KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
17-08-22 03:12  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtek, tobie kolejnemu powtarzam, że to żadne "czarnowidztwo".... Od tego się trzymam 3 wuje w bok... a dobrze wiesz, że straciłem z dyskiem wyniki prac z ostatniego półrocza ale zepnę się i narysuję je od nowa, no trudno... za błędy się płaci ...a nuż coś poprawię.. who knows...Muszę
do tego usiąść od nowa bo mówimy o pojazdach, perełkach polskiej myśli technicznej, które cudem przetrwały do naszych czasów w pojedynczych egzemplarzach i choć zdewastowane to mamy nadzieję z przyjaciółmi doprowadzić je do pełnej sprawności i są ludzie którzy liczą i czekają na efekty moich prac bo nie okłamujmy się, modele w 1:25 to tylko produkt uboczny dla zaspokojenia mojej chęci posiadania czegoś wyjątkowego w kolekcji... Któryś tu z kolegów mi wypomniał, że to tylko nic nie znaczące zlepki papieru... Otóż nie! Ja się staram odtworzyć brakujące elementy układanki by ten zachowany wrak doprowadzić do stanu pierwotnego i dać mu nowe życie.... Tym się różnimy np: Kolego Ryszardzie, Robisz piękną robotę w miniaturze i ja ją szanuję, wręcz podziwiam. Ale moja praca pomaga przywrócić do pełnej funkcjonalności zachowane w tragicznym stanie zabytki polskiej motoryzacji podczas gdy Twoje tylko cieszą oko, zdobywają trofea ale nic poza tym...I o tym mówię od samego początku.... Gdybym teraz zdechł to kto wyrysuje skrzynię do jedynego zachowanego na świecie TK-660 gdy moje dane wylądują w piecu? Na mnie szczekacie że wymyślam...a żaden z Was nie ma pojęcia co to takiego ten TK-660....A to kwintesencja polskiej myśli technicznej z lat '70-tych... To co Panowie? wyp..ć te lata pracy do pieca? Czy jednak dobrze robię szukając następców, pasjonatów, którym mógł bym wszystko przekazać i którzy mogli by samemu wykończyć ten piękny pojazd jak mnie np. jutro tramwaj jebnie?
To odnośnie dokumentacji i nieistotnych(zdaniem niektórych z was) niedokończonych projektów...
Zamiast szydzić i opluwać, zastanówcie się proszę....
PS: Czesiu ma całkowitą rację... W czasach gdy nic nie było, byliśmy bardziej zżyci i chętni do bezinteresownej pomocy... Ale kto by to dziś pamiętał....

--
GG 6801515

 
17-08-22 03:58  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niektórzy z Was pamiętają być może mój projekt Nash_Quad4017..Model zupełnie poboczny ( zresztą ju zniszczony przez przypadek)bo zależało mi na ramie do samochodu panc. Jeffery-Popławko by go zrobić poprawnie( Sorry Michał...) .Model leży zniszczony w pudełku po Frrrero Rocher ale go kiedyś naprawię... Dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że nasze hobby to tylko zlepki papieru mam informację... w 2018r odezwał się do mnie przez Kolegę z Patton Museum w Fort Knox facet z Francji, twierdzący, że u jego dziadków za stodołą leży rama i koła.. takie same jak pokazałem w relacji na papermodelers.com. Na chwilę obecną ten Nash-Quad jest odrestaurowany i jeździ....Był z resztą pokazany w jednym z odcinków "handlarzy historią" na FocusTV...Wszystkie pliki z N-Q podarowałem przyjacielowi- Mirkowi, który opracował na ich podstawie cała serię modeli żywicznych we wszelkich znanych konfiguracjach dla firmy LukGraph i gdyby nie Mirek oraz wsparcie Adama Jońcy, mało kto by wiedział, że to była pierwsza podstawowa ciężarówka w odrodzonym Wojsku Polskim.... tak że ten... mało istotne papierki.....ok.


--

Post zmieniony (17-08-22 12:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024