KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 73 z 80Strony:  <=  <-  71  72  73  74  75  ->  => 
04-01-22 07:23  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Andrzej Pietrachow 

 

Przepraszam, zdublowany post, do usunięcia.

--

Post zmieniony (04-01-22 07:25)

 
04-01-22 10:45  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jeśli chodzi o umieszczanie Opowieści na Konradusie, to plusem jest brak konieczności dodawania odnośników wyjaśniających znaczenie niektórych słów np. kiosk, abordaż, jeż itp :-)
W książce, która trafi także do rąk "niezbyt kumatych" w terminologii morsko-wojennej, takie odnośniki są niezbędne.

A ja zbieram się wreszcie za drugą część Opowieści 565. Koniec lenistwa!

 
04-01-22 10:49  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jeśli chodzi o umieszczanie Opowieści na Konradusie, to plusem jest brak konieczności dodawania odnośników wyjaśniających znaczenie niektórych słów np. kiosk, abordaż, jeż itp bo każdy to wie :-)
W książce, która trafi także do rąk "niezbyt kumatych" w terminologii morsko-wojennej, takie odnośniki są niezbędne.

A ja zbieram się wreszcie za drugą część Opowieści 565. Koniec lenistwa!

Andrzeju: piszesz: [brak ci w książce] "uzupełnień i komentarzy od innych osób, czasem mogących coś wnieść do tematu albo przedstawić alternatywne wersje wydarzeń". Niestety, takie komentarze na Konradusie to już baaaardzo odległa przeszłość. Czasem mam wrażenie, że publikuję Opowieści w pustce...

 
04-01-22 17:21  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Akra, nie w pustce tylko do czytelników dla których odkrywasz "nowe historyczne wymiary". Żeby dodawać i komentować trzeba mieć rzetelną wiedzę. Oczywiście mogę po każdej opowieści pisać "wow" , "o tym nie czytałem" , "no niesamowity gość z tego kapitana", itp., ale czy to coś wniesie do Opowieści? Tak więc czytam w pokornym milczeniu.
A przy okazji, czy będzie tom 2 Opowieści na papierze?

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
04-01-22 17:25  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
GrzechuO   

> Czasem mam wrażenie, że publikuję Opowieści w pustce...

No cóż...
Mi się wydaje, że padłeś ofiarą swojego dążenia do doskonałości.
I piszesz teraz tak, że wyciskasz z opowieści "ostatnie soki", nie zostawiając miejsca na uzupełnienia, bo wszystko co da się opisać, to opisujesz.
Albo o wydarzeniach tak niszowych, że nikt o nich wcześniej nie wiedział.

Więc nie leń się :) , nie marudź ;) tylko bierz się do roboty aby w 2022 dociągnąć przynajmniej do 600 odcinka :)

--
Pozdrówka

GrzechuO

 
06-01-22 14:44  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Dziadek-Tadek: jeśli cały nakład książki (raptem 2000 egz.) się sprawnie rozejdzie, to pewnie druga część jest bardzo realna, ale to nie ja o tym decyduję.

 
06-01-22 19:21  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Wojciech Cięciwa   

Akra, tak jak napisał Dziadek-Tadek co mamy pisać?
Jakieś farmazony ?
Wolimy zaczekać na kolejny odcinek, a jak chcesz jakiś oddźwięk to może założymy osobny temat i tam każdy kto chce będzie komentowała na zasadzie:

Opowieść 234: "+", "wow", "rewelacja"

Czegoś takiego się oczekujesz? Zresztą sprawdź sobie licznik odwiedzin przed opublikowaniem kolejnej opowieści a potem sprawdź go po 24h, 48h, 72h i po tygodniu.
Wtedy poznasz tą "pustkę" ....

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
07-01-22 05:47  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Dzięki Akra za odpowiedź.
Miejmy nadzieję, że wyróżniająca się okładka i chwytliwy tytuł zrobią swoje, co w efekcie zachęci Wydawcę ...

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
07-01-22 09:57  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wojtku, spójrz na dyskusje po znacznie wcześniejszych Opowieściach: szczęśliwie nikt tam nie pisał "Ale fajnie napisałeś" czy owe nieszczęsne "Wow!" Tam były gorące nieraz dyskusje nad podanymi faktami, motywacjami ludzi itp itd. I to to było fajne.

