KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
16-05-22 21:27  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i jest. Wreszcie. Znalazłem czas i chęci, żeby się zebrać w sobie i dokończyć własne modelarskie zacisze. Planowałem zrobić odpowiednie miejsce do fotografowania modeli i malowania aerografem ale odpuściłem. Fotki robię na naturalnym białym tle w pokoju obok a aerografem maluję w kotłowni najzwyczajniej.

Cieszy mnie fakt, że pomieszczenie ma to coś, co zachęca mnie do klejenia i jednocześnie dobrze nastraja.











Zdrów!

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
17-05-22 11:45  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super robota! Fajny pomysł i wykonanie! To ja wracam do swojej kuchni wieczorem...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
18-05-22 13:14  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Bardzo przytulny zakątek sobie przygotowałeś, pogratulować!

Nie wiem czy sprzęcior grający ma przeznaczenie tylko do filmów, czy też do muzyki (a chyba muzyczny gość jesteś). Nie widzę co to za kolumny (Dali?), ale jeśli mają bass reflex z tyłu, to można by dać im trochę przestrzeni naokoło, wysunąć z 5 cm do przodu, z gablotką odjechać choćby 10cm w prawo i zobaczyć czy jest zmiana. Warto popróbować, bo niewielkie różnice potrafią czynić cuda, mimo, że pomieszczenie niezbyt korzystne akustycznie. No chyba, że przedstawicielka płci pięknej nie pozwoli nawet na testy, bo często tak bywa :)

Temat oświetlenia widzę, że zamknięty, ale ważne, że światło pada z różnych stron. Kilka miesięcy temu zamieniłem w pokoju centralny żyrandol na 4 plafony led 60W symetrycznie rozmieszczone w różnych punktach sufitu. Teraz większość zdjęć robię z wyłączoną lampą błyskową, a i przy właściwym ustawieniu stołu podczas klejenia wyeliminowałem cień, zupełnie inaczej się pracuje. To taka dygresja gdyby ktoś się zastanawiał nad oświetleniem. Tanie i uniwersalne pod względem estetycznym.

pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
18-05-22 14:51  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Raj modelarza - hobbysty. Ładnie to wszystko wygląda i budzi zazdrość:-)
Zastanawia mnie tylko okno dachowa umieszczone z tyłu biurka, na którym budujesz modele.
Czy nie zasłaniasz światła dzienngo plecami, czy po prostu modelujesz tylko przy świetle sztucznym?:>

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-05-22 20:34  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mucha kuchnia też ma wiele pozytywów. Pomyśl jak wiele rzeczy masz pod ręką, po które ją muszę latać po schodach na dół :)

Guciu głośniki to część starego kina domowego M-audio. Bass reflex'y na na froncie płyty pod maskownicą ale i tak ich nie słychać bo są skutecznie zagłuszane tą niską skrzyneczka za gitarami. Samoróbka ale daje radę. Małżonka już się przyzwyczaiła, że od czasu do czasu coś tam "pobuczy". Czasem faktycznie jest to muzyka ale "prawdziwie naturalna" (niech się cieszy, że porzuciłem bębny). Na kinie jak to na kino przystało - seanse filmowe : ,

StuGu okno dachowe to tylko dodatek do całości oświetlenia. Wszak tego nie widać na zdjęciach ale biurko jest również wyposażone w oświetlenie. Są to paski ledowe podklejone pod niższą i jak i tą uniesioną częścią blatu na której widać gablotę z Ise. Całość oświetlenia udało mi się zgrać w tej samej, ciepłej barwie światła i w zasadzie jak pisał Guciu temat oświetlenia załatwiony kompleksowo. Ledów w biurku używam nawet w dzień.

--

Post zmieniony (18-05-22 20:37)

 
18-05-22 21:06  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

50 m dodatkowej powierzchni XD JA mam 50 m (niecałe) całego mieszkania XD

Przepraszam, musiałem :)

--
54323031

 
20-05-22 11:38  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ej no, jak można mieć tak sterylną czystość w warsztacie modelarskim? Coś ściemniasz drogi kolego ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
23-05-22 19:52  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mnie najbardziej interesują właśnie gablotki. Czy tam nie dostaje sie kurz ? W jaki sposób uszczelnił szyby ? Ja mam szklana gablotę wkomponowaną w segment, z drzwiami suwanymi, sporo wszelkich uszczelek typu szczotkowego, ale co kilka mięsięcy modele muszę odkurzać wszelkiego rodzaju pędzelkami kosmetycznymi . Całe szczęście, że są to modele samolotów, nie wyobrażam sobie odkurzania modeli okrętów.

 
23-05-22 20:20  Odp: Urządzenie pokoju modelarskiego.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Regały robiłem sam i nie mam problemu z kurzem. Najzabawniejsze jest to, że pierwszy zrobiłem jako prowizoryczny i sprawdził się idealnie mimo, że nie jest najpiękniejszy. Resztę regałów robiłem dokładnie na wzór pierwszego. Szyby ślizgają się na pasku filcowym, takim zwykłym samoprzylepnym. Górą też taki przykleiłem, żeby było w miarę ciasno ale z możliwością przesunięcia szyby. Ogranicznikiem żeby szyba nie wyleciała ze swojego miejsca jest listewka chyba 6mm x 6mm zamocowana tak aby jak najciaśniej docisnąć szybę do półek. Ściany i półki mają identyczną głębokość więc szyby nie mają ograniczenia przy przesuwaniu w lewo i prawo. Wyjątkiem są półki najniższa, środkowa i najwyższa. One są głębsze o 1 cm bo to na nich są mocowania szyb.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024