KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
23-02-22 10:34  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to chwała im za to, moich talarów nie mają, bo jak wspomniałem nie mam tv.

Rekompensuję sobie tym, co podsłucham, co mowią panie u fryzjera o filmach i programach, big brader, rolnik szuka brony, taniec z gwoździami itd.

Zapytałem Gugły o tą profesje, mówi, że mamusia pracuje jako Prosta Tucja

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
23-02-22 14:43  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

A fuuu.... No weź się. Ja bym o to pytał? Jestem zbyt kulturalny :-) W języku angielskim nazwa jej nowego zawodu składa się z trzech wyrazów.

Post zmieniony (23-02-22 14:43)

 
24-02-22 17:05  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zmusiłeś mnie do obejrzenia, na szczęscie już w pierwszych minutach można zakapować, dalej nie zdzierżyłem.

Agent nieruchomości.
Abo zgodnie z gender, agentka nieruchomości.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
24-02-22 17:35  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

Przepraszam, na prawdę nie musiałeś oglądać. Wystarczy wygóglać listę odcinków. są tam opisy. https://en.wikipedia.org/wiki/City_People i gotowe: real estate agent */to po angielsku :-)
Zatem zadawaj.

Post zmieniony (24-02-22 20:42)

 
24-02-22 20:00  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Od podstawówki mam wysypkę na ten język, dlatego tylko w nim stękam i mam kolkę w pustym czerepie.

Zagadka jutro w godzinach teraźniejszych.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
25-02-22 19:52  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Co to za wojowiec ?



--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
25-02-22 21:05  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
orkan   

ORP. Orkan G90

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
25-02-22 21:49  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak jest.
Talon oddaję.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
28-02-22 19:23  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
orkan   

Talon do wzięcia.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
03-03-22 17:05  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Talon leży odłogiem, jako cieć dyżurny capnę go zadam.

Jakie, abo z czego było koło sterowe na pancerniku Bismarck ?

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
03-03-22 17:19  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odpowiedzi :

Jakie - duże.
Z czego - ze stali

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
03-03-22 18:13  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie.
Czy ze stali, czy z leżeli abo z siedzieli, abo może ze skakali, to nie trzeba tak dokładnie .

Wystarczyło by odpowiedzieć "metalowe" abo drzewniane, abo plastikowe, abo mieszane, pół tego i dwa worki tamtego.

Powtórze perfidne pytanko,
Jakie było koło sterowe na pancerniku Bismarck ?
Oczywiście " w rzeczywistości", poglądowej i edukacyjnej.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
03-03-22 18:37  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

Na perfidne pytanie wygrzebałem na jakimś forum równie perfidną odpowiedź. A zatem uwaga, koło sterowe na pancerniku Bismarck było zapasowe.
Ster "główny" na mostku to były dwa guziki.

Post zmieniony (03-03-22 18:53)

 
03-03-22 19:22  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Yak, a yakże, odpowiedź w swej dobroduszności nadętej jak ropuch jaki pieniaczy, uznam i uzupełnię.

Na Bismarku "tradycyjnego " koła sterowego nie było.

Na kolumnie sterowej były dwa przyciski, lewy i prawy , a przed nimi wskaźnik położenia steru.

Kolumna i wszystko na niej, masywne, takie " pieść swoju mać" , nie do zdarcia.

Mam gdzieś zdjęcie wnętrzna, ale do zagadki wzięłem ze wspomnień jednego z ocalałych.

Yaku, no yakowąś zadawaj.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
03-03-22 20:03  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

O tym kole zapasowym to tu znalazłem: https://www.kbismarck.org/forum/viewtopic.php?t=630
A teraz pytanie. Trudno uciekać od tego co za oknem, więc może coś o rozwalaniu miast. Proszę podać imiona moździerzy kal. 600 mm ostrzeliwujących Warszawę w czasie Powstania.

 
04-03-22 00:16  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tylko jeden. Ziu.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
04-03-22 07:55  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

Skoro pytałem o imiona, to odpowiedź uważam za niepełną i nie uprawniającą do dalszej jazdy z zadawaniem kolejnego pytania. Obiekt siłą rzeczy duży, niby trudno przeoczyć, a jednak... Yak to śpiewał Jonasz Kofta: "W świetle badań co najnowsze zawsze są .....".

