KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-10-22 18:50  co sądzicie o wydawaniu Małego Modelarza.
marszko3759   

Ostatnio w kiosku spotkałem się z nowym modelem wydanym przez Wydawnictwo Ligi Obrony Kraju. Wydawnictwo to "zgubiło" w numeracji lata 2017 - 2021. Ponadto wydano rzekomo nowy numer samolotu Dornier Do-17 Z-1. Ciekawa rzeczą jest to że ten sam samolot wydany był w 2011 roku.
Czy takie rzeczy nie powinny być wydawane jako reprinty. Podobnie w Kartonowej Kolekcji ukazał się model samolotu który był już wydany przez to Wydawnictwo. Co sądzicie o czymś takim. Pozdrawiam marszko.

--
marszko3759

 
20-10-22 09:15  Odp: co sądzicie o wydawaniu Małego Modelarza.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia jaki rok widnieje na okładce i czy jest to powtórka.
Nie kupuję na półkę. Jak mam chęć na klejenie jakiegoś modelu to wtedy dopiero go kupuję.

 
22-10-22 20:34  Odp: co sądzicie o wydawaniu Małego Modelarza.
Lukee 

 

Oj Ryszard... Zazdroszczę samozaparcia ;-)
Ja nie dość, że ostatnimi czasy nie kleję to jeszcze nie mogę się oprzeć kupowaniu :-)

A odnośnie pytania: wydawcy czasem puszczają model "odświeżony" o jakieś dodatkowe elementy albo poprawione detale lub w innym malowaniu i jak najbardziej mogą to byś samodzielne "nowe" numery...

Post zmieniony (22-10-22 20:36)

 
30-12-22 09:29  Odp: co sądzicie o wydawaniu Małego Modelarza.
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Z czarnej dziury, co pochłonęła wszystko w latach 2017-2021 wyłoniła się znowu Burzyczka 4-5-6/2022 skala 1:200 nawet się nie pokusili żeby go przerobić na ORP Wicher. Jako patriota uważam że jako modelarz powinienem mieć na półce coś takiego, ale dokładnie go obejrzałem i doliczyłem się prawie 3-ch stron totalnej drobnicy, a to nie na moje nerwy. Projekt kadłuba wygląda solidnie, ach gdyby był w sali 1:100, to pasowałby do stojącego na półce ORP Dzik.

 
02-01-23 19:11  Odp: co sądzicie o wydawaniu Małego Modelarza.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kris, w setce miałbyś jeszcze więcej drobnicy.

Fajnie że wydali Burzę. Poprzednia już nie dawała rady. Zbyt uproszczona.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-01-23 11:25  Odp: co sądzicie o wydawaniu Małego Modelarza.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

W setce było by może więcej drobnicy ale za to dwa razy większej ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-01-23 12:46  Odp: co sądzicie o wydawaniu Małego Modelarza.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szczerze? Ani mnie to grzeje ani ziębi... Jestem już dużym modelarzem i kupuję to co mnie interesuje... Mali Modelarze mają do dyspozycji proste modele od Chomika, Jurka, Tarona.... Przyjemne w klejeniu modele Pawła i wszystko to za rozsądne pieniądze....Zresztą, kiosków RUCH'u już praktycznie nie ma więc i w sposób naturalny MM traci rynek i rację bytu..C'est la vie... Kto się nie rozwija ten się cofa... Nie będę płakał po MM gdy się skończy, dzięki temu przynajmniej garść projektantów pójdzie na swoje a partacze z nadania przepadną w odmętach historii...

--
GG 6801515

 
09-01-23 01:59  Odp: co sądzicie o wydawaniu Małego Modelarza.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Ja uważam, że jak jest potrzeba na MM to można wydawać. Tak, jak Jaroslav kupuję to, co mnie interesuje, oczywiście kilka modeli jest takich, które kupuję bo mam sentyment. Jestem w posiadaniu najnowszej Burzy, Cały model jest fajnie zaprojektowany, ale jak zauważył Kris, trzy strony drobnicy to dość sporo. Aha i jeszcze arkusze mi się wydają takie jakieś delikatne, jakby cieńszy karton. Czekam, aż ktoś relacje zacznie bo bym popatrzył czy gdzieś tam jakichś baboli nie ma.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
08-02-23 20:45  Odp: co sądzicie o wydawaniu Małego Modelarza.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Burza jest pięknie wydana, masa detali, wreszcie poprawne odbijacze nad śrubami, barwy, choćby te sławne wykładziny, czy maty... Cud, ino kleić. Ale papier, na którym to wydali to jakaś porażka, rozpada się w łapach, ranty sie ścierają od samego kładzenia na biurko. I co, albo skan i druk na coś dobrej jakości, albo capon 8 warstw... Napaliłem sie na ten model, ale poległem. Co do MM- czekam na tego Vittorio. Fajnie by było, gdyby był jakości ostatniego Hooda.

 
19-02-23 14:42  Odp: co sądzicie o wydawaniu Małego Modelarza.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Odpowiem tak:

Wolny rynek.

Rezygnacja z "betonu", upartego trzymania sie formy miesięcznika, dbałość o jakość kartonu, druku, atrakcyjność tematów = popyt.
Beton= ... wiadomo, co.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024