniono"?, skoro na samym początku przywołanego artykułu czytamy, iż jest to "jedynie prezentacja pewnej koncepcji". Koncepcji (jednej z wielu!) nie można nazywać dowodem, i to - jak wynika z twojej wypowiedzi - definitywnie zamykającej sprawę.

 
22-02-23 16:33  Odp: Nieustający Konkurs CLIV
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Najuboższa graficznie, w sumie dwie z 1959 roku. Parowóz Pt 47 i okręt Trzy Korony. Obie to czarno białe szkice.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
22-02-23 16:37  Odp: Nieustający Konkurs CLIV
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czyżby T34 z 68 roku? Na okładce Gajos z kolegami...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
22-02-23 19:25  Odp: Nieustający Konkurs CLIV
yak   

T-34 pasuje. Ale w 1959 wyraz "Modelarz" był na niebiesko. Szukamy kolorystycznie uboższej okładki. Mniej kolorowej.....

 
22-02-23 19:29  Odp: Nieustający Konkurs CLIV
Emeritus   

@yak
pierwszy MM-7/1981 - Defiant - okładka jest czarno-biała do tego stopnia, że nawet logo MM jest też czarno-białe. Wspomniany Pt-47 (MM 1/1959) miał przynajmniej kolorowe literki w logo.

drugi MM-6/1968 - na okładce nieśmiertelni 4 pancerni (i pies).

--
Pozdrawiam, Emeritus Marek Ł.

 
22-02-23 19:40  Odp: Nieustający Konkurs CLIV
yak   

No i gitara. Ja pamiętam tego Defianta. Był taki smutny, czarno-biały, a masakrowanie przeze mnie wieżyczki kawałkiem żyletki.... było minęło.
Zadajesz.

 
22-02-23 20:36  Odp: Nieustający Konkurs CLIV
Emeritus   

MM ciąg dalszy.

Według mojej wiedzy 2 różne modele (wydania) MM nie miały żadnej numeracji na okładce.

O pierwszym wydaniu nawet szanowna redakcja zapomniała po śmierci Smolisa. Nigdy nie było go w oficjalnych spisach MM wydawanych okresowo przez redakcję, a także nie było choćby jednego egzemplarza archiwalnego na Chocimskiej.

Drugi przypadek to dokładna kopia wydania numerowanego.

Jakie to "numery" MM i jaka była ich zawartość?

--
Pozdrawiam, Emeritus Marek Ł.

 
22-02-23 21:32  Odp: Nieustający Konkurs CLIV
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ten pierwszy to wydanie specjalne z 1960 roku, dwa sylwetkowe samoloty jak-23 i chyba Su-3.

Drugi to wydanie masowca Marszalek Budionny , orginalny z numerem to MM z 1974 roku, a bez numeru w jezyku rosyjskim do ZSRR.

--

Post zmieniony (22-02-23 21:39)

 
22-02-23 21:59  Odp: Nieustający Konkurs CLIV
Emeritus   

Brystol - zadajesz.

Dodam tylko, że nr S/1960 zawierał 4 modele samolotów sylwetkowych: PRIMOREC, M-2, SU-3 i Jak-23.
Modele miały służyć zwiększeniu zainteresowań lotniczych wśród młodzieży zorganizowanej jak i tej niezorganizowanej.
Całość opracowana pod egidą Kwatery Głównej ZHP.

--
Pozdrawiam, Emeritus Marek Ł.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 18Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024