KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
15-10-22 21:21  Orzeł. Ostatni Patrol. Uwaga, mogą być spojlery
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć szanowni.
W kinach pojawił się film o Orle, film pana Bławuta, jak w tytule wątku. Byliście już na seansie? Kto był, chętnie wysłucham opinie, osądy, chętnie poczytam o Orle, o hipotezie z filmu. Co sądzicie? Dla mnie film był ciężki i niezrozumiały. W sumie trochę film o niczym, wiemy, że zaginęli, w sumie tylko to zobaczyliśmy... Zapraszam do dyskusji.

Post zmieniony (15-10-22 21:55)

 
18-10-22 13:47  Odp: Orzeł. Ostatni Patrol. Uwaga, mogą być spojlery
JoBox   

Nie oglądałem ale przeczytałem tę recenzję: "Orzeł. Ostatni patrol" - a mogło być inaczej... [Recenzja]
W sumie zgodna z tym co napisałeś.

Post zmieniony (18-10-22 13:48)

 
20-10-22 09:16  Odp: Orzeł. Ostatni Patrol. Uwaga, mogą być spojlery
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Po przeczytaniu kilku recenzji nie idę do kina na ten film, szkoda mi kasy :-)

 
20-10-22 10:49  Odp: Orzeł. Ostatni Patrol. Uwaga, mogą być spojlery
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po tym wywiadzie z reżyserem zrozumiałem te dziwne sceny, zamglone, niezbyt pasujące. Film odbieram nadal jako ciężki, ale to wyjaśniło wiele. To nie do końca film wojenny, bardziej metafizyczny, o przeżywaniu śmierci, gdzie odczuwa to i załoga i sam okręt jako twór, osoba czująca. W tym brzmieniu film jest świetny. Ale nie tego oczekiwałem. Hipoteza zatopienia podobno dość prawdopodobna. Choć całe lata temu ktoś z Forum naszego opowiadał o dziwnym spotkaniu w pociągu, jakby z załogantem Orła, starsza osoba, może sam Kłocz? Rozmowa o zatopieniu, hipotezach, zakończona stwierdzeniem "tam go nie znajdziecie"... Może wybiegam wyobraźnią, ale chciałbym kiedyś od ekipy Santi dostać dobre wieści...

 
20-10-22 12:09  Odp: Orzeł. Ostatni Patrol. Uwaga, mogą być spojlery
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Reżyser ma swoją wizję a ja mam swoje wyobrażenie o Orle.
I raczej nie chcę go zmieniać. Obejrzałem zapowiedź i nie poruszyła mnie w żaden sposób.
Nie chodzi o zdjęcia czy efekty. Nie poczułem klimatu.
Ponoć frekwencja w kinach tragiczna. Czyżby wizja reżysera zbyt trudna w odbiorze? Wstęp przed filmem i tłumaczenie łopatologiczne o co chodzi?
Może ludzie chcą widzieć jak nasi leją szkopów a nie przeżywać rozterki duchowe bohaterów? Nie wiem. A może ta tematyka nikogo nie obchodzi?
Wiadomo przecież że dla przeciętnego Janusza i Grażyny morze to gofry we Władku a góry to polewanie się szampanem w Zakopanem ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-10-22 18:10  Odp: Orzeł. Ostatni Patrol. Uwaga, mogą być spojlery
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Nie chodzę do kina na polskie filmy, a z tzw. patriotycznym farszem szczególnie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-10-22 09:21  Odp: Orzeł. Ostatni Patrol. Uwaga, mogą być spojlery
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Uważam, że warto zobaczyć dla samej scenografii, dobrze oddane życie na okręcie
wojna nie jest fajna

 
31-10-22 00:33  Odp: Orzeł. Ostatni Patrol. Uwaga, mogą być spojlery
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

,,Nie chodzę do kina na polskie filmy, a z tzw. patriotycznym farszem szczególnie. I NIE MUSISZ ! Przegoń tę bestie która Cię gnębi i wyluzuj .

Pozdrawiam :-))

Jańcio

--

 
31-10-22 12:37  Odp: Orzeł. Ostatni Patrol. Uwaga, mogą być spojlery
JoBox   

Jańcio napisał:

> ,,Nie chodzę do kina na polskie filmy, a z tzw. patriotycznym farszem szczególnie. I NIE MUSISZ !
> Przegoń tę bestie która Cię gnębi i wyluzuj .


:-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024