 
04-03-22 08:44  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Imiona są znane (sześć sztuk ostatni siódmy bez nazwy) ale tylko jeden został użyty do ostrzału Warszawy w 1944 r. Tak jak napisał Mucha - "Ziu"
Ciekaw jestem Twojego źródła o użyciu w Warszawie więcej niż jednego moździerza ?

 
04-03-22 09:33  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

W pewnym sensie podpowiedź zawarta jest w podanym już cytacie z Kofty. A dokładniej naprowadzając cóż może być nowszego niż "najnowsze badania" w najnowszym numerze czasopisma z taką okładką? https://www.magnum-x.pl/sklep/technika-wojskowa-historia/id-2022/tw-historia-nr-spec-1-2022
Gdyby ktoś nie chciał poklikać w linki, zacytuję fragment z dostępnego pod tym adresem artykułu:

"A jednak, z angielskiej wersji Wikipedii, tej tworzonej przez samych internautów encyklopedii, można dowiedzieć się o użyciu w Warszawie przez Niemców dwóch super ciężkich moździerzy Karl-Gerät. Tymczasem w Polsce nawet osoby zainteresowane historią wojskową wciąż opierają się na informacjach wprowadzonych do historiografii jeszcze w latach 60. XX wieku, mówiących tylko o jednym takim moździerzu. Przekonanie to jest tak mocno zakorzenione, że odmiennym informacjom znajdowanym w książkach popularno-naukowych zachodniej proweniencji nie daje się wręcz w Polsce wiary. Przykładem może być artykuł Piotra Bartnika z czasopisma „Stolica” z 2015 roku, w którym napisał: W swojej książce „Krew i żelazo. Niemiecki podbój Se­wastopola 1941-1942”(DW Bellona, Warszawa 2007) C. G. Sweeting podaje, że Niemcy w sierpniu i wrześniu 1944 r. wykorzystywali w Warszawie dwa lub trzy moź­dzierze Gerät 040 […] Brakuje jednak poparcia dla tej tezy w istniejących dokumentach i publi­kacjach dotyczących niemieckiego uzbrojenia w trakcie Powstania. Faktycznie, w większości polskich publikacji próżno szukać takich informacji, ale już w angielskojęzycznych jest to fakt znany powszechnie, co najmniej od 2001 roku, gdy krótkie, ale treściowe studium na ten temat opublikował Thomas Jentz („Bertha’s Big Brother, Karl Geraet (60 cm) & (54 cm)”, Boyds 2001), a dokumenty z epoki jak najbardziej informowały o tym już w 1944 roku. Ile zatem faktycznie Niemcy użyli moździerzy „Karl” w Warszawie i z jakim skutkiem?"

Post zmieniony (04-03-22 09:36)

 
04-03-22 11:27  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Uważam, ze sprawa nie jest do końca wyjaśniona - a dlaczego mam wierzyć w 100 % historykowi z Anglii ?
To tak jakby polski historyk zakwestionował jakiś fragment historii Anglii dobrze znany angielskim naukowcom.
Odpowiedź mnie osobiście nie przekonuje.
Potrzebne są źródła (wykaz) na jakich oparł się ów historyk angielski i źródła niemieckie.
Mało prawdopodobne by polscy historycy wojskowości nie zbadali dokładnie tematu i nie dotarli do różnych źródeł - w tym chyba najistotniejszych tzn. niemieckich.

 
04-03-22 12:10  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

Pytanie specjalnie zadałem na temat gdzie angielska Wiki różni się od polskiej. Jest to cudowna ilustracja losów odpowiedzi na pytanie w tej edycji z 17.01.2022 r. Stali bywalcy pamiętają, takoż i ja. Cieszę się, że Ryszardzie masz wątpliwości i nie wierzysz angielskiej wersji. Identycznie było z ofiarą łuku w 1940. mimo, że na angielskiej "zabójca" zdementował fakt, bardziej wiarygodna była dla Ciebie polska wersja wikiwydarzeń. Tym niemniej to moja zagadka i możesz mieć swoje uwagi, yak również możesz podać odpowiedź jeśli ją znasz. Bo odpowiedź wcale jeszcze nie padła.

