KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-07-21 18:28  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
lee     

normalnie kolego yanis , jak dziecko we mgle , normalnie jak dziecko we mgle.
A nie mogłeś tak po prostu zadać pytania o IP delikwenta albo do moderatora forum albo do firmy hostującej serwis , mając powyższe zgłaszasz się nie na pały bo co najwyżej to i od nich możesz pałą zarobić w ramach promocji czy tam prewencji. Z numerem IP i screenem a najlepiej z sreenrecordingiem zgłaszasz się do CERT albo NASK , reagują szybciej jak prokuratura .
Jednym słowem koleś był od Ciebie szybszy wykonując powyższe.

Co najwyżej zostaje Tobie teraz łut szczęścia że z owym delikwentem zmierzysz się oko w oko, i zupełnie anonimowo wyjaśnisz mu zasady kultury.
Jednakże i tutaj uprzedzam Ciebie iż polski KK nie przewiduje instytucji obrony. Jednym słowem musisz zrobić tak aby udowodnić najpierw nękanie, potem naruszenie dóbr wszelakich , a później jak trafisz na kompetentnych ..... no to może.
Zaznaczę tylko iż takie sytuacje coraz częściej są wynikiem dobrej zmiany i kompetencji nadwszechwiedzącego nadprwnika Zbyszka.

Pozdrawiam

--

 
21-07-21 20:01  Odp:
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Sprawę na samym początku ruszyłem, oczywiście , u moderatora Interii. Jednak nie udostępnił on mi danych trolla (choć przyznał, że są w stanie namierzyć trolla). Napisał, że takie dane może podać tylko policji. Dlatego zgłosiłem to grzecznie w organach ścigania, jak na prawego obywatela przystało ;) Co do reszty Twojego wpisu - zgłosiłem sprawę do CERT. Może ktoś się tym zainteresuje i uda im się go powiązać z tymi mailami. Nie wiedziałem, ze takie instytucje istnieją.

Znając dane osobowe i miejsce zamieszkania trolla, znalazłem go w sieci. No cóż. Tak jak przypuszczałem... Fotki z wakacji nad morzem, a na klacie "orzełek wyklęty"...

EDYCJA: No niestety... CERT nie da rady. "Sugerujemy zgłoszenie tej sprawy na Policję, ponieważ tylko organy ścigania posiadają możliwości namierzenia sprawców i pociągnięcia ich do odpowiedzialności. CERT Polska nie posiada takich uprawnień i nie możemy podejmować takich działań." Taką otrzymałem odpowiedź. Już widzę, jak polska policja namierza nadawcę maila z rosyjskiego serwera :)

--

Post zmieniony (21-07-21 20:21)

 
21-07-21 21:33  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
lee     

czyli w standardzie olali sprawę , tak na marginesie CERT jak i CERT Polska ma możliwość blokowania całych witryn - widocznie znów efekt dobrej zmiany. Swoją drogą jak masz adres typa nie tylko ten wirtualny w postaci IP to ja bym się nie przejmował. Zostaje Tobie teraz tylko interwencja w NASK. Nic więcej nie poradzę.

--

 
28-07-21 18:40  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

yanis, a co Tobą kierowało, żeby poświęcać swój czas na czytanie/komentowanie CZEGOKOLWIEK na interii, że tak nieśmiało zapytam :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
01-08-21 16:04  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

@Kudłaty- dokładnie... wdepnij świadomie w stolec i dziw sie potem, że ciężko patykiem wychodzi....

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
02-08-21 14:32  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Jedni oglądają TVP, inni TVN. Ja telewizji nie trawię, więc nie mam w domu. A że w przysłowiowym buszu nie chcę mieszkać, to zaglądam w internety. W różne miejsca żeby mi nie wmawiano, że idę zgodnie z jedynym prawilnym nurtem. I tu zakończę dyskusję, bo widzę standardowe podejście - "twoje źródła to g...no. Ja oglądam jedynie słuszne i prawdziwe".

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
06-08-21 08:44  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Ale to nie ma co się fochać :)
Co kto lubi...
Pzdr,

P.S. Też telewizora nie używam ;)

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
06-08-21 11:30  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Tu się nikt nie focha :) Po prostu z doświadczenia wiem, jak rozwinie się dyskusja idąc dalej w kierunku "moje media są mojsze niż twojsze". Społeczeństwo skrajnie się spolaryzowało i okopało się na swoich pozycjach. Nie ma już miejsca na swobodną dyskusję. Moi rodzice-emeryci oglądają w TV wyłącznie państwową "reżimówkę". Siostra zaś TVN. Co kto lubi. Ale ja nikogo nie stygmatyzuję z tego powodu. I nie przyrównuję do przysłowiowego ekstrementa.

A ja telewizora używam. Ale tylko z odtwarzaczem BD :)

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
30-10-21 19:50  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Fajne jest to, że na forum mało kto na trollową zanętę się łapie :))

Ignorować dziadostwo. Ignorować!

I pozdro dla Troll Hunting Club... tu już moderatorzy wiedzą o co kaman ;)

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
30-10-21 20:51  Odp:
yak   



Post zmieniony (31-10-21 10:54)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024