KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
31-05-21 15:44  "Dlaczego karmię trolla?" :)
kudłaty Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 23


 - 2

Dzień dobry,
Taka myśl:
Internety są z nami od lat. Dobrze znamy internetową patologię pod słodką nazwą trolling:))
Wiemy, że pożywką dla trolla są nasze komentarze w jego wątkach "z dupy" :)) Tym się jara. A wywołanie gównoburzy, to już w ogóle jest sukces...

Nasza ignorancja dla wątków owych, to dla trolla do trumny gwóźdź...!

To ja się pytam: po kiego grzyba, dosyć regularnie, marnujemy czas na udzielanie się w wątkach o niczym?
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

W budowie: PZL I-22 Iryda, Sklej-Model, Armed Virginia Sloop, Seahorse, La Belle Poule, Shipyard

Ostatnio ukończone: Leudo Vinacciere, Seahorse, Spadochron ST-7, wymysł osobisty, An-2, Orlik, An-2, MM '59(rep.), Star 20 GM8, Modelik, P-51B Mustang, Betexa, P.11c, MM '86, Volvo 244, Księgarnia "Nike", Admirał Lewczenko, AH

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
31-05-21 17:20  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
Mucha Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bo taka jest głupia ludzka natura...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
04-06-21 11:54  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
Viking_BB Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ja myślę, że to pewien atawizm, który drzemie w nas jeszcz od czasów, kiedy mieliśmy ogony i człapaliśmy na 4 kończynach. Ktoś szczeknął, to musieliśmy odszczeknąć, bo inaczej obniżyłaby się nasza pozycja w stadzie…

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
24-06-21 21:27  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
Korsarz Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Mózg potrzebuje stymulacji, a tworzenie bulwersujących sytuacji, czy branie w nich udział, na pewno daje do mózgu taki bodziec- czy to wyzwania, czy satysfakcji.

@Viking_BB dobrze to ujął, ale chyba jesteśmy ewolucyjnie nieco dalej i jak ktoś jest minimalnie ogarnięty, to jest chyba w stanie stanąć ponad prymitywne bodźce.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
26-06-21 21:09  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
Batonus Na Forum:
Relacje w toku - 14
Relacje z galerią - 22
Galerie - 17


 - 10

Grupa: QWKAK

Ale mowa o tym forum? :-)

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Ju-188 GPM
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-06-21 09:55  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

W dzisiejszych czasach można trafić na "zawodowego" trolla, a to już nie przelewki. Jeden taki odpisał mi w styczniu na forum Interii, co zrobi z moim truchłem, jak mnie dorwie. Wszystko z powodu jednego skleconego przeze mnie zdania nieprzychylnego tzw. Dobrej zmianie. Bez wdawania się w dyskusję zgłosiłem tego anonima na policji. Podjęto działania. Namierzono typa. Dopóki sprawę prowadziła policja, wszystko szło normalnie (wezwania na przesłuchania itp.). Potem sprawa wylądowała w prokuraturze. Najpierw dzielnicowej, potem coraz wyżej. Przestałem być informowany o postępach. Za to moi sąsiedzi poinformowali mnie, że odwiedził ich jakiś smutny pan ubrany po cywilnemu, ale podający się za policjanta i rozpytywał, czy nie mam z nimi zatargów. Także wszyscy w okolicy wiedzą o sprawie. W kilkanaście dni po tym, gdy sprawa wylądowała w prokuraturze, na mojego prywatnego maila zacząłem otrzymywać imienne "pozdrowienia" od trolla. Także on już wie, kim jestem, a ja dalej nie wiem nic. Właśnie czeka na mnie na poczcie jakieś pismo z prokuratury. Sam jestem ciekawy, co to. Wniosek o umorzenie, czy wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego o naruszenie godności "patrioty"... A wszystko to z powodu jednego mojego zdania mówiącego o tym, że historia pokazuje jednoznacznie, że każda władza kończy na śmietniku historii :)

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
27-06-21 20:58  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
Ryszard Na Forum:
Relacje w toku - 30
Galerie - 29


