KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-07-22 09:16  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Wojciech Cięciwa   

Ceva, tu chyba chodzi o coś innego...

Zbieramy dokumentacje do swoich modeli, czasami jak archeolog nawet latami, zbieramy, gromadzimy, segregujemy, weryfikujemy.
I w momencie Naszej śmierci to wszystko staje się dla Nas nieważne, ale dla Naszych kolegów i/lub koleżanek może to być nieoceniona pomoc.
Ile modeli w różnej fazie projektowania /konstruowania/zbierania (czasem unikatowej) dokumentacji masz ?

I sądzę, że właśnie o tym myślał Jaroslav kiedy zaczynał ten wątek.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-07-22 10:28  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wojtek, @Ceva, nie tylę się martwię co zastanawiam nad tym czy i jak by to wszystko rozdysponować żeby ktoś jeszcze miał z tego pożytek ;)
Masz rację że po fakcie to mnie nie będzie już w ogóle obchodziło i dlatego myślę przed ;) Wojtek też słusznie zauważył, że na ten nasz majdan składają się też niedokończone projekty i ogrom pracy dochodzeniowej nad daną konstrukcją i tak jak zauważył, dla innych kolegów może to być ogromna pomoc a już na pewno zaoszczędzony kawał czasu...
Fakt, zawsze można po fakcie usiąść na chmurce z browarem w garści i się pośmiać jak tam na ziemi ktoś inny się męczy nad czymś co miałeś dawno opracowane a poszło do pieca ;)

--
GG 6801515

 
08-07-22 18:57  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jaroslav: ":bardziej mnie obchodzi rozdawanie im za darmo broni, którą skorumpowane banderowskie szweje sprzedają przy pierwszej lepszej okazji". Ciekawe co powiedziałbyś gdyby to TWÓJ dom był bombardowany, a kobiety z TWOJEJ rodziny gwałcone? Pewnie chciałbyś aby ktoś ci darmowymi dostawami broni pomógł zabić bandytów którzy ciebie i twoją rodzinę skrzywdzili?

No i poza tym to rozumiem że masz DOWODY na to, że "skorumpowane banderowskie szweje sprzedają [broń] przy pierwszej lepszej okazji". Podziel się z nami tymi dowodami, i napisz ile np.HIMARSów czy polskich T-72 zostało sprzedanych rosyjskim najeźdźcom - no bo przecież nie napisałbyś tak, nie mając żadnych dowodów, prawda?

 
08-07-22 19:12  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Wojciech Cięciwa   

Akra - odpuść.

Akurat stosunki Polsko-Ukraińskie są chyba bardziej skomplikowane niż iloraz stosunków Polsko-Rosyjskich i Polsko-Niemieckich.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-07-22 19:40  Odp: NON OMNIS MORIAR...
yak   



Post zmieniony (10-07-22 12:41)

 
08-07-22 22:03  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

a może zabrać ze sobą ?

przecież różne ludy pakowały i pakują dalej do grobów różniste przedmioty codziennego użytku.

Taki mały zestawik , skalpelik, nożyczki, wiaderko butaprenu, no i oczywiście wydarta strona z dokumentacji rzeczywistości.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
08-07-22 22:42  Odp: NON OMNIS MORIAR...
yak   



Post zmieniony (10-07-22 12:41)

 
09-07-22 08:55  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wojtku, nie dyskutuję o długiej i pokrętnej historii stosunków polsko-ukraińskich. Obie strony mają dużo za uszami. Mam jednak prawo oskarżyć Jaroslava o to, że publicznie i z pewnością świadomie skłamał!

A wracając do "adrema": mam już sporo lat i pewnie niektórzy z was pamiętają, że w zeszłym roku wystawiłem tu na licytację kilkadziesiąt książek/albumów/innego rodzaju wydawnictw o okrętach. Zostawiłem sobie tylko kilka książek.
Dlaczego to zrobiłem? Bo w życiu "czyściłem" już dwa mieszkania - po rodzicach i teściowej, i wiem ile pracy i czasu to zajmuje. Chciałem, aby moje dzieci nie musiały się zastanawiać co zrobić z moimi zbiorami: czy gdzieś je sztuka po sztuce zlicytować (trzeba wiedzieć jak dotrzeć do zainteresowanych, a poza tym zajmuje to sporo czasu i jeszcze więcej pracy), czy - i sądzę że taką opcję by "z rozpaczy" wybrały - pojechać z nimi do ekoportu, który przyjmuje książki, wystawiając je potem na półkach dla wszystkich chętnych. Tak czy siak byłaby z tym robota, tym bardziej że miałem także setki "zwykłych" książek.

