KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 20Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-12-21 05:39  Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Talon do dyspozycji.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
21-12-21 16:32  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
orkan   

To coś prostego na rozruszanie konkursu.
Kadłub statku może mieć konstrukcję z :
- poprzecznym układem wiązań
- wzdłużnym układem wiązań
- mieszanym układem wiązań.
Wyróżnić można jeszcze inny podział wiązań kadłuba statku - układ wiązań zewnętrznych i układ wiązań wewnętrznych.
Układ wiązań zewnętrznych jest zawsze wzdłużny, natomiast układ wiązań wewnętrznych może być poprzeczny , wzdłużny lub mieszany.
Ten inny podział występuje zawsze i od zawsze.
Jakie elementy konstrukcyjne kadłuba wpisują się w ten inny podział wiązań ?

Przepraszam ale źle sformułowałem pytanie.
Jakie elementy konstrukcyjne kadłuba wpisują się w ten inny podział wiązań ? Które to wiązania zewnętrzne a które to wewnętrzne?
--

Post zmieniony (21-12-21 20:07)

 
21-12-21 19:10  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Lukee 

 

Tylnica z dziobnicą?

 
21-12-21 20:12  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
orkan   

Dzięki Twojej odpowiedzi Lukee zdałem sobie sprawę z tego , że nieprecyzyjnie zadałem pytanie.
Moja wina . Proszę o odpowiedzi na poprawione pytanie.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
22-12-21 22:11  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Lukee 

 

Szczerze mówiąc to po Twojej poprawce rozumiem jeszcze mniej. Inny to znaczy wewnętrzny i zewnętrzny ? Czyli pytanie brzmi: Jakie elementy konstrukcyjne kadłuba wpisują się w układ wiązań wewnętrznych i zewnętrznych? Dobrze rozumuję? Czy może: Jakie są wspólne elementy obu układów wiązań?

Bo wtedy odpowiedzią było by wymienienie wszystkich elementów kadłuba albo tylko poszycia burt , dna i pokładów.
Jeżeli nie to się poddaję (jestem tylko zwykłym mechanikiem okrętowym a nie nawigatorem ;-)

Post zmieniony (22-12-21 22:20)

 
23-12-21 00:27  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
orkan   


Ogólnie rzecz ujmując wiązania zewnętrzne to poszycie kadłuba tj. dna i burt, poszycie pokładów.
Wiązania wewnętrzne to wiązania denne wzdłużne jak i poprzeczne, wiązania burtowe i pokładowe,
grodzie i przegrody, wiązania dziobowe i rufowe.
Oczywiście zagadnienie jest bardziej skomplikowane niż mogło by się wydawać ale nie o studiowanie
okrętownictwa w naszej zabawie chodzi.
Lukee dałeś częściowo poprawną odpowiedź i zapewne drążąc dalej wyczerpałbyś temat.
Zadajesz zatem.
-

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
23-12-21 15:57  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Lukee 

 

No dobrze, co prawda nie czuję, że rozwiązałem zagadkę do końca ale skorzystam z kuponu i na rozluźnienie przed trudnym okresem jaki nas czeka pomyślałem, że postawię przed szacownym gronem wyjadaczy zagadkowych pewien problem:

Jeden problem konstrukcyjny do przezwyciężenia łączy trzy elementy mojej układanki: konstruktora motocykli Ariel, browar Henty & Constable (lub Heneger) oraz pragnienie pilotów w Normandii w 1944. Proszę opisać jaki to problem i jak został rozwiązany. Problem ma naturę naukowo fizyczną ;-)

Post zmieniony (23-12-21 15:59)

 
23-12-21 17:58  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pewno chodzi o sposob dostarczenia piwa tegoż browaru do oddziałów w Normandi, beczki z piwem podwieszone były do pylonów pod skrzydłami Spifajera Mk IX , a ten konstruktor to może ten sposób obmyślił.

Jest w kartonie ten spitfajer z beczkami piwa pod skrzydłami, kiedyś go zacząłem i czeka na zmiłowanie w pudełku

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
23-12-21 19:43  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Lukee 

 

Brystol - dobrze kombinujesz ale jako specjalista to powinieneś odpowiedzieć dokładnie! :-D
Proszę o uściślenie o jaki problem z dziedziny fizyki chodziło :-)
A przy okazji można napisać skąd się te beczki wzięły... No i ja czytałem o innym modelu tegoż samolotu :-)

 
23-12-21 20:09  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

nie wiem o jaki problem chodziło,
najpierw wykorzystywano do transportu piwa dodatkowe zbiorniki paliwa, ale wzmocnione, bo piwo na wysokości sie pieniło i wyciekało.
Gdy zastoosowano beczki wzmocnione dodatkowymi obręczami /obejmami /metalowymi problem zniknął.
Na niektórych zdjęciach widać beczki z umocowanymi stożkami/kopułami/ zmniejszającymi opór.

więcej nie wiem, pas

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 20Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024