 - 9

No właśnie... A po co zgłaszałeś to na policję ?
Trzeba było nic dalej nie odpisywać i już.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-06-21 08:27  Odp:
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Ja się z trollem w żadną dyskusję nie wdałem :) Od razu zgłosiłem do moderatora strony i na policję. Czemu? No cóż... W wrześniu ub. roku mało brakowało, a załapałbym się na bęcki, gdy jechałem pociągiem. Czemu? Bo jechałem z rowerem i wysiadałem w Kostrzyniu n.Odrą. Jadący tym samym pociągiem "patrioci" uznali więc, że jestem "ped...łem od Owsiaka". Uratował mnie treaser i gaz, które wożę na takie kilkudniowe wypady rowerowe do odstraszania zwierząt, gdy śpię pod namiotem gdzieś na odludziu. Kilka lat temu miałem mniej szczęścia. Niemal pod samym mieszkaniem, w środku miasta, na oczach nie reagujących ludzi, inni "patrioci" wjechali samochodem na chodnik, wzięli mnie pod koła, wyskoczyli z auta i skopali, po czym uciekli. Oba przypadki miały ten sam wspólny mianownik: osobniki ubrane w "patriotyczne" ciuchy z orzełkami na grzbiecie. W obu przypadkach nie zrobiłem nic. Ostatnio stwierdziłem, że nie będę zostawiał takich rzeczy. Typ, który w sieci grozi komuś śmiercią za samo napisanie czegoś niepochlebnego dla Dobrej Zmiany, zapewne należy do tej grupy osób, która jest gotowa skatować kogoś nieznajomego tylko za to, jak chodzi, albo jak jest ubrany... Nie wiem... Nie wiem, jakimi kryteriami się kierują typując swoje ofiary. Mam 45 wiosen na karku. Nigdy nie miałem takich "przygód". Odnoszę wrażenie, że w ciągu ostatnich kilku lat zostały obudzone w naszym społeczeństwie jakieś uśpione "demony". Patologia ukryta pod znakiem "patriotyzmu" zaczyna rządzić naszym życiem. Mamy się zamknąć w domu i liczyć na to, że kiedyś to samo przejdzie?

--

Post zmieniony (28-06-21 08:28)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-06-21 08:39  Odp:
yak   

Lepiej przewidzieć skutki kontaktów z organami. Przecież mogło być gorzej. Cytując klasyka:
"Niedawno temu jakimś trafem wykopano na mojej łące szkielet, a lekarze sądowi powiedzieli, że ten szkielet był zamordowany jakimś tępym narzędziem w głowę, i to przed czterdziestu laty. Ja mam lat trzydzieści osiem i zostałem aresztowany, chociaż mam metrykę chrztu, wyciąg z ksiąg stanu cywilnego i paszport."
A rozdział, z którego pochodzi powyższy cytat kończy się wiekopomną refleksją, w której po trzykroć na potrzeby wątku, tego wątku zmienię jedno słowo:
"— Ja tam nikomu nie wierzę — zauważył mały, skulony człowieczek, na którego łące przypadkowo wykopano szkielet.
— Troll na trollu.
— I trollowanie też musi być — rzekł Szwejk kładąc się na pryczy. — Gdyby wszyscy ludzie życzyli sobie nawzajem dobrze, toby sobie niedługo łby pourywali."

Post zmieniony (28-06-21 08:40)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
13-07-21 09:07  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Sezon ogórkowy w pełni, więc tak w ramach relaksu :) "Mój troll" żyje i ma się dobrze. Po pięciu miesiącach prokuratura umorzyła śledztwo. Dziwne, bo mnie nikt nawet na jedną rozmowę nie zaprosił (policja ściągała mnie do siebie dwa razy). Koniec konców okazało się, że można w sieci wypisywać rzeczy typu - tego i tamtego zabiję, spalę czy co tam chcę z nim zrobić. I tu jest całe kuriozum. Prokurator powołał się na... wolność słowa gwarantowaną przez Konstytucję :) Dodatkowym atutem służącym ułaskawieniu jest fakt, że podejrzany przyznał, że był wtedy... pijany. Także, jeśli coś kiedyś nabroicie pobijecie kogoś, spowodujecie wypadek drogowy) i zajmie się wami policja - powołujcie się na Konstytucję i uparcie twierdźcie, że jesteście pijani. To pomaga! :D

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że gość pisał swoje groźby pod artykułem dotyczącym zabójcy prezydenta Gdańska, któremu wcześniej tez grożono...
Najciekawsze zaznaczyłem na czerwono:


"Mój troll" to jakiś notoryczny pijak bo teraz, kiedy prokuratura udostępniła mu moje dane, już imiennie może mi przysyłać "pozdrowienia" :) Oczywiście z fałszywej skrzynki pocztowej założonej na rosyjskim serwerze.Acha... Żeby nie było. Sprawa trafiła w dobre ręce. Nie jakiś tam podrzędny prokurator przed emeryturą, tzw. "złog pezetpeerowski", tylko młoda ambitna pani prokurator nominowana 28 lutego 2017 roku. Więc na pewno sprawa została przeprowadzona bezstronnie i z pełnym poszanowaniem obu stron.

Z pozdrowieniami dla wszystkich trolli :)

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-21 18:28  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
lee   

normalnie kolego yanis , jak dziecko we mgle , normalnie jak dziecko we mgle.
A nie mogłeś tak po prostu zadać pytania o IP delikwenta albo do moderatora forum albo do firmy hostującej serwis , mając powyższe zgłaszasz się nie na pały bo co najwyżej to i od nich możesz pałą zarobić w ramach promocji czy tam prewencji. Z numerem IP i screenem a najlepiej z sreenrecordingiem zgłaszasz się do CERT albo NASK , reagują szybciej jak prokuratura .
Jednym słowem koleś był od Ciebie szybszy wykonując powyższe.