Z owych "zwykłych książek" zostawiłem gdzieś tak około setki ulubionych (co miesiąc dochodzą świeżo kupione) , do których lubię wracać, a resztę, tydzień po tygodniu wywoziłem do owego książkowego ekoportu, bo sumienie nie pozwoliłoby mi na wyrzucenie czegokolwiek na makulaturę.

Miałem także sporo plastikowych modeli samolotów w oryginalnych pudełkach i - wiedząc że nie starczy mi już na nie czasu - robiłem z nich od czasu do czasu prezenty. Obecnie zostało mi tylko z 10 sztuk, tak na wszelki wypadek :-) Podobnie postąpiłem z modelami kartonowymi.

Generalnie uważam, że przechodząc na Drugą Stronę nie powinniśmy zostawiać naszym bliskim sporego kłopotu na głowie, i dlatego w pewnym wieku trzeba już o tym zawczasu pomyśleć. Nie sądzę żeby dosyć błahe w końcu sprawy powinny być ujmowane w testamencie, bo przysporzylibyśmy tylko spadkobiercom dużo pracy i problemów, zmuszając ich do poświęcenia czasu na sprawy, NA KTÓRYCH SIĘ NIE ZNAJĄ I KTÓRYCH NIE CZUJĄ!, a także które ich ani ziębią ani grzeją. Tak samo jak już nie ziębią one ani grzeją ex-właściciela zbiorów...

Post zmieniony (09-07-22 08:58)

 
09-07-22 11:03  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@ Akra, proszę bardzo. Choć z góry zakładam że żadne argumenty do Ciebie nie dotrą a mnie nazwiesz ruską onucą albo trollem Putina. Nie dbam o to. Faktem jest że ukraina słynie z korupcji i nielegalnego handlu bronią nie od dziś...
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjStrWOsOv4AhWO_bsIHWRoCw0QFnoECBoQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.o2.pl%2Finformacje%2Fbron-dla-ukrainy-nie-dociera-na-front-to-zagrozenie-dla-polski-6778286766222048a&usg=AOvVaw0Xx-eMpRLOqx2vK8ryMw6T

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiY9pegsuv4AhVCgP0HHUR7CSQQFnoECAIQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.cnn.com%2F2022%2F04%2F19%2Fpolitics%2Fus-weapons-ukraine-intelligence%2Findex.html&usg=AOvVaw2KYB4brI0CnrDvH1o5-2i7

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiY9pegsuv4AhVCgP0HHUR7CSQQFnoECBAQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.bleepingcomputer.com%2Fnews%2Fsecurity%2Fdark-web-sites-selling-alleged-western-weapons-sent-to-ukraine%2F&usg=AOvVaw15k3tVgCxb5Q9N216qD7mI

https://bulgarianmilitary.com/2022/07/05/ukraine-has-sold-two-french-donated-155mm-caesar-howitzers-to-russia/

Co do merytorycznej części twojego wpisu, dziękuję za twoją ciekawą opinię.

--
GG 6801515

 
09-07-22 14:59  Odp: NON OMNIS MORIAR...
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jaroslavie - to może być prawda, ale może być także kremlowska propaganda. Zwróć uwagę np. na to oto zdanie:
"Another vendor on "Thief" is "Big Discounts on Weapons," which offers a U.S.-supplied Javelin ATGM anti-tank missile system for $30,000. The seller has set their location as Kyiv, the capital of Ukraine."

Ja mam wierzyć, że sprzedawca otwarcie podaje iż jest w Kijowie? Przecież żeby coś sprzedać trzeba przekazać potencjalnemu nabywcy jakieś informacje pozwalające nawiązać z nim bezpośredni kontakt. I co, ukraiński kontrwywiad siedzi bezczynnie, zamiast aresztować jednego handlarza po drugim?

Moim zdaniem tego typu informacje są kreowane przez Rosjan, bo to IM zależy aby Zachód przestał zbroić ukraińską armię. Ale jeśli uważasz że Rosjanie są na to zbyt uczciwi i i prostolinijni, to... dalej tak uważaj.

Nie mam pojęcia po jaką cholerę z pełną świadomością opluwasz bandycko napadnięty naród, a w dodatku zapominasz o zasadzie iż wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Sadzę że byłoby najlepiej gdybyś skasował swój wpis o parszywych Ukraińcach, a wtedy ja natychmiast zrobię to samo z moja kontrą. I pozostanie czysty wątek o przemijaniu i marności dóbr doczesnych tego świata.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024