Nie wiem dlaczego w Polsce pisze się czasem "to se ne vrati". Mój znajomy Czech powiedział mi że to jest "po czeskiemu", a zatem nikt tak w Czechach nie mówi. Ale akurat w przypadku dyskusji po Opowieściach to rzeczywiście se ne vrati :-)

No dobra, pomarudziłem, a jeśli Opowieść ma się ukazać jeszcze w tym tygodniu, to kończę te pisaninę!

**

Przy okazji: odpowiedziałem mejlem na kilka ciekawych pytań jednego z Was, i uznałem że warto przekazać moje odpowiedzi wszystkim moim Czytelnikom. Leciem!

Sprawa tytułu [była sugestia powrotu do „Opowieści bardzo ciekawe, ciekawe i takie sobie”]: tak, wiem, że jest on jest mocno łopatologiczny, ale w nawale wydawanych książek NIC NIE MÓWIĄCY tytuł "Opowieści bardzo ciekawe, ciekawe i takie sobie" nie chwyci. Taki tytuł może dotyczyć np. uprawiania kwiatków, alpinizmu, futbolu - wszystkiego!
Tytuł musi niestety rzucać się w oczy, bo przecież stara dziennikarska zasada mówi iż "nic tak nie ożywia gazety, jak trup na pierwszej stronie"! Ludzie lubią czytać o sytuacjach dramatycznych, i dlatego z pewnym obrzydzeniem :-) zdecydowałem się na tytuł taki, a nie inny.

Ilustracje: tutaj dyktat wydawnictwa jest absolutny. Na 200 stronach chcieli zmieścić jak najwięcej historii, co z miejsca bardzo ograniczyło liczbę ilustracji - i to akurat potrafię zrozumieć.

[Była sugestia podawania bibliografii]
Bibliografia: zero. Powtarzam: ZERO. Pozwoliło mi to uniknąć pokusy "zrzynania" całych, napisanych już przez kogoś, fragmentów. Każda moja opowieść opublikowana na Konradusie (skąd wybrałem historie do książki) powstała na bazie bardzo licznych, niekiedy nawet dziesiątków stron, znalezionych w necie. Wybierałem strony anglojęzyczne, niemieckie, francuskie, włoskie, rosyjskie, hiszpańskie i japońskie. Sześć ostatnich - włącznie z japońskimi "krzaczkami" - tłumaczyłem w google na angielski, bo akurat znam ten język bardzo dobrze. NIGDY NIE KORZYSTAŁEM Z POLSKICH ŹRÓDEŁ, żeby nie mieć pokusy kopiowania tego i owego, a poza tym wychodziłem z założenia, że są one z pewnością znane moim czytelnikom.

Mam zatem wydrukowanych kilkadziesiąt (tak!) stron z bardzo wielu źródeł, i teraz robię kompilację faktów. Niestety zawsze (!) znajduję informacje sprzeczne ze sobą w szczegółach. W takich przypadkach kopię jeszcze głębiej w necie, aby znaleźć potwierdzenie tej czy innej wersji wydarzeń. Mrówcza robota. A zatem: moje opowieści powstają na podstawie kilkunastu (na ogół) źródeł z Internetu, i nigdy nie opieram się tylko na kilku. NIGDY NIE OPIERAŁEM SIĘ NA KSIĄŻKACH! dlatego nie podawałem żadnej bibliografii.

Post zmieniony (07-01-22 10:06)

 
07-01-22 10:58  Odp: TOM 3 Opowieści bardzo ciekawych, ciekawych i takich sobie :-)
Wojciech Cięciwa   

Jak najbardziej pamiętam, że były gorące dyskusje na wiele tematów. Tyle tylko, że te tematy były znane troszkę bardziej. Wiele z Twoich opowieści jest np. dla mnie nowością - nie słyszałem o tych wydarzeniach więc ciężko mi to komentować.
Czytam bo to coś nowego i tak samo ma chyba większość czytających Twoje opowiadania.

Co do zdjęć, to chyba by się jakoś udało zebrać te wszystkie zdjęcia z Twoich wydrukowanych opowieści i przygotować z tego ogólnodostępny (skoro zostały opublikowane na Konradusie) niepłatny suplement do książki - czy jak to się powinno oficjalnie nazywać.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 73 z 80Strony:  <=  <-  71  72  73  74  75  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024