Co najwyżej zostaje Tobie teraz łut szczęścia że z owym delikwentem zmierzysz się oko w oko, i zupełnie anonimowo wyjaśnisz mu zasady kultury.
Jednakże i tutaj uprzedzam Ciebie iż polski KK nie przewiduje instytucji obrony. Jednym słowem musisz zrobić tak aby udowodnić najpierw nękanie, potem naruszenie dóbr wszelakich , a później jak trafisz na kompetentnych ..... no to może.
Zaznaczę tylko iż takie sytuacje coraz częściej są wynikiem dobrej zmiany i kompetencji nadwszechwiedzącego nadprwnika Zbyszka.

Pozdrawiam

--
___
Sklejam - bo lubię .

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-21 20:01  Odp:
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Sprawę na samym początku ruszyłem, oczywiście , u moderatora Interii. Jednak nie udostępnił on mi danych trolla (choć przyznał, że są w stanie namierzyć trolla). Napisał, że takie dane może podać tylko policji. Dlatego zgłosiłem to grzecznie w organach ścigania, jak na prawego obywatela przystało ;) Co do reszty Twojego wpisu - zgłosiłem sprawę do CERT. Może ktoś się tym zainteresuje i uda im się go powiązać z tymi mailami. Nie wiedziałem, ze takie instytucje istnieją.

Znając dane osobowe i miejsce zamieszkania trolla, znalazłem go w sieci. No cóż. Tak jak przypuszczałem... Fotki z wakacji nad morzem, a na klacie "orzełek wyklęty"...

EDYCJA: No niestety... CERT nie da rady. "Sugerujemy zgłoszenie tej sprawy na Policję, ponieważ tylko organy ścigania posiadają możliwości namierzenia sprawców i pociągnięcia ich do odpowiedzialności. CERT Polska nie posiada takich uprawnień i nie możemy podejmować takich działań." Taką otrzymałem odpowiedź. Już widzę, jak polska policja namierza nadawcę maila z rosyjskiego serwera :)

--

Post zmieniony (21-07-21 20:21)

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
21-07-21 21:33  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
lee   

czyli w standardzie olali sprawę , tak na marginesie CERT jak i CERT Polska ma możliwość blokowania całych witryn - widocznie znów efekt dobrej zmiany. Swoją drogą jak masz adres typa nie tylko ten wirtualny w postaci IP to ja bym się nie przejmował. Zostaje Tobie teraz tylko interwencja w NASK. Nic więcej nie poradzę.

--
___
Sklejam - bo lubię .

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
28-07-21 18:40  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
kudłaty Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 23


 - 2

yanis, a co Tobą kierowało, żeby poświęcać swój czas na czytanie/komentowanie CZEGOKOLWIEK na interii, że tak nieśmiało zapytam :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

W budowie: PZL I-22 Iryda, Sklej-Model, Armed Virginia Sloop, Seahorse, La Belle Poule, Shipyard

Ostatnio ukończone: Leudo Vinacciere, Seahorse, Spadochron ST-7, wymysł osobisty, An-2, Orlik, An-2, MM '59(rep.), Star 20 GM8, Modelik, P-51B Mustang, Betexa, P.11c, MM '86, Volvo 244, Księgarnia "Nike", Admirał Lewczenko, AH

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
01-08-21 16:04  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
Korsarz Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

@Kudłaty- dokładnie... wdepnij świadomie w stolec i dziw sie potem, że ciężko patykiem wychodzi....

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
02-08-21 14:32  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Jedni oglądają TVP, inni TVN. Ja telewizji nie trawię, więc nie mam w domu. A że w przysłowiowym buszu nie chcę mieszkać, to zaglądam w internety. W różne miejsca żeby mi nie wmawiano, że idę zgodnie z jedynym prawilnym nurtem. I tu zakończę dyskusję, bo widzę standardowe podejście - "twoje źródła to g...no. Ja oglądam jedynie słuszne i prawdziwe".

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-08-21 08:44  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
kudłaty Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 23


 - 2

Ale to nie ma co się fochać :)
Co kto lubi...
Pzdr,

P.S. Też telewizora nie używam ;)

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

W budowie: PZL I-22 Iryda, Sklej-Model, Armed Virginia Sloop, Seahorse, La Belle Poule, Shipyard

Ostatnio ukończone: Leudo Vinacciere, Seahorse, Spadochron ST-7, wymysł osobisty, An-2, Orlik, An-2, MM '59(rep.), Star 20 GM8, Modelik, P-51B Mustang, Betexa, P.11c, MM '86, Volvo 244, Księgarnia "Nike", Admirał Lewczenko, AH

Odpowiedz na tę wiadomość 
 
06-08-21 11:30  Odp: "Dlaczego karmię trolla?" :)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Tu się nikt nie focha :) Po prostu z doświadczenia wiem, jak rozwinie się dyskusja idąc dalej w kierunku "moje media są mojsze niż twojsze". Społeczeństwo skrajnie się spolaryzowało i okopało się na swoich pozycjach. Nie ma już miejsca na swobodną dyskusję. Moi rodzice-emeryci oglądają w TV wyłącznie państwową "reżimówkę". Siostra zaś TVN. Co kto lubi. Ale ja nikogo nie stygmatyzuję z tego powodu. I nie przyrównuję do przysłowiowego ekstrementa.

A ja telewizora używam. Ale tylko z odtwarzaczem BD :)

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek