KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
31-07-22 15:28  Odp: NON OMNIS MORIAR...
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Czytam ten wątek do początku jego istnienia.
To co napisałem jest wyrazem mego stosunku do tematu,
Nie jestem trolem.
Pozdrawiam

 
02-08-22 14:20  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jaroslav – to mój ostatni wpis tutaj, bo nie lubię nieuczciwych dyskutantów – takich jak ty, niestety.
Porównujesz farby, kleje, narzędzia, modele, niedokończone projekty (sic! – muszą być one wyjątkowo znaczące i cenne dla potomnych, np. prawie ukończone perpetuum mobile?), archiwa i dokumentacje" które pewnie tylko dla ciebie mają jakieś znaczenie i wartość, z KOLEKCJĄ SREBRNYCH MONET, ORAZ Z HASŁAMI I LOGINAMI DO KONT KRYPTOWALUTOWYCH?
Pa pa, Jaroslavie, pa pa. Nie musisz wypisywać tu kolejnych bzdur, bo już tu więcej nie zajrzę, czyli że twój ewentualny wysiłek intelektualny pójdzie na marne.

--

 
02-08-22 22:14  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i całe szczęście bo swoim krytykanctwem nic sensownego tu nie wniosłeś.
Żegnam.

--
GG 6801515

 
04-08-22 11:07  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Brawo Jarosław !
Jestem z Tobą !!!!

--
Pozdrawiam.
Andrzej K.

 
05-08-22 21:46  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Koledzy wątek jest o tym CO będzie jak my aktualni właściciele tego straganu odejdziemy-naturalnie ,nagle itd. Więc opowiem wam ze swojej łączki-bez podtekstów wojennych. Ta jeb..na bakteria powaliła mnie w grudniu 2020. test pozytywny ,Lecze sie z zoną w domu. Ona z tego wychodzi ze mną coraz gorzej. Zabrali mnie do szpitala, zadzwoniłem do żony: Jak zejdę to modele oddaj do sprzedaży koledze /RODO/ a farby i aerografy sprzeda Ci /j.w/. Oni to sprzedadzą nie wiem za ile ale jakieś pieniądze dostaniesz. Mija tydzień ja odjeżdżam na OIOM i respiraror ale zdążyłem jeszcze wysłać żonie SMS-a; Pamiętaj ,sprzedaj. I tydzień walczyłem o życie. Jak wróciłem do domu zona mówi: naliczyłam w piwnicy 250 modeli. Masz czas aby to zlepić? Miała racje , kiedyś zbierało się jak leci/ jestem z pokolenia szukających MM po kioskach/ teraz się wybiera między wydawcami. I odłożyłem to co mnie naprawdę interesuje, bez sentymentów. Wiele modeli odkładałem na potem z myślą : za miesiąc zaczne po nim nasrępny itd. życie zweryfikowało plany. Jako że od 1,5 roku żyje na kredyt to posprzedawałem to co cieszyło oczy ale nie miało szans na sklejenie. Obecnie w orbicie moich zainteresowań jest max, 20 modeli+ 6 niedokończonych. Koledzy wiedzą ze jak będzie powtórka ,,z rozrywki" to każdy wie co ma wziąć.
Podzielcie zbiory, moja dobra rada.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
05-08-22 23:58  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Andrzeju za Twój głos.
Jeden z niewielu racjonalnych tutaj...
Dobrze, że masz takich kolegów, którzy się w razie czego zajmą Twoim warsztatem a i żony twojej nie zostawią z niczym..
Niestety, jak widać po tym wątku, dobre relacje, wartości i choćby elementarna uczciwość są niestety passe~
Ja nadal podtrzymuję wątek bo najzwyczajniej chciał bym, by ten mój cały warsztat po zgonie posłużył jakiemuś młodszemu koledze a nie trafił na śmietnik...
Dużo zdrówka przyjacielu.

--
GG 6801515

 
06-08-22 10:40  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jaroslav napisał

....chciał bym, by ten mój cały warsztat po zgonie posłużył jakiemuś młodszemu koledze a nie trafił na śmietnik...


Jaroslavie Dobroduszny i Wspaniałomyślny !!