 
04-03-22 13:40  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Autor tego angielskiego źródła, Thomas Jentz, powołuje się na rozkazy Dowództwa Wehrmachtu o skierowaniu jeszcze dwóch we wrześniu 44, jest tam też o czwartym.

Kopiąc wczoraj za rozwiązaniem, znalazłem zdjęcie z Archiwum Federalnego w Koblencji, z podpisem, że to Thor ostrzeliwuje Warszawę spod jakieś dworca kolejowego.

Ta uwaga to nie jako odpowiedź, tyko takie tam sobie.

--

Post zmieniony (04-03-22 13:41)

 
04-03-22 14:45  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

W artykule (dalszej części) jest inna informacja. Jak było nie wiem, ale dla porządku będę się trzymał źródła, na które się powołuję. Dosypię jeszcze trochę informacji ze źródła: Ziu wycofany został 22 września. Ostatnie 13 pocisków z Kart Gerät wystrzelono na Żoliborz 29 września (12 sztuk) i ostatni 30 września.

Post zmieniony (04-03-22 15:13)

 
04-03-22 15:49  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"...bardziej wiarygodna była dla Ciebie polska wersja wikiwydarzeń."

Nie wiki a na podstawie kilku poważnych opracowań o Powstaniu Warszawskim, które posiadam,.
Wiki za często podaje błędne informacje.
A niby dlaczego Twoja informacja ma być tą jedyną poprawną a inne z innych źródeł; nie ?
Nikt z nas nie jest utytułowanym naukowcem-historykiem i nie dokonał kwerend źródłowych w archiwach angielskich, niemieckich, rosyjskich czy też polskich.
Opieramy się wyłącznie na tym co dostępne - publikacje, internet etc.

 
07-03-22 18:02  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, co z zagadką?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
07-03-22 18:25  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

Czekam. Tak jak napisałem 4.03. Odpowiedź nie padła.

Post zmieniony (07-03-22 18:26)

 
07-03-22 20:46  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Thor i Ziu wobec tego

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
07-03-22 21:03  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

Nie.
Ziu (to pół odpowiedzi), ale jeszcze jeden został (a to już podpowiedź).

Post zmieniony (07-03-22 21:06)

 
07-03-22 22:34  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Odin

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
07-03-22 23:04  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

No gdzie mógł zostać jeden tak unikalny pojazd?

 
08-03-22 07:57  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Też jestem ciekaw źródła, ten w Kubince to niby Adam.

Mam nadzieję, że zacytujesz dokładnie cytata z tegoż.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
08-03-22 08:27  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

Ziu i Adam, w okresie Powstania zwany Baldurem.
Link do czasopisma już podałem, można kupić wersję elektroniczną bez wychodzenia do kiosku, ale zacytować nie zaszkodzi. Fragmenty artykułu "Germańscy bogowie w Warszawie", autor Norbert Bączyk, Technika Wojskowa Historia, Numer Specjalny 1/2022. str. 10:
"(...) Herr.Art.Bttr. 428 została skierowana nie na front zachodni, lecz do Warszawy, śladem 638 baterii. 7 września o godz. 12.57 jednostka ta przybyła koleją do ogarniętego już licznymi pożarami i spowitego kłębami dymu miasta. Wraz z nią przybył moździerz nr I, najstarszy, niegdyś noszący imię Adam, a w 1944 roku Baldur.(...)"
str. 11 "(...) Gdy 13 września sztab Arko 408 objął koordynację działań jednostek artylerii w Warszawie, w wykazach podporządkowanych pododdziałów odnotowane zostały dwa moździerze, po jednym w 638. (Ziu) i 428. baterii (Baldur) (...)"
W artykule była jeszcze informacja o rozkazie z 10 września wysłania do Warszawy Odina, ale brak jest dowodów na dotarcie tego zestawu do miasta.

Brystol, zadajesz.

