KARTON CAFÉ   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Miejsce na rozmowy o rzeczach niekoniecznie związanych z modelarstwem kartonowym, tzw. "rozmowy kanapowe", ciekawostki, humor itd. Tu można się poznać lepiej i pogawędzić ze sobą.


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-02-21 20:43  Małe przywitanie
tomano 

 

Cześć
Jestem tutaj trochę jak na pokładzie wehikułu czasu. Ostatni raz pisałem na forum ponad dekadę temu i było to forum muzyczne, ostatni raz kleiłem model w 1999 roku jako dzieciak. Czasy pandemiczne owocują dużą ilością siedzenia w domu, a i stres związany z pracą jako korpo śmieć i nieustannymi ostatnio krążącymi nad głową zagrożeniami zatrudnienia, spowodowały że postanowiłem pójść za radą kumpla i znaleźć hobby, które będzie uspokajające i dające ucieczkę. Moje myśli powędrowały do czasów podstawówki i małego modelarza i oto jestem.
O mnie dwa punkty:

1. Trochę taki niepewny perfekcjonista. Naczytałem i naoglądałem się trochę. Teraz boję się, że jak przyłożę ostrze do papieru to wyjdzie jakiś szajs i się zrażę. Jest to wyzwanie. I jest zupełnie inaczej niż za szczyla, gdy po prostu ciąłem szkolnymi nożyczkami, kleiłem butaprenem i giąłem kombinerkami. Pewnie tworząc potworki. Trzymajcie kciuki i nie bijcie zbyt mocno.

2. Mieszkam w UK. Szukałem, googlałem i nic. Nie za bardzo widzę istnienie wątków pomagających na tym czy innym forum w znalezieniu zagranicznych odpowiedników materiałów. Wiem, że są modelarze na emigracji (nawet korespondując ze sklepem, gdzie kupiłem pierwsze wycinanki, usłyszałem od Pana, że wysyłał dopiero modele do UK i póki co brexit nie przeszkadza). Może warto będzie założyć takowy wątek dla emigrantów?
Pierwszy problem z jakim się zresztą zmagam to wszechobecny Capon. Nic innego nikt nigdzie nie poleca na impregnację i tutaj nie ma. No ale to już powoli się robi dygresja.

Dzięki dla tych co przeczytają może wspomogą w tej przygodzie, no i witam wszystkich.

--

Post zmieniony (06-02-21 20:44)

 
07-02-21 11:58  Odp: Małe przywitanie
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam na forum i życzę powodzenia w zmaganiach z kartonem :-)
Serdecznie pozdrawiam,
Ryszard

 
07-02-21 13:32  Odp: Małe przywitanie
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Witaj! Ja się wymądrzał nie będę (wielu tu magików, ale i ciężko bywa "nowicjuszom" czy poszukującym uzyskać pomoc), ale co wiem to podpowiem, więc jakby co - pisz. Czy to maila, czy tutaj.

--
54323031

 
07-02-21 13:44  Odp: Małe przywitanie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Na dobry początek sugeruję przyjrzeć się "warstwie ilustracyjnej" Ryszarda i Petrova, po czym znacznie zmniejszyć panienkę z obrazka :-)

 
07-02-21 14:08  Odp: Małe przywitanie
tomano 

 

Racja. Trochę za bardzo przywykłem do responsywnego designu stron. Tutaj obrazki same się za ciebie nie zeskalują ;)
Dałem mniejszy AV już. Dzięki!
Nie widzę za bardzo na forum wydzielonego działu do zapytań o porady. Gdzie najlepiej napisać tak by nie zaleźć modom za skórę?

--
aspirujący noob

 
07-02-21 17:45  Odp: Małe przywitanie
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Najlepiej założyć relację i pytać na bieżąco. Gwarantuję że będą chętni do wszelkiej pomocy :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
10-02-21 12:50  Odp: Małe przywitanie
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"responsywny design" - nieśmiało sugeruję zajrzenie do wątku "Językowy miszmasz" (także na Karton Cafe :-)))))))))))

Wybrałeś już model na numer jeden?

 
10-02-21 13:56  Odp: Małe przywitanie
tomano 

 

Staram się pisać po polsku i ładnie, ale komputerowa terminologia to osobna bajka. Każdy developer ci powie co to jest ale pewnie się zawiesi na jakimś aktywnie dostosowującym projektowaniu stron ;p
Wybrałem - zacznę od PZL 7a z proarte bo na nim najmniej mi należy i mogę się na nim uczyć spokojnie. No ale wciąż czekam na pewne rzeczy z ebaya. Karton 0,5mm (mam już milimetrowy, super jakość, beermat) i farby do retuszu to konieczność bo chcę żeby teraz to lepiej wyglądało niż za młodu.

--

Post zmieniony (10-02-21 15:30)

 
10-02-21 15:25  Odp: Małe przywitanie
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Karton 5 mm? Grubości 5 mm?? Chyba 0.5 mm?

--
54323031

 
10-02-21 15:31  Odp: Małe przywitanie
tomano 

 

Racja! Już poprawione. Zbyt szybkie palce ;)

--
aspirujący noob

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024