A więc rozdaj wszystko co nazbierałeś już teraz.


PS

ubolewam, że nie mam takich kolegów ani nikogo kto by sie interesował sklejaniem papieru, wręcz przeciwnie, wszyscy wkoło mają mie za starego pierdolca.
Syn mie wyśmiał, dwie byłe żony dały kopa, a panie z salonu fryzjerskiego robią sobie ze mnie podśmiechiujki, że pewno mam małego umba, bo sklejam bzdety z papieru zamiast robić cuś co pasuje do prawdziwego chłopa.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
08-08-22 11:17  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Na początku mojego forumowego życia, po rozpoczęciu relacji z lepienia pierwszego motorka, na czacie dostałem dziwną informację: odbierz maila.
W mailu była prośba o podanie adresu zamieszkania i imię oraz nazwisko, które nic mi nie mówiło.
Po kilku dniach dostałem przesyłkę. W blaszanym pudełku po perfumach Str8 znalazłem skarb.
To był początek tego wieku, narzędziowa bida z nędzą, a pudełko szczelnie wypełnione wiertłami, frezami dentystycznymi, końcówkami szlifierskimi itp.
To był zastrzyk przyrządowy od jednego z kolegów z Forum.
Wiele z tych końcówek mam i używam do dzisiaj.
Część zasiliła warsztat kolegów.
Do dzisiaj czuję wdzięczność do nieznanego mi osobiście Kolegi.

Można modele i sprzęt sprzedać, można podarować komuś mniej czy więcej znajomemu.
Można przekazać do (nielicznych już) modelarni - kiedyś z forumowiczami przekazaliśmy trochę modeli do modelarni prowadzonej przez jednego z naszych kolegów w więzieniu.

Jarek, za czarnowidztwo masz u mnie jak w banku kopa w zadek, ale sam problem (?) co z naszymi zapasami jak widać może mieć różne oblicza i rozwiązania.

Można tylko współczuć forumowiczom, którzy nie znajdują wsparcia dla swojej pasji wśród najbliższych.
Mam ten luksus, że najbliżsi cały czas mnie w tej materii wspomagają;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
08-08-22 14:23  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czołem Czesiu.
To tylko realne podejście do sprawy. Ja mimo 40 lat mam już testament spisany bo wolę mieć pewne kwestie zawczasu uporządkowane i nie ma tu nic z "czarnowidztwa". Każdy ma w rodzinie jakieś czarne owce, które chętnie łapkę położą na naszych spuściznach... Ja np. mam kolekcję numizmatów, zabytkowych radioodbiorników, płyt szelakowych na patefon i konta kryptowalutowe też.... Komentarze typu: "J...wspaniałomyślny[...] rozdaj już teraz..." uważam i słusznie! Za idiotyczne bo nie tego wątek dotyczy...Ale Kolega Brystol najwidoczniej nie pomyślał, czym miałbym pracować jak wszystko rozdam już teraz...
Wiesz, Czesiek, po prostu mnie wkur...a impertynencja co poniektórych...
To jest mój wątek, ja mam takie przemyślenia i chciał bym wypracować wspólnie z Wami taki sposób, by po mnie ktoś skorzystał z tego warsztatu zbieranego latami. Sam to znasz....
Serio Panowie? Czy to ja jestem nienormalny, chcąc by mój warsztat przejął po śmierci ktoś z naszych młodszych kolegów? Czy to niektórym z Was się coś w główkach pop....ło?
Odpowiedzcie sobie sami...
pozdrawiam
J.

--

Post zmieniony (09-08-22 14:11)

 
16-08-22 12:20  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Wojciech Cięciwa   

Hmm, powiem szczerze, że za czarnowidztwo to tak jak od Rajkuba masz ode mnie kopa w tą część ciała gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę.
Ale temat poruszony przez Ciebie faktycznie istnieje o czym wie każdy kolekcjoner. Półbiedy jak mamy w pobliżu kogoś kto zna się na wartości tego co mamy (niekoniecznie pieniężnej) i będzie potrafił doradzić.

Poza tym - Rajkub, co zrobić z projektami?
Materiałami nad którymi pracujemy teraz?

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024