Post zmieniony (08-03-22 08:29)

 
08-03-22 13:01  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaraz zaraz ! Od kiedy to gramy w ping-ponga, przecież poprzednio zadawał Brystol, więc w tym przypadku powinien zadawać ktoś inny, tylko nie Brystol, tak bylo ustalone przed latami, gdy konkurs zakładano. Od kiedy to zmieniamy zasady !!! ?

Proszę, aby pytanie zadał ktoś, kto pierwszy się zgłosi !

 
08-03-22 13:20  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, mnie zasady zwisają, zagadki mi zwisają, pimpomg mi zwisa.
Nie bede pieniackich dysput wszczynał, ustalajta komu dać talona ,
Ino żeby było po równo, sprawiedliwość musi być !
Lud pracujący, chłop na roli i intelegencja pracująca !

Każdemu po zagadce !

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
09-03-22 07:38  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

Znaczy, tłumacząc z brystolskiego kto ma zagadkę niechaj zadaje. Brystol lucuta causa finita :-)

 
09-03-22 11:22  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ma usta, ale nic nie powie,
Ma oczy, ale nic nie zobaczy
Nie czuje bólu, ale pokaże kiedy Ciebie boli
Nie potrzebuje jedzenia, ale pokaże kiedy jesteś słaby.
Nie wyrządzi nikomu krzywdy, ale pokaże kiedy Ty to zrobisz w jego obecności.

O kogo chodzi?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-03-22 19:10  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
orkan   

Chodzi o odbicie w lustrze .

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
09-03-22 19:33  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pięknie Orkan! Aż zapytam, jak na to wpadłeś bez podpowiedzi?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
29-11-22 20:00  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Leży talon i się kurzy... podniosę i zadam zagadkę.

W czasie pierwszej inwazji ZSRR na Finlandię, zimą, miłujący pokój krasnajoarmiści najechali między innymi czołgami wielowieżowymi T 28. Mieli taką motywację, że kilka maszyn wpadło w ręce Finów. Ci nadali im pewien przydomek. Jaki i skąd ta nazwa?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
29-11-22 23:06  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Były dwa przezwiska, ale mniemam jadowicie, że chodzi o "Postivauno" , "wagon pocztowy".

W jednym z tych przejętych, jego dowódca miał pocztę i żołd dla całego pułku.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
30-11-22 06:31  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Poliglotka Gugła mówi, żę postivauno to dyliżans ,więc uzupełniam do wyboru:

"dyliżans pocztowy"

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
30-11-22 16:54  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Proszę Państwa, wspaniałe przejęcie, Brystol przejmuje talon! Teraz już sam na sam z kolejną zagadką! Brystol, Brystooooool!!! :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
30-11-22 17:16  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pudło !

Nic nie przejmuje i nie biore !

Bede ino zgadywał z doskoku, jakby

jaki zoro abo niewidzialna ręka.

--
brystol jest gupi! lalalalaala!

Spiciu, Meee..., Avia, ała, RWD-6, P-24G, U-9, Lajciu, Kolegiata, Mercedes170V, Odp-I, Odp-II, Chałupa, Wilczur, Kościół, Beczułka


 
01-12-22 08:04  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Lukee 

 

Zdaje się, że w epoce googla to ten konkurs przestaje mieć rację bytu...;-)

 
10-12-22 20:35  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Tak jak i krzyżówki którym teraz byle patałach da radę...

 
10-12-22 22:45  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

Przed maturą chodziłem z dziadkiem na krzyżówki. Dubeltówka kaliber 16. Śrut 6, albo 5 :-)

 
11-12-22 18:29  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 18


 - 7

yak na pewno tylko takie giwery ? A takie jak MG - 42 nie podlewał oliwą w kwiatkach ? ;'-))

Pozdrawiam .


Jańcio .

--
Nie zabijam ? Ale jem mięso

 
11-12-22 19:33  Odp: Nieustający Konkurs CLIII
yak   

Z wnuczkiem nie podlewał. Ale obchodzenie się z prochem, wbijanie spłonek i robienie naboi przerabialiśmy na zasadzie cytowanej w Seksmisji: Dziadku, ja mam trzy fakultety. Eee tam te wasze fakultety. Powiedzmy takie ZPT, tyle że na